Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ośrodek MŁYNARZ w Jarosławcu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ośrodek MŁYNARZ w Jarosławcu"— Zapis prezentacji:

1

2 Ośrodek MŁYNARZ w Jarosławcu
położony jest w centralnej części Jarosławca , przy głównym deptaku do plaży w odległości 200 m od morza. boisko do siatkówki boisko do badmintona plac zabaw dla dzieci sala telewizyjna miejsce na ognisko i grill wypożyczanie rowerów

3 Jarosławiec wieś w północnej Polsce na Wybrzeżu Słowińskim, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino.

4 Położenie Leży między miejscowościami Wicko Morskie i Darłowo, na zachód od jeziora Wicko. Przy wschodniej części wsi do Morza Bałtyckiego uchodzi rzeka Głównica.

5 HISTORIA Jarosławiec po raz pierwszy w źródłach historycznych  pojawił się w 1459 roku. Położony  na północy Polski między Darłowem a Ustką w samym sercu środkowego wybrzeża, jest uroczą wioską rybacką otoczoną pięknymi lasami sosnowymi i dwoma dużymi jeziorami. Od zarania dziejów mieszkali tu rybacy, którzy w chwilach pomiędzy połowami zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu, którego do dziś dużo znajduje się w tej okolicy.

6 BURSZTYNY noszone na szyi korale zapobiegają bólom gardła i głowy

7 KUTRY RYBACKIE

8 Z danych z 1648 r. wynika, że mieszkało w nim wówczas czterech kmieci, siedmiu zagrodników z rodzinami oraz siedemnastu parobków.

9 Roślinność Miejscowość otaczają sosnowe lasy
(m.in. sosna czarna, modrzew, daglezja). Przeważa roślinność wydmowa (m.in. mikołajek nadmorski). Brzegiem, na odcinku ok. 2 km, ciągną się klify dochodzące do 45 m wysokości.

10 KLIMAT

11 Trasa do Jarosławca wynosi około 800km, co zajmuje około 8h jadąc autem, około 10-12h jadąc autokarem. Miasta przez które będziemy przejeżdżać: Opole, Wrocław, Poznań, Piła i upragniony Jarosławiec 

12 Darłowo Miasto położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na turystów czekają piaszczyste i słoneczne plaże, czysta woda. Darłowo leży w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Północną granicę stanowi 5-kilometrowa linia brzegu morskiego z szeroką, piaszczystą plażą, pasem wydm.  Darłowo odznacza się korzystnym mikroklimatem charakteryzującym się dużym nasłonecznieniem i sporą wilgotnością powietrza nasyconego  leczniczymi cząsteczkami jodu.  Rozległe  obszary leśne i brak większych zakładów przemysłowych są gwarancją czystego powietrza.

13 ZABYTKI JAROSłAWCA Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem największą atrakcją - jest latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości 24 mil morskich. Z balkonu szczytowego, znajdującego się na wysokości 33 metrów, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora.

14 LATARNIA MORSKA

15 Słowiński PN Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi.

16 Muzeum Książąt Pomorskich

17 Tę reprezentacyjną budowlę wzniósł Bogusław V w II połowie XIV wieku
Tę reprezentacyjną budowlę wzniósł Bogusław V w II połowie XIV wieku. Zamek został zbudowany w ciągu 20 lat i był na tyle okazały, że otrzymał szacowna nazwę Zamku Książąt Pomorskich. W Muzeum turyści mogą zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, w sali rycerskiej znajduje się ekspozycja sztuki sakralnej, znalazło się również miejsce dla sztuki współczesnych artystów. Należy pamiętać, by nie zwracać uwagi jedynie na eksponaty. Sam zamek stanowi nieoceniony zabytek, a odrestaurowane pomieszczenia mogą przenieść nas w klimat wieków średnich.

18

19 Muzeum Smołdzino Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie w obecnej siedzibie istnieje od 1974 roku. Ekspozycja prezentuje przyrodę Słowińskiego Parku Narodowego: morza, plaży, wydm, lasów i jezior. W Muzeum znajdują się również eksponaty archeologiczne, m.in. narzędzia i naczynia, jakimi posługiwała się ludność zamieszkująca Pomorze w odległych epokach archeologicznych.

20 Latarnia Czołpino Wieża wznosi się na wysokiej wydmie na terenie
Słowińskiego Parku Narodowego. Jej wysokość to 25 metrów

21 Muzeum w Klukach Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało z myślą ratowania kultury materialnej dawnej ludności kaszubskiej, zwanej Słowińcami. Położenie Muzeum w środku funkcjonującej małej, wiejskiej społeczności, w centrum Parku Narodowego dodaje mu autentyczności. Stare chałupy i zagrody tętnią życiem w trakcie licznych imprez folklorystycznych odtwarzających dawną kulturę, czas minionej epoki. Tysiące turystów i mieszkańców regionu przybywa do Muzeum na Czarne Wesele, główną imprezę otwierającą sezon.

22

23 Co to za budynek?

24 AQUA PARK

25 Widok z kamery 14.05

26

27


Pobierz ppt "Ośrodek MŁYNARZ w Jarosławcu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google