Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kamila Skolimowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kamila Skolimowska."— Zapis prezentacji:

1 Kamila Skolimowska

2 Dzieciństwo Kamila Skolimowska urodziła się 4 listopada 1982 roku w Warszawie. Rodzice: Robert i Teresa, starszy brat: Robert Dorastała w domu o wielkich sportowych tradycjach.

3 Sport Podnoszenie ciężarów i wioślarstwo. Dwa lata po pierwszym treningu (miała 11 lat) uzyskała 60 kg w rwaniu i 90 kg w podrzucie I brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w Elblągu.

4 Rzut młotem 1996 Trener Pałyszko, nakłonił ją na próbny trening w rzucie młotem. 27 metrów było świetną prognozą. Był to okres ciężkich treningów oraz pierwszych sukcesów.

5 Rzut Młotem W zaledwie dwa miesiące stała się jedną z czołowych, polskich młociarek. Przełomowy moment: zawody Mistrzostw Polski 21 czerwca 1996 w Pile. 14-letnia Kamila rzutem na odległość 47 m i 66 cm, zdobyła złoty medal w kategorii seniorek i ustanowiła nowy rekord kraju.

6 Szczyt sukcesu - Igrzyska w Sydney
9 września 2000, 18-letnia Kamila wpisała się do historii polskiej lekkoatletyki. Młot wylądował na 71 m i 16 cm, co dawało: prowadzenie w konkursie, nowy rekord Polski i rekord świata juniorek

7

8 Największe sukcesy Piła: złoty medal mistrzostw Polski seniorów (47,66) Lublana: złoty medal mistrzostw Europy juniorów (63,48) Bydgoszcz: złoty medal mistrzostw świata juniorów (63,94); Warszawa: rekord świata juniorów (66,62) Sydney: złoty medal olimpijski, rekord świata juniorów (71,16) Edmonton: 4 miejsce na mistrzostwach świata (68,05); Melbourne: zwycięstwo w finale Grand Prix IAAF, rekord świata juniorów (71,71); Brisbane: zwycięstwo w Igrzyskach Dobrej Woli (70,31) Monachium: srebrny medal mistrzostw Europy (72,46) Bydgoszcz: złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy (71,38) Ateny: 5 miejsce - igrzyska olimpijskie (72,57) Izmir: 1 miejsce - letnia Uniwersjada Kienbaum: 1 miejsce - Zimowy Puchar Europy w rzutach; Göteborg: 3 miejsce - mistrzostwa Europy Ad-Dausze: Ustanowienie rekordu życiowego oraz rekordu Polski (76,83); Osaka: 4 miejsce – mistrzostwa świata seniorów (73,75) Szczecin : 1 miejsce – Mistrzostwa Polski (71,71)

9 Edukacja Pracę magisterską obroniła w 2005 roku. W planach miała również studia doktoranckie. Edukacja była dla niej istotna, cały czas chciała poszerzać swoją wiedzę.

10 Życie prywatne Pasja – nurkowanie i podróże, Lubiła samochody,
Wolne chwile spędzała z rodziną i bliskimi. Dusza towarzystwa, zawsze pogodna i pomocna, wrażliwa na krzywdę innych, potrafiła słuchać, a jednocześnie była przebojowa i bardzo otwarta. Przyjaciele mówią, że żyła dla innych. Po sukcesach i zdobyciu złota olimpijskiego pozostała sobą. Uwielbiała czekoladę i lody ciasteczkowe. Pasja – nurkowanie i podróże, Lubiła samochody,

11 Motto Kamili: Motto jakim w całym swoim życiu kierowała się Kamila brzmiało: „Uwierz, że to, co trudne, kiedyś prostsze będzie!”

12 Policja Luty 2004 Gwardia Warszawa. Szkolenia odbyła w Legionowie. Zdobyła stopień sierżanta.

13 Wiara Rz 12:10 „W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi.
W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie.” Rz 12:10

14 Wiara Zapytana o modlitwę do Boga tak to podsumowała: „Znalazłam swoją drogę na rozmowę z Nim i wydaje mi się, że całkiem dobrze się dogadujemy”.

15 Wiara „Jan Paweł II to wspaniała osoba, która zmieniła świat. Jestem bardzo szczęśliwa, że mam od niego błogosławieństwo.”

16 „Wieniec zwycięstwa” „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego. ” 2 Tym 4:7-8

17 Krzyżówka 1. Miasto zamieszkania 2. Skolimowska 3. Ulubione lody
4. Imię taty 5. Jej pasja

18 Wykreślanka


Pobierz ppt "Kamila Skolimowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google