Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKOROZWÓJ NASZEGO MIASTA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKOROZWÓJ NASZEGO MIASTA"— Zapis prezentacji:

1 EKOROZWÓJ NASZEGO MIASTA
DEBATA EKOROZWÓJ NASZEGO MIASTA

2 1. Jaka jest całościowa wizja zagospodarowania rynku
1.Jaka jest całościowa wizja zagospodarowania rynku. Jak mieszkańcy mogą zmienić przestrzeń? Jak wygląda przestrzeń rynku? Czy jest przyjazna? Czy zachęca do spędzania tam czasu? Co chcemy zmienić? Co jest możliwe? Jak dokonamy tych zmian? 2. Potrzeby i oczekiwania uczestników: Czym rynek może się stać w przyszłości? Co warto wykorzystać z tego, co już jest? Co ograniczyć?

3

4 Debata odbyła się w Gimnazjum nr 1 im Orląt Lwowskich dnia 26 marca 2013 roku. Wątkiem poruszonym na debacie było zagospodarowanie terenu rynku tomaszowskiego. Wszystkie kategorie wiekowe zgodziły się, że minusem rynku jest podział na cztery sektory i rondo na środku terenu oraz dom handlowy. Dobrą stroną jest duża powierzchnia, którą można bardzo dobrze wykorzystać.

5 NASI GOŚCIE P. Mariusz Grad- Poseł na Sejm RP
P. Wojciech Żukowski-Burmistrz miasta (Tomaszowa Lubelskiego) P. Mirosław Fus-Przewodniczący Rady Miasta P. Mateusz Ozdoba i P. Paulina Pachla- autorzy koncepcji wizualizacji rynku Przybyli również : P. Czesław Kostykiewicz, P. Justyna Piwko, P. Marcin Rechulicz, Młodzieżowa Rada Miasta, przedszkolaki wraz z opiekunką i uczniowie gimnazjum.

6

7 POJAWIŁY SIĘ POMYSŁY Wybudowanie pomnika Tomasza Zamojskiego
Odrestaurowanie Domu handlowego Wybudowanie tablicy lub makiety historycznej Lepsze wykorzystanie zabytków takich jak Herbaciarnia Zmiana kostki na bardziej atrakcyjną Wzbogacenie o większą ilość roślinności Dokładniejszy nadzór straży miejskiej Większa ilość ławek i koszy na śmiecie Uatrakcyjnienie fontanny

8 WIZUALIZACJA W trakcie debaty P. Paulina Pachla i P. Mateusz Ozdoba przedstawili swoja koncepcję wizualizacji miasta.

9

10 BO WRESZCIE MŁODZI MAJĄ GŁOS
DEBATA BYŁA ZORGANIZOWANA Z MYŚLĄ, ABY MŁODZI LUDZIE TEŻ MIELI PRAWO GŁOSU, WYRAŻANIA SWOICH OPINI. CZĘSTO NASZE ZDANIE NIE JEST ZAUWAŻANE. DLATEGO ZOSTALI ZAPROSZENI PRZEDSTAWICIELE KILKU POKOLEŃ. DZIĘKI TEMU NASZ RYNEK BĘDZIE DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH.

11 AGATĘ FUS I PATRYCJĘ MALEC
DEBATA BYŁA ZORGANIZOWANA I PRZEPROWADZONA PRZEZ AGATĘ FUS I PATRYCJĘ MALEC


Pobierz ppt "EKOROZWÓJ NASZEGO MIASTA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google