Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows for Workgroup 3.11

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows for Workgroup 3.11"— Zapis prezentacji:

1 Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows for Workgroup 3.11

2 Sieć TCP/IP autor: Marcin Moczkowski :: glappo (at) banita (dot) pl

3 Powinieneś mieć już zainstalowaną sieć oraz kartę sieciową
Powinieneś mieć już zainstalowaną sieć oraz kartę sieciową. Żeby to sprawdzić przejdź do "Menadżer programów" >> "Sieć" >> "Instalacja i konfiguracja sieci".

4 Wybierz teraz w powyższym oknie przycisk "Sieci" w "Ustawienia sieci".

5 W oknie "Sieci" powinieneś mieć zaznaczone "Zainstaluj sieć Microsoft Windows Network" z opcją "Bez dodatkowej sieci". Po zatwierdzeniu poprzez "OK" wrócisz do "Instalacja i konfiguracja sieci" i wybierz przycisk "Programy obsługi". W oknie "Programy obsługi sieci" powinieneś mieć tutaj swoją kartę sieciową, jeśli jej nie ma wybierz "Dodaj kartę sieciową". Windows for Workgroup 3.11 jako pierwszy system Microsoftu posiada wbudowaną obsługę sieci ale standardowo przy użyciu protokołu Microsoft NetBEUI co nie jest dobrym wyborem, dlatego usuń protokół Microsoft NetBEUI. Żeby zainstalować protokół TCP/IP ściągnij plik z ftp Microsoftu ftp://ftp.microsoft.com/bussys/clients/wfw/TCP32B.EXE W tej lokalizacji są też poprawki do podstawowej paczki TCP/IP, użyj ich jeśli z tą będziesz miał problemy. Po rozpakowaniu ściągniętego pliku z protokołem TCP/IP użyj "Dodaj protokół" żeby zainstalować Microsoft TCP/IP, po tych zabiegach w oknie "Programy obsługi sieci" powinieneś ujrzeć taki widok jak poniżej.

6 W tej lokalizacji są też poprawki do podstawowej paczki TCP/IP, użyj ich jeśli z tą będziesz miał problemy. Po rozpakowaniu ściągniętego pliku z protokołem TCP/IP użyj "Dodaj protokół" żeby zainstalować Microsoft TCP/IP, po tych zabiegach w oknie "Programy obsługi sieci" powinieneś ujrzeć taki widok jak poniżej.

7 Po zaznaczeniu "Microsoft TCP/IP
Po zaznaczeniu  "Microsoft TCP/IP..." wybierz "Ustawienia" żeby skonfigurować protokół TCP/IP". W głównym oknie wpisz SWÓJ przydzielony adres IP, tak jak na przykładzie poniżej, maskę sieci " " oraz bramę " ", ewentualnie serwer WINS też " ".

8 Następnie po wybraniu "DNS" wpisz adresy serwerów DNS
Następnie po wybraniu "DNS" wpisz adresy serwerów DNS. Proponowane DNS'y to: - nasz własny DNS: lub to samo inaczej pisane czyli Inne DNSy , ,  

9 Na koniec możesz zajrzeć do zakładki "Advanced" (Zaawansowane)

10 Następnie kliknij "OK" żeby zatwierdzić zmiany i po wyjściu z "Protokołu TCP/IP" przejdź do  "Panel sterowania" >> "Sieć" i ukaże się tobie okno jak niżej

11 Wpisz tu nazwę swojego komputera oraz w polu jako grupę wpisz "WARIACI", komentarz jest opcjonalny.
W "Stan logowania" wpisz w polu "Domyślna nazwa logowania" użytkownika "GUEST". Jest to użytkownik Gość i w większości wypadków powinien być odpowiedni. Następnie należy tylko zrestartować system i ciesząc się siecią i Internetem, jeśli nie popełniłeś gdzieś błędu oczywiście.

12 Główne cechy protokołu TCP/IP Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 3.11
Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 9x Konfiguracja TCP/IP pod Windows ® 2000, Xp, 2003


Pobierz ppt "Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows for Workgroup 3.11"

Podobne prezentacje


Reklamy Google