Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Partner Handlowy Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows 9x.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Partner Handlowy Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows 9x."— Zapis prezentacji:

1 Partner Handlowy Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows 9x

2 Partner Handlowy Opracowanie : Łukasz Gabzdyl Stanisław Malara

3 Partner Handlowy Ustawienia protokołu TCP/IP są niezbędne do prawidłowego działania Internetu. Wszelkie ustawienia dla komputerów użytkowników są zapisane na kartach informacyjnych pozostawionych podczas instalacji przez technika. Jeśli te ustawienia zostały zagubione prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty. Konfiguracja protokołu TCP/IP w systemach Windows 95, 98, Millenium. Parametry sieci ustawiamy poprzez ikonę 'Siec' znajdującą się w Panelu Sterowania (wejście poprzez Start/Ustawienia/Panel Sterowania.

4 Partner Handlowy Krok 1 Po uruchomieniu ikony 'Sieć' w panelu sterowania powinno się pojawić okno takie jak poniżej na ilustracji. Jeśli w oknie będzie już widoczna karta sieciowa i protokół TCP/IP to można przejść do kroku czwartego. Jeśli będzie zainstalowana karta sieciowa, lecz protokół TCP/IP nie wystąpi należy nacisnąć na przycisk 'Dodaj'.

5 Partner Handlowy Krok 2 Po naciśnięciu przycisku 'Dodaj' Powinno się pojawić okno jak poniżej. Wybieramy w nim opcje protokół i naciskamy przycisk 'Dodaj'.

6 Partner Handlowy Krok 3 Kolejnym krokiem jest wybór z lewej części okna producenta. Wybieramy Microsoft. Następnie z prawej strony okna ukazują się dostępne protokoły sieciowe. Znajdujemy protokół TCP/IP 'OK'.

7 Partner Handlowy Krok 4 Po skończonym kroku nr 3 powinno się pojawić okno jak w kroku 1, lecz już z dodanym protokołem TCP/IP. Jeśli się udało należy kliknąć myszką na napis Protokół TCP/IP (jest możliwe, że będzie więcej niż jeden protokół TCP/IP, więc klikamy na ten, który jest 'dowiązany' poprzez znak '->' do naszej karty sieciowej) a następnie wybieramy opcję 'Właściwości'. Powinno pojawić się okno jak poniżej na ilustracji. Zaznaczamy opcję 'Podaj adres IP'. Uaktywnią nam się pola, w które należy wpisać swój numer IP podany na karcie informacyjnej oraz maskę sieci również podaną na karcie informacyjnej.

8 Partner Handlowy Krok 5 Następnie przełączamy się na zakładkę 'Brama' lub 'Brama domyślna' lub 'Gateway' lub router w zależności od posiadanej wersji systemu Windows. Następnie w oknie, w którym jest miejsce na wpisanie Nr IP bramy domyślnej (okno z trzema kropkami) należy wpisać podany na karcie informacyjnej numer bramy domyślnej i wcisnąć przycisk 'Dodaj'. Nasz wpisany numer powinien znaleźć się w oknie pod spodem miejsca gdzie wpisywaliśmy numer.

9 Partner Handlowy Krok 6 Ostatnim krokiem jest wpisanie serwerów DNS. W tym celu przełączamy się na zakładkę 'Konfiguracja DNS'. Zaznaczamy opcję 'Włącz DNS'. W pole host i domena wpisujemy nazwę naszego komputera i domenę, do której należy (nie jest to wymagane). Następnie w pole poniżej (pole z trzema kropkami) wpisujemy kolejno adresy DNS podane na karcie informacyjnej (przykładowe serwery: 213.77.105.2 (dns.fn.pl), 213.77.105.3 (dns2.fn.pl), 194.204.159.1 (dns.tpnet.pl)) klikając po każdym na przycisk 'Dodaj'. Po wpisaniu serwerów mamy już skończoną konfigurację protokołu TCP/IP i możemy nacisnąć na przycisk 'OK' zarówno w tym oknie jak i w oknie z w kroku 1. Komputer powinien wyświetlić komunikat z zapytaniem czy zrestartować system. Należy kliknąć przycisk 'Tak' i poczekać aż komputer się uruchomi od początku.

10 Główne cechy protokołu TCP/IP Główne cechy protokołu TCP/IP Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 3.11 Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 3.11 Konfiguracja TCP/IP pod Windows® 9x Konfiguracja TCP/IP pod Windows ® 2000, Xp, 2003 Konfiguracja TCP/IP pod Windows ® 2000, Xp, 2003 Partner Handlowy


Pobierz ppt "Partner Handlowy Konfiguracja sieci TCP/IP - Windows 9x."

Podobne prezentacje


Reklamy Google