Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę?"— Zapis prezentacji:

1 Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę?
Wpływ pierwiastków promieniotwórczych Ra i Po na środowisko i życie człowieka Polon i rad w służbie medycyny Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę? ZESPÓŁ: DARIA GAUST, ULA KAŹMIERCZYK, JUSTYNA PAPIERZYŃSKA I EMILIA PAROL Pod opieką pani Beaty Siwiec

2 Nasz cel Prowadzone przez nas działania i podejmowane wysiłki miały na celu zainteresowanie uczniów naszej szkoły życiem i dokonaniami Marii Skłodowskiej-Curie, a tym samym poszerzenie ich wiedzy oraz uatrakcyjnienie życia szkolnego. Szczególną uwagę zwracałyśmy na zagadnienia związane z wykorzystaniem polonu i radu w medycynie.

3 Odbiorcami naszych działań projektowych byli:
Spotkania Odbiorcami naszych działań projektowych byli: uczniowie gimnazjum, zarówno klas pierwszych, jak i drugich oraz trzecich grono pedagogiczne naszego gimnazjum Bez względu na wiek słuchaczy, zawsze starałyśmy się zaangażować wszystkich zebranych do aktywnego udziału w pokazach, ponieważ uważamy, że nauka przez zabawę jest jeszcze lepiej przyswajalna.

4 Wytwory naszego projektu
Z radością informujemy, że udało nam się: . przeprowadzić sesję naukową i cykl wykładów poświęconych Marii Skłodowskiej-Curie, zorganizować konkurs plastyczny „Uradowana Maria Skłodowska-Curie” oraz wystawę prac, zmobilizować uczniów do zrobienia prezentacji multimedialnych „Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejsze życie?” oraz prezentowania ich przed kolegami, wydać specjalny numer gazetki „Przystanek dwójka” o Marii Skłodowskiej-Curie, podjąć się przygotowania krótkiej inscenizacji związanej z życiem Marii Skłodowskiej-Curie, zorganizować konkurs „Nietypowy układ okresowy pierwiastków”, przeprowadzić konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie.

5 Prosty przekaz = najlepszy przekaz
Tkwiąc w przekonaniu, że uczniowie często bujają w obłokach, pomogłyśmy im nie marnować czasu na błądzenie wzrokiem po pustych ścianach na szkolnych korytarzach.

6 Wpadłyśmy na pomysł zrobienia wystawy ze zdjęć miejsc pamiątkowych, prac plastycznych oraz plakatów na temat Marii Skłodowskiej-Curie, czyli polskiej noblistki, o której każdy gimnazjalista już powinien wiedzieć.

7 Wystawa prac konkursu plastycznego „Uradowana Maria Skłodowska-Curie”

8 Konkurs „Układ okresowy pierwiastków”
Uczniowie brali udział również w innym konkursie plastycznym. Nie dotyczył on samej Marii Skłodowskiej-Curie, ale układu okresowego pierwiastków (w którym, jak wiemy, znajdują się dwa pierwiastki odkryte przez Noblistkę). Prace ukazywały tablicę Mendelejewa w nietypowy sposób. Każda z nich przyciągała uwagę, robiąc pozytywne wrażenie.

9 Jedne z bardziej oryginalnych prac zgłoszonych do konkursu „Układ okresowy pierwiastków”

10 Gazetka szkolna – wydanie specjalne
Rozprzestrzeniając w dalszym ciągu wizerunek Marii Skłodowskiej-Curie i jej przyczynienie do teraźniejszych możliwości, zaprojektowałyśmy specjalne wydanie naszej szkolnej gazetki. Cały numer poświęcony był wybitnej chemiczce. Uczniowie mogli się z niego dowiedzieć najważniejszych faktów z życia Noblistki. Gazetka została wydana w formie papierowej oraz elektronicznej (na stronie szkoły).

11 Co w wydaniu specjalnym?
W gazetce poświęconej Marii Skłodowskiej-Curie znalazły się zarówno podstawowe informacje na temat Noblistki, jak również mniej znane fakty z jej życia. Po przeczytaniu lektury nasi najambitniejsi koledzy i koleżanki mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie, który przygotowałyśmy specjalnie dla nich.

12 Jeden z uczniów: Czym jeździ Maria Skłodowska-Curie? POLONezem!
Inny uczeń (dopowiada) : Albo RADiowozem! Ktoś z boku sceny: Nie mamy się z czego tak cieszyć… Zaraz sprawdzian, posypią się pały do dziennika… Nagle wszystkim rzedną miny. Po chwili: Uczeń I: Zaraz zaraz... Skoro pani jest Curie-Sodowską… Reszta uczniów (chórem): SKŁODOWSKĄ-CURIE !!! Uczeń I: A tak, przepraszam …to może byłaby pani tak miła i opowiedziała nam trochę o swoim życiu? Maria S.C.: Jeśli tylko macie ochotę posłuchać, z przyjemnością. Fragment scenariusza przedstawienia teatralnego zamieszczonego w gazetce Uczniowie przynoszą Marii krzesełko, kobieta siada, wszyscy zajmują miejsca wokół niej. Maria S.C.: Urodziłam się 7 listopada 1867 roku w Warszawie, w domu przy ul. Freta…


Pobierz ppt "Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google