Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LOGO DEBATA SZKOLNA Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Turośli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LOGO DEBATA SZKOLNA Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Turośli."— Zapis prezentacji:

1 LOGO DEBATA SZKOLNA Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Turośli

2 Porządek debaty: I. Otwarcie debaty i przypomnienie jej celu. II. Ustalenie zasad debatowania. III. Przedstawienie przez uczniów propozycji zasad kodeksu i ich uzasadnienie. IV. Omówienie kontrowersyjnych punktów. V. Głosowanie nad poszczególnymi punktami. VI. Przyjęcie roboczej wersji Kodeksu 2.0.

3 Szkoła z klasą 2.0 ma na celu wypracowanie zasad dotyczących korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu. Prowadzona akcja ma na celu zachęcenie nauczycieli do pracy z uczniami metodą projektów edukacyjnych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii, które rozwijają umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Program jest realizowany w ramach akcji Szkoła z klasą.

4 W ramach programu, wspólnie z ekspertami i szkołami wypracujemy kodeks dobrych praktyk, dotyczących korzystania z nowych mediów w szkole i w całym procesie nauczania. Główne punkty kodeksu to: bezpieczeństwo w sieci, korzystanie ze źródeł i prawa autorskie, oraz wykorzystywanie sieci do komunikacji w szkole.

5 Zasady debatowania

6 W każdej szkole odbywają się debaty klasowe oraz szkolne dotyczące Kodeksu 2.0. Celem dzisiejszej debaty będzie wypracowanie wspólnej wersji Kodeksu 2.0, którą będziemy testować po zatwierdzeniu przez Radę Pedagogiczną.

7 Jak korzystać z technologii informacyjno – komunikacyjnych w nauce? Pytanie kluczowe:

8 Wypiszcie na kolorowych samoprzylepnych kartkach maksymalnie 2 działania, do których wykorzystujecie Internet. Przyklejcie je pod odpowiednią kategorią.

9 Analiza wyników.

10 Jak wykorzystywany jest TIK w naszej szkole? Co jest użyteczne? Co należałoby zmienić?

11 Kodeksy zaproponowane przez poszczególne klasy – prezentacja.

12 Samorząd Uczniowski przedstawi usystematyzowane punkty kodeksów klasowych.

13 Praca w grupach nad poszczególnymi elementami Kodeksu 2.0. Czy wszystkie elementy zostały zawarte? Co należałoby dopisać? Który zapis będzie najlepszy? Każda grupa opracowuje 1-2 punkty Kodeksu.

14 Prezentacja wyników pracy grup.

15 Głosowanie.

16 Linki: uczniowski blog: http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumturosl/ nauczycielski blog: http://blogiceo.nq.pl/magogh/ http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumturosl/ http://blogiceo.nq.pl/magogh/

17


Pobierz ppt "LOGO DEBATA SZKOLNA Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Turośli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google