Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZWIASTUNY WIOSNY projekt przygotowany w ramach zadania Szkoła z klasą 2.0 wykonany przez Konstantego Arcimowicza Jeremiego Imiołka Łukasza Olszewskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZWIASTUNY WIOSNY projekt przygotowany w ramach zadania Szkoła z klasą 2.0 wykonany przez Konstantego Arcimowicza Jeremiego Imiołka Łukasza Olszewskiego."— Zapis prezentacji:

1 ZWIASTUNY WIOSNY projekt przygotowany w ramach zadania Szkoła z klasą 2.0 wykonany przez Konstantego Arcimowicza Jeremiego Imiołka Łukasza Olszewskiego Igora Pabisiaka Mateusza Rożniatowskiego Macieja Staniszewskiego Tomasza Urodę

2 ZWIERZĘTA

3 Wiewiórka Wiewiórka występuje na terenie całej Polski. Żyje w lasach liściastych i iglastych. Osiąga długość ciała od 20 do 24 cm i długość ogona do 20 cm. Waży około gramów. Futerko ma w kolorze od rudego do ciemnobrązowego z białym brzuszkiem. W zimie wszystkie wiewiórki zmieniają kolor na popielaty. Jest to ich zimowy strój. Swoje zapasy chowa w dziupli, a mieszka w gniazdach, które buduje w koronach drzew. Lubi jeść nasiona, pędy, grzyby, owoce, ale także owady, jaja i pisklęta. źródło:

4 Kret Długość ciała kreta mieści się w granicach cm, długość ogona 2 -3,5 cm, masa ciała g. Ciało ma kształt walcowaty, pysk jest wydłużony w spiczasty ryjek, głowa mała Kończyny są krótkie, przednie, zaopatrzone w szerokie i silne dłonie zwrócone na zewnątrz, zakończone są pazurami. Bardzo małe oczy ukryte w futrze potrafią jedynie rozpoznawać natężenie światła. Uszy nie posiadają małżowin. Futro jest krótkie, gęste i aksamitne, nieprzepuszczające wody i ziemi. Może ono układać się w dowolnym kierunku, nie stawia więc oporu przy poruszaniu się w tunelach, zarówno do przodu, jak i do tyłu. Najczęściej ubarwienie jest czarne lub grafitowe. Strona brzuszna jest nieco jaśniejsza. Kret zamieszkuje tereny trawiaste, pola, ogrody W Polsce jest pospolity na terenie całego kraju, z wyjątkiem szczytowych partii Tatr. Podlega ochronie. Kret większość życia spędza pod ziemią, gdzie kopie długie, kręte, rozgałęzione chodniki. Opuszcza je tylko, żeby zebrać źdźbła traw i opadłe liście na wyściółkę do gniazda. Pokarm kreta stanowią dżdżownice, larwy owadów, chrząszcze, czasami ślimaki Na zimę kret gromadzi zapasy składające się przede wszystkim z żywych dżdżownic, unieruchomionych przez nakłucie zębem segmentu źródło:

5 Bocian biały Bocian Biały – jest to duży ptak brodzący z rodziny bocianowatych. Zamieszkuje tereny trawiaste, tereny uprawne, tereny bagienne, wilgotne łąki i pastwiska, okolice jezior i laguny. Lubi rozproszone drzewa, na których może uwić gniazdo. Często gnieździ się nawet w środku wsi lub w małych miastach. Gniazdo bocianie jest duże, koliste z warstwowo ułożonych gałęzi. Upierzenie bociana jest białe z wyjątkiem czarnych lotek na skrzydłach. Nogi i dziób bocian ma czerwone, a szyję długą. Bocian jest ptakiem mięsożernym, żywi się owadami, wężami, myszami, pisklętami i małymi zającami. Jest ciekawostką, że rzadko zjada żaby, pod warunkiem, że ma inne pożywienie. Bocian zimuje w południowej Afryce, odlatuje w sierpniu i wrześniu, a wraca w marcu i kwietniu. źródło:

6 Czajka Gatunek średniego ptaka wędrownego z rodziny sieweczkowatych, zamieszkujacych niemal całą Europę. Zimuje w Europie Zachodniej, na wyspach Atlantyku, Afryce. Jest ptakiem błotnym. W Polsce występuje w całym kraju, najliczniej na wschodzie. Wierzch głowy czarny, boki głowy, pierś i brzuch białe. Wierzch ciała czarny z zielonkawym połyskiem, skrzydła czarne z połyskiem purpurowym. Ogon biały, zaokrąglony z czarną plamą na końcu. Leci z prędkością 50km/h. Jest wielkości gołębia, ale ma znacznie dłuższe nogi. Na lęgowiska wracają wcześnie, bo już w lutym i marcu wraz ze skowronkami zwiastują wiosnę. W okresie godowym samiec wykonuje akrobatyczne loty godowe z widowiskowymi skokami i wydaje przenikliwy głos.

