Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najzimniejsze miasto na ziemi

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najzimniejsze miasto na ziemi"— Zapis prezentacji:

1 Najzimniejsze miasto na ziemi
Oymyakon Najzimniejsze miasto na ziemi

2

3 Ciężko przywitać dzień, kiedy trzeba wstać z ciepłego łóżka, gdy termometr na zewnątrz pokazuje -71 ° C. Bo to jest to, co może się zdarzyć, jeśli mieszkałbyś w Oymyakon. (Chociaż musimy wyjaśnić, że taka skrajna temperatura była tylko raz, a było to w 1926 r

4 Pomnik rekordu najniższej temperatury miejscowości zamieszkanej

5

6

7 Położone w rosyjskiej republice Jakucji na Syberii miasto leży w północno-zachodniej Rosji, na płaskowyżu, 750 metrów nad poziomem morza: gdzie zima trwa co najmniej dziewięć miesięcy. Swój obecny skrajny klimat zawdzięcza górą które je otaczają i zapobiegają ucieczce ciężkich zimnych mas powietrza, które obejmują dolinę

8

9 Mieszka tu ponad ludzi życie tutaj jest zupełnie wyjątkowe i bardzo dalekie od wygodnego życia w dużych miastach. Uczniowie uczęszczają na zajęcia tylko, jeśli temperatura nie spadnie poniżej -52 stopnie.

10

11

12

13

14 Przez dziewięć miesięcy, pozostaje Oymyakon pod śniegiem,
Zanurzony w zamarzniętym krajobrazie.

15 Gdy rybacy z tej miejscowości idą łowić ryby, kiedy wyrąbują przerębel to wystarcza on na 30 sekund i jest już zamrożony: A jedną z osobliwości tej populacji jest to, że nie mogliśmy iść do supermarketu i kupić karton mleka, tutaj nie ma mleka w płynie: sprzedawane jest wszystko w lodowych kolorowych blokach marmuru

16

17 Bezpłatnie zamrożone. W ciągu trzech sekund od opuszczenia wody, ryby
są twarde jak skała

18

19 Na tym zdjęciu można sobie wyobrazić, jak wygląda spacer po centrum.

20

21

22 Interesujące nazwa - Oymyakon -"oznacza wodę, która nie zamarza" - jest ono w pobliżu gorącego źródła, które było idealne do założenia miasta. Ponadto Oymyakon leży w dolinie otoczonej ogromnymi górami, które zatrzymują wiatr całkowicie, powodując że odczucia mrozu są trochę bardziej znośne i że w krótkim okresie letnim temperatura dochodzi aż do 35 stopni ciepła. (Można sobie wyobrazić takie różnice temperatur?).

23

24

25 Na początku XX wieku Oymyakon był miejscem hodowli reniferów, W czasie rozkwitu sowieckiego reżimu stał się miastem dobrze zaopatrzonym, a góry w regionie są wyjątkowo bogate w złoto, srebro, platyna i inne metale szlachetne. Jednak większość mieszkańców Oymyakon żyje ledwo powyżej progu ubóstwa.

26 a także z powodu turystyki
Teraz miasto przetrwa na lokalnych zasobach, w szczególności zwierząt, łowiectwo i rybactwo), a także z powodu turystyki to jest miejsce dla wielu poszukiwaczy przygód i ekscentryków. Po około 2 godzinach w -52 ° C.

27

28

29

30 Burmistrz Oymyakon wydaje świadectwa odwiedzenia biegunu zimna.
Bardzo niewielu turystów przyjeżdża tutaj co roku.

31

32

33

34

35

36 Aby dotrzeć do Oymyakon trzeba przejechac autostradą Kołymie, zbudowaną na rozkaz Stalina, przy której pracowali skazani i więźniowie polityczni, tysiące z nich umiera podczas trudnej pracy a ich zwłoki zostały zakopane pod autostradą, dlatego trasa Kołyma jest znana jako "droga kości".

37

38 Jak widać na powyższym zdjęciu w zimie na trasie jest tak gruba warstwa śniegu, że wiele ciężarówek kończy dosłownie zakopane pod śniegiem, a latem trasy stają się grzęzawiskiem, w którym bardzo łatwo ugrzęznąć.

39 Pojazdy są wyposażone w podwójną szybą w celu uniemożliwienia w lotu zimnego powietrza do przedziału pasażerskiego i silnik musi być przez cały czas uruchomiony, bo inaczej paliwo niemal natychmiast zamarza.

40

41 Zwierzęta w obszarze są dostosowane do pogody, konie z Oymyakon, bardzo mocne, z krótkimi nogami
i grubym futrem, które zostały wykorzystane w wielu wyprawach polarnych. Są to pół dzikie konie; są one wykorzystywane jako zwierzęta juczne, a ich mięso jest również bardzo cenione przez mieszkańców, którzy jedzą bardzo mało warzyw, ponieważ większość owoców i warzyw jest zrujnowane w tak niskich temperaturach

42

43

44

45 Krowy są chronione. Większość osób pracuje z krowami i końmi

46

47 Aguador

48

49 Fin


Pobierz ppt "Najzimniejsze miasto na ziemi"

Podobne prezentacje


Reklamy Google