Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja Wiewiórki Julii (wcześniej od 2005 roku istniała jako Villa Nova Dzieciom) została powołana do życia przez dr Dżuliettę Kiworkową. W 2013 roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja Wiewiórki Julii (wcześniej od 2005 roku istniała jako Villa Nova Dzieciom) została powołana do życia przez dr Dżuliettę Kiworkową. W 2013 roku."— Zapis prezentacji:

1

2 Fundacja Wiewiórki Julii (wcześniej od 2005 roku istniała jako Villa Nova Dzieciom) została powołana do życia przez dr Dżuliettę Kiworkową. W 2013 roku świętowaliśmy 1 urodziny fundacji pod nazwą Wiewiórki Julii. Jej celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci i seniorów. Fundacja prowadzi badania i szkolenia z zakresu stomatologii, publikuje raporty i edukuje Polskie społeczeństwo w kontekście problemów dentystycznych. Ponadto zapewnia kompleksową opiekę stomatologiczna dla wychowanków z domów dziecka oraz dzieci szczególnie potrzebujących. Do tej pory dzięki staraniom oraz bezinteresownej pomocy wolontariuszy, fundacja przebadała ponad 6000 dzieci w całej Polsce (ze statystyk wynika, że ponad 90% z nich choruje na próchnicę) oraz objęła stałą lub doraźną opieką stomatologiczną ponad 600 dzieci.

3 Głównym celem fundacji jest sfinansowanie i zrealizowanie krajowego projektu obwoźnej opieki medyczno – stomatologicznej Dentobus.Termin uruchomienia projektu zależy od kwoty uzbieranych środków, która umożliwi zakup autobusu oraz jego wyposażenia. Chcąc pozyskiwać statystyki dotyczące stanu zdrowia jamy ustnej dzieci i młodzieży, fundacja w pierwszej kolejności przeprowadza akcję badań diagnostycznych na terenie całej Polski pod nazwą Podróże Wiewiórki Julii.

4

5 Fundacja Wiewiórki Julii realizuje swoje cele poprzez nieodpłatną działalność pożytku publicznego w zakresie: leczenia dzieci oraz młodzieży z wadami rozwojowymi, osób starszych i niepełnosprawnych; prowadzenia poradni stomatologicznej i medycznej; tworzenia programów i badań dla osób potrzebujących pomocy stomatologicznej i medycznej; finansowania leczenia stomatologicznego i medycznego osobom dotkniętym ubóstwem; skupianie wokół celów Fundacji działaczy społecznych; współdziałania z organami administracji państwowej i samorządowej, placówkami służby zdrowia, mediami oraz innymi organizacjami krajowymi i międzynarodowymi działającymi na rzecz szerzenia pomocy stomatologicznej i medycznej osobom jej potrzebującym; fundowania stypendiów naukowych i subsydiów socjalnych; działalności edukacyjnej w zakresie realizowania celów statutowych fundacji.

6

7 Koncepcja mobilnego dentobusu zakłada wyprodukowanie jednego lub dwóch autobusów z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, które będą przemierzać całą Polskę celem zbadania stanu uzębienia, a następnie zapewnienia pomocy stomatologicznej najmłodszym. Kampania ma być cykliczna, a jej zasięg z roku na rok coraz większy, obejmując kolejno opieką pozostałe szkoły podstawowe, domy dziecka oraz przychodnie gminne i szpitale powiatowe.

8 Projekt Dentobus zakłada zapewnienie pomocy stomatologicznej dla dzieci z małych miast i wsi, które mają do niej ograniczony dostęp. Projekty mają charakter długoterminowy co pozwoli na pokazanie realnych skutków i efektów działań fundacji Nasze działania uzyskały poparcie i patronaty: Rzecznika Praw Dziecka Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Ministerstwa Rolnictwa Ministerstwa Gospodarki

9


Pobierz ppt "Fundacja Wiewiórki Julii (wcześniej od 2005 roku istniała jako Villa Nova Dzieciom) została powołana do życia przez dr Dżuliettę Kiworkową. W 2013 roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google