7 Skowronek W Polsce skowronek występuje w Wielkopolsce, na Mazurach oraz na Śląsku. Żyje głównie na polach, łąkach i pastwiskach. Skowronka można też spotkać w Karkonoszach, choć w górach zamieszkuje mniej licznie. Skowronek jest ptakiem migracyjnym tzn. odlatuje jesienią i powraca wiosną. Niektóre skowronki zimują w naszym kraju na Dolnym Śląsku i Wielkopolsce. Skowronek ma szare pióra, które są jaśniejsze od spodu. Dziób ma dość krótki, ale długi ogon. Na terenie Polski gatunek ten jest objęty ścisłą ochroną gatunkową. Źródło: Wikipedia.org

8 KWIATY

9 Sasanka Sasanka łąkowa ma dzwonkowate kwiaty w kolorze fioletowym. Kwiat w czasie dojrzewania osiąga wysokość do około 35 cm. Sasanka występuje na nasłonecznionych zboczach łąk, obrzeżach lasów i zarośli. Sasanka kwitnie od marca do kwietnia, czasami powtórnie zakwita jesienią. W Polsce 6 gatunków sasanki jest pod ochroną. źródło:

10 Hiacynt Hiacynt należy do rodziny liliowatych. Jest rośliną cebulową. Liście hiacyntów są wąskie. Kwiatostan jest duży, zbudowany z kilkudziesięciu kwiatów. Pojedynczy kwiat składa się z sześciu płatków i osadzony jest na krótkiej szypułce. Najczęściej spotykane kolory hiacyntów to biały, niebieski, różowy, żółty i fioletowy. Kwiaty mają piękny, silny zapach. źródło:

11 Krokus Krokusy - to wieloletnie rośliny bulwiaste, ozdobne, jest ich ponad 30 gatunków. Są jedne z najwcześniej kwitnących roślin – zakwitają już w marcu, często wtedy, gdy leży jeszcze śnieg. Niektóre gatunki krokusów kwitną jesienią. Kwiaty i liście wyrastają wprost z bulwocebuli. Wąskie liście rosną dopiero po kwitnieniu. Kwiaty, w zależności od odmiany, mają kolor fioletowy, niebieski, liliowy, żółty, biały, mogą być też wielobarwne. Według mitologii greckiej Krokos był młodzieńcem, który został zamieniony w kwiat. źródło:

12 PRZEBIŚNIEGI Przebiśniegi to zwiastuny wiosny. Mimo śniegu przebijają się na powierzchnię. Przebiśniegi to kwiaty pod ochroną. Pojawiają się między lutym a marcem. Są to kwiaty małej wielkości o białych płatkach. źródło:

13 Wiosenny ogródek na parapecie

14 II b tropi wiosnę

15 Zdjęcia Jeremiego

16

17 Zdjęcia Łukasza

18 Zdjęcia Tomka

19

20 Obserwatorium meteorologiczne
miejsce pomiaru: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Karpaczu narzędzia do pomiaru: - deszczomierz – Łukasz - wiatromierz do pomiaru prędkości wiatru – Kostek, Tomek - wiatromierz do pomiaru kierunku wiatru - Jeremi

21 Pomiary Prędkość wiatru Kierunek wiatru

22 Temperatura Zapis danych

23 Badania miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Karpaczu
Data Zachmurzenie Opady deszczu (mm) Temperatura Prędkość wiatru Kierunek wiatru całkowite brak 8 E b. pom. 5 N 2 mm 3 5 mm 1 7

24 Pomiary miejsce Śnieżka źródło: http://www. weatheronline
Data Temperatura min. Różnica 3 11 4 9 1 5 2

25 Źródła zdjęć: Zwierzętapolski.za.pl Wymarzonyogrud.pl
Ssakipolski.blox.pl Poland.gov.pl Hehebleble.blox.pl Encyklopedia.interia.pl Kobieta.wp.pl Fotoplatforma.pl Plamkamazurka.blox.pl Tenpieknyswiat.pl Spiacawogrodzie.blogspot.com


Pobierz ppt "ZWIASTUNY WIOSNY projekt przygotowany w ramach zadania Szkoła z klasą 2.0 wykonany przez Konstantego Arcimowicza Jeremiego Imiołka Łukasza Olszewskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google