Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPAM w Niechciana poczta Stanisław Malara

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPAM w Niechciana poczta Stanisław Malara"— Zapis prezentacji:

1 SPAM w e-mail Niechciana poczta Stanisław Malara malaras@tlen.pl
- Pojęcia Jak otrzymywać mniej spamu – czyli o zabezpieczeniach wstęp do tworzenia stron www

2 motto Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
Prawo Murphy'ego

3 Definicja /spam/ - prosta
List elektroniczny będący reklamą lub promocją towaru, strony WWW lub usługi, rozsyłany pod adresem bardzo wielu odbiorców, którzy nie oczekują takiej przesyłki i często nie życzą jej sobie. Taki list zawiera zwykle obietnice bez pokrycia oraz prośbę o przesłanie go dalej innym osobom. /łańcuszki, banować/

4 Wiadomość wysyłana pocztą elektroniczną. List może zawierać załączniki i może być wysłany do jednej lub wielu osób. Można go wysłać w ramach listy dyskusyjnej i wtedy trafia do wszystkich jej uczestników.

5 Definicja - spam Elektroniczna wiadomość jest spamem, JEŻELI
treść i kontekst wiadomości są niezależne od tożsamości odbiorcy, ponieważ ta sama treść może być skierowana do wielu innych potencjalnych odbiorców, ORAZ 2. jej odbiorca nie wyraził uprzedniej, możliwej do weryfikacji, zamierzonej, wyraźnej i zawsze odwoływalnej zgody na otrzymanie tej wiadomości, 3. treść wiadomości daje odbiorcy podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść korzyści nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy wynikających z jej odebrania.

6 Banowanie Ban (ang. zakaz) – stan, w którym internauta nie może skorzystać z pewnych zasobów lub usług dostępnych publicznie w Internecie. Na przykład poprzez zablokowanie jego konta czy adresu IP na jakimś serwerze. Bany mogą być tymczasowe lub dożywotnie (perm-ban – ang. permanentny zakaz). Osoba znajdująca się w tym stanie określana jest mianem „zbanowanej” lub „mającej bana”. Słowo to używane jest zwłaszcza na chatach i różnego typu programach do prowadzenia rozmów (IRC, Direct Connect, ICQ). Ban jest również interpretowany jako banicja, czyli wypędzenie. Interpretację tę można wykorzystać na forach dyskusyjnych. Uprawnienia nakładania banów mają zazwyczaj jedynie administratorzy oraz, czasami, moderatorzy. Bany są najczęściej karą za używanie wulgaryzmów czy łamanie regulaminu, czasami poprzedza go kick, czyli wyrzucenie.

7 Załączniki Niedoświadczeni użytkownicy Internetu wysyłają często dokumenty MS Office czy pliki graficzne bez kompresji, (oraz inne w otwartym kodzie np.: *.exe; *bat; *.com) co utrudnia życie odbiorcom. Takie pliki powinny być kompresowane /pakowane/ i wstawiane do poczty w formie, która uniemożliwia w sposób jawny przesyłania plików, a także zmniejsza rozmiar załącznika /co powoduje szybsze dotarcie poczty do adresata oraz nie „zaśmiecanie” łącz internetowych/.


Pobierz ppt "SPAM w Niechciana poczta Stanisław Malara"

Podobne prezentacje


Reklamy Google