Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę? Wpływ pierwiastków promieniotwórczych Ra i Po na środowisko i życie człowieka Polon.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę? Wpływ pierwiastków promieniotwórczych Ra i Po na środowisko i życie człowieka Polon."— Zapis prezentacji:

1 Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę? Wpływ pierwiastków promieniotwórczych Ra i Po na środowisko i życie człowieka Polon i rad w służbie medycyny ZESPÓŁ: D ARIA G AUST, U LA K AŹMIERCZYK, J USTYNA P APIERZYŃSKA I E MILIA P AROL Pod opieką pani Beaty Siwiec

2 Nasz cel Prowadzone przez nas dzia ł ania i podejmowane wysi ł ki m iały na celu zainteresowanie uczniów naszej szkoły ż yciem i dokonaniami Marii Skłodowskiej-Curie, a tym samym poszerzenie ich wiedzy oraz uatrakcyjnienie ż ycia szkolnego. Szczególną uwagę zwrac ałyśmy na zagadnienia związane z wykorzystaniem polonu i radu w medycynie.

3 Spotkania Odbiorcami naszych działań projektowych byli: uczniowie gimnazjum, zarówno klas pierwszych, jak i drugich oraz trzecich uczniowie gimnazjum, zarówno klas pierwszych, jak i drugich oraz trzecich grono pedagogiczne naszego gimnazjum Bez względu na wiek słuchaczy, zawsze starałyśmy się zaangażować wszystkich zebranych do aktywnego udziału w pokazach, ponieważ uważamy, że nauka przez zabawę jest jeszcze lepiej przyswajalna. grono pedagogiczne naszego gimnazjum Bez względu na wiek słuchaczy, zawsze starałyśmy się zaangażować wszystkich zebranych do aktywnego udziału w pokazach, ponieważ uważamy, że nauka przez zabawę jest jeszcze lepiej przyswajalna.

4 Z radością informujemy, że udało nam się: Z radością informujemy, że udało nam się:. przeprowadzić sesję naukową i cykl wykładów poświęconych Marii Skłodowskiej-Curie, zorganizować konkurs plastyczny Uradowana Maria Skłodowska- Curie oraz wystawę prac, zmobilizować uczniów do zrobienia prezentacji multimedialnych Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejsze życie? oraz prezentowania ich przed kolegami, wydać specjalny numer gazetki Przystanek dwójka o Marii Skłodowskiej-Curie, podjąć się przygotowania krótkiej inscenizacji związanej z życiem Marii Skłodowskiej-Curie, zorganizować konkurs Nietypowy układ okresowy pierwiastków, przeprowadzić konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie. Wytwory naszego projektu

5 Prosty przekaz = najlepszy przekaz Tkwiąc w przekonaniu, że uczniowie często bujają w obłokach, pomogłyśmy im nie marnować czasu na błądzenie wzrokiem po pustych ścianach na szkolnych korytarzach.

6 Wpadłyśmy na pomysł zrobienia wystawy ze zdjęć miejsc pamiątkowych, prac plastycznych oraz plakatów na temat Marii Skłodowskiej-Curie, czyli polskiej noblistki, o której każdy gimnazjalista już powinien wiedzieć.

7 Wystawa prac konkursu plastycznego Uradowana Maria Skłodowska-Curie

8 Konkurs Układ okresowy pierwiastków Uczniowie brali udział również w innym konkursie plastycznym. Nie dotyczył on samej Marii Skłodowskiej-Curie, ale układu okresowego pierwiastków (w którym, jak wiemy, znajdują się dwa pierwiastki odkryte przez Noblistkę). Prace ukazywały tablicę Mendelejewa w nietypowy sposób. Każda z nich przyciągała uwagę, robiąc pozytywne wrażenie.

9 Jedne z bardziej oryginalnych prac zgłoszonych do konkursu Układ okresowy pierwiastków

10 Gazetka szkolna – wydanie specjalne Rozprzestrzeniając w dalszym ciągu wizerunek Marii Skłodowskiej-Curie i jej przyczynienie do teraźniejszych możliwości, zaprojektowałyśmy specjalne wydanie naszej szkolnej gazetki. Cały numer poświęcony był wybitnej chemiczce. Uczniowie mogli się z niego dowiedzieć najważniejszych faktów z życia Noblistki. Gazetka została wydana w formie papierowej oraz elektronicznej (na stronie szkoły).

11 W gazetce poświęconej Marii Skłodowskiej-Curie znalazły się zarówno podstawowe informacje na temat Noblistki, jak również mniej znane fakty z jej życia. Po przeczytaniu lektury nasi najambitniejsi koledzy i koleżanki mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie, który przygotowałyśmy specjalnie dla nich. Co w wydaniu specjalnym?

12 Jeden z uczniów: Czym jeździ Maria Skłodowska-Curie? POLONezem! Inny uczeń (dopowiada) : Albo RADiowozem! Ktoś z boku sceny: Nie mamy się z czego tak cieszyć… Zaraz sprawdzian, posypią się pały do dziennika… Nagle wszystkim rzedną miny. Po chwili: Uczeń I: Zaraz zaraz... Skoro pani jest Curie-Sodowską… Reszta uczniów (chórem) : SKŁODOWSKĄ- CURIE !!! Uczeń I: A tak, przepraszam …to może byłaby pani tak miła i opowiedziała nam trochę o swoim życiu? Maria S.C.: Jeśli tylko macie ochotę posłuchać, z przyjemnością. Uczniowie przynoszą Marii krzesełko, kobieta siada, wszyscy zajmują miejsca wokół niej. Maria S.C.: Urodziłam się 7 listopada 1867 roku w Warszawie, w domu przy ul. Freta… Fragment scenariusza przedstawienia teatralnego zamieszczonego w gazetce


Pobierz ppt "Jak odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie wpłynęły na dzisiejszą medycynę? Wpływ pierwiastków promieniotwórczych Ra i Po na środowisko i życie człowieka Polon."

Podobne prezentacje


Reklamy Google