Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oymyakon Najzimniejsze miasto na ziemi Ciężko przywitać dzień, kiedy trzeba wstać z ciepłego łóżka, gdy termometr na zewnątrz pokazuje -71 ° C. Bo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oymyakon Najzimniejsze miasto na ziemi Ciężko przywitać dzień, kiedy trzeba wstać z ciepłego łóżka, gdy termometr na zewnątrz pokazuje -71 ° C. Bo."— Zapis prezentacji:

1

2 Oymyakon Najzimniejsze miasto na ziemi

3

4 Ciężko przywitać dzień, kiedy trzeba wstać z ciepłego łóżka, gdy termometr na zewnątrz pokazuje -71 ° C. Bo to jest to, co może się zdarzyć, jeśli mieszkałbyś w Oymyakon. (Chociaż musimy wyjaśnić, że taka skrajna temperatura była tylko raz, a było to w 1926 r

5 Pomnik rekordu najniższej temperatury miejscowości zamieszkanej

6

7

8 Położone w rosyjskiej republice Jakucji na Syberii miasto leży w północno-zachodniej Rosji, na płaskowyżu, 750 metrów nad poziomem morza: gdzie zima trwa co najmniej dziewięć miesięcy. Swój obecny skrajny klimat zawdzięcza górą które je otaczają i zapobiegają ucieczce ciężkich zimnych mas powietrza, które obejmują dolinę

9

10 Mieszka tu ponad 2.200 ludzi życie tutaj jest zupełnie wyjątkowe i bardzo dalekie od wygodnego życia w dużych miastach. Uczniowie uczęszczają na zajęcia tylko, jeśli temperatura nie spadnie poniżej -52 stopnie.

11

12

13

14

15 Przez dziewięć miesięcy, pozostaje Oymyakon pod śniegiem, Zanurzony w zamarzniętym krajobrazie.

16 Gdy rybacy z tej miejscowości idą łowić ryby, kiedy wyrąbują przerębel to wystarcza on na 30 sekund i jest już zamrożony: A jedną z osobliwości tej populacji jest to, że nie mogliśmy iść do supermarketu i kupić karton mleka, tutaj nie ma mleka w płynie: sprzedawane jest wszystko w lodowych kolorowych blokach marmuru

17

18 Bezpłatnie zamrożone. W ciągu trzech sekund od opuszczenia wody, ryby są twarde jak skała

19

20 Na tym zdjęciu można sobie wyobrazić, jak wygląda spacer po centrum.

21

22

23 Interesujące nazwa - Oymyakon -"oznacza wodę, która nie zamarza" - jest ono w pobliżu gorącego źródła, które było idealne do założenia miasta. Ponadto Oymyakon leży w dolinie otoczonej ogromnymi górami, które zatrzymują wiatr całkowicie, powodując że odczucia mrozu są trochę bardziej znośne i że w krótkim okresie letnim temperatura dochodzi aż do 35 stopni ciepła. (Można sobie wyobrazić takie różnice temperatur?).

24

25

26 Na początku XX wieku Oymyakon był miejscem hodowli reniferów, W czasie rozkwitu sowieckiego reżimu stał się miastem dobrze zaopatrzonym, a góry w regionie są wyjątkowo bogate w złoto, srebro, platyna i inne metale szlachetne. Jednak większość mieszkańców Oymyakon żyje ledwo powyżej progu ubóstwa.

27 Teraz miasto przetrwa na lokalnych zasobach, w szczególności zwierząt, łowiectwo i rybactwo), a także z powodu turystyki to jest miejsce dla wielu poszukiwaczy przygód i ekscentryków. Po około 2 godzinach w -52 ° C.

28

29

30

31 Burmistrz Oymyakon wydaje świadectwa odwiedzenia biegunu zimna. Bardzo niewielu turystów przyjeżdża tutaj co roku. -56 ° C

32

33

34

35

36

37 Aby dotrzeć do Oymyakon trzeba przejechac autostradą Kołymie, zbudowaną na rozkaz Stalina, przy której pracowali skazani i więźniowie polityczni, tysiące z nich umiera podczas trudnej pracy a ich zwłoki zostały zakopane pod autostradą, dlatego trasa Kołyma jest znana jako "droga kości".

38

39 Jak widać na powyższym zdjęciu w zimie na trasie jest tak gruba warstwa śniegu, że wiele ciężarówek kończy dosłownie zakopane pod śniegiem, a latem trasy stają się grzęzawiskiem, w którym bardzo łatwo ugrzęznąć.

40 Pojazdy są wyposażone w podwójną szybą w celu uniemożliwienia w lotu zimnego powietrza do przedziału pasażerskiego i silnik musi być przez cały czas uruchomiony, bo inaczej paliwo niemal natychmiast zamarza.

41

42 Zwierzęta w obszarze są dostosowane do pogody, konie z Oymyakon, bardzo mocne, z krótkimi nogami i grubym futrem, które zostały wykorzystane w wielu wyprawach polarnych. Są to pół dzikie konie; są one wykorzystywane jako zwierzęta juczne, a ich mięso jest również bardzo cenione przez mieszkańców, którzy jedzą bardzo mało warzyw, ponieważ większość owoców i warzyw jest zrujnowane w tak niskich temperaturach

43

44

45

46 Krowy są chronione. Większość osób pracuje z krowami i końmi

47

48 Aguador

49

50


Pobierz ppt "Oymyakon Najzimniejsze miasto na ziemi Ciężko przywitać dzień, kiedy trzeba wstać z ciepłego łóżka, gdy termometr na zewnątrz pokazuje -71 ° C. Bo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google