Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przypowieść....

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przypowieść...."— Zapis prezentacji:

1 Przypowieść...

2 Nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje.
Dwaj Aniołowie-wędrowcy zatrzymali się na nocleg w domu bardzo bogatej rodziny. Rodzina okazała się niezbyt gościnna i nie zdecydowała się na ulokowanie Aniołów w sypialni dla gości. Zamiast tego Aniołowie otrzymali miejsce w piwnicy. Kiedy przygotowywali sobie posłanie, starszy z nich dostrzegł dziurę w ścianie i załatał ją. Kiedy zobaczył to młodszy z Aniołów, zapytał, dlaczego. Starszy odpowiedział: - Nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje.

3 Na kolejny nocleg Aniołowie wstąpili do domku bardzo biednego, ale gościnnego człowieka i jego żony. Małżonkowie podzielili się z Aniołami skromniutkim posiłkiem, jaki sami mieli i oddali im własne posłania, żeby zdrożeni wędrowcy mogli się dobrze wyspać.

4 Rankiem, kiedy Aniołowie wstali, zobaczyli swojego gospodarza i jego żonę zapłakanych.
Ich jedyna krowa, której mleko stanowiło jedyne źródło dochodu rodziny, Leżała martwa w obórce. Młodszy Anioł zapytał starszego: - Jak to się mogło stać? Pierwszy gospodarz miał wszystko, czego dusza zapragnie a ty mu pomogłeś. Druga rodzina, chociaż sama miała wszystkiego bardzo mało, gotowa była podzielić się z nami wszystkim, a ty pozwoliłeś, żeby padła ich jedyna krowa-żywicielka. Dlaczego?

5 Nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje, odpowiedział starszy z Aniołów.
Kiedy spaliśmy w piwnicy zorientowałem się, że w dziurze w ścianie schowane jest złoto. Gospodarz był gburowaty, nieprzyjazny i nie zależało mu na czynieniu dobra, dlatego też naprawiłem ścianę, żeby nie mógł znaleźć ukrytego w niej skarbu. Kiedy kolejnej nocy spaliśmy na posłaniach naszych gospodarzy, zjawił się Anioł Śmierci, który przybył po żonę biedaka. Oddałem mu więc w zamian ich krowę.

6 Człowiek nigdy nie wie wszystkiego.
Nawet jeśli posiadasz wiarę, powinieneś jeszcze wzbudzić w sobie zaufanie, że wszystko, co cię spotyka, dzieje się dla twojego dobra. Zrozumiesz to na pewno z czasem.

7 Niektórzy ludzie na moment pojawiają się w naszym życiu i tak samo szybko z niego znikają,
Niektórzy stają się naszymi przyjaciółmi i zostają w naszym życiu na dłużej. To właśnie oni pozostawiają w naszych sercach najpiękniejsze i najtrwalsze ślady, zaś my sami nigdy nie pozostajemy tacy sami, dlatego, że zmieniamy się dzięki naszym prawdziwym przyjaciołom.

8 Wczoraj – to już historia. Jutro – to tajemnica
Wczoraj – to już historia. Jutro – to tajemnica. Dzisiaj, Teraźniejszość, to dar. Życie jest czarem i smak każdej przeżywanej chwili jest niepowtarzalny!

9 Nie niszcz proszę tego listu, bo pochodzi on od szczególnego anioła.
W tej chwili to właśnie on staje się twoim aniołem-stróżem. Wyślij ten list do pięciu osób! (Jeśli możesz i masz do kogo – wyślij koniecznie!)

10 Jeżeli otrzymałeś tę wiadomość, pomyśl o tym, czego pragniesz
Jeżeli otrzymałeś tę wiadomość, pomyśl o tym, czego pragniesz. Jeśli prześlesz tę przypowieść innym, być może twoje życzenia się spełnią, a anioł będzie czuwał nad tobą i twoimi poczynaniami już na zawsze.


Pobierz ppt "Przypowieść...."

Podobne prezentacje


Reklamy Google