Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA UŚWIADOMNIENIE Przeciwnicy staną naprzeciwko siebie i oddadzą serię min kolejnych, przy czym na każdą budującą i piękną minę Pylaszczkiewicza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA UŚWIADOMNIENIE Przeciwnicy staną naprzeciwko siebie i oddadzą serię min kolejnych, przy czym na każdą budującą i piękną minę Pylaszczkiewicza."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5 SZKOŁA

6

7

8

9

10

11 UŚWIADOMNIENIE Przeciwnicy staną naprzeciwko siebie i oddadzą serię min kolejnych, przy czym na każdą budującą i piękną minę Pylaszczkiewicza Miętalski odpowie burzącą i szpetną kontrminą. Miny - jak najbardziej osobiste, swoiste i wsobne, jak najbardziej raniące i miażdżące - stosowane być mają bez tłumika aż do skutku.

12

13 GROTESKA *- termin używany w odniesieniu do literatury, malarstwa, teatru i muzyki, oznaczający świadome i celowe łączenie przez twórcę w obrębie jednego dzieła (kompozycji) elementów przeciwstawnych, opozycyjnych względem siebie, nawzajem siebie znoszących i wykluczających, takich jak np.: piękno i brzydota, tragizm i komizm, wzniosłość i pospolitość, styl wysoki i styl wulgarny. Utwory groteskowe charakteryzują się najczęściej niejednorodnością stylistyczną, obecnością kategorii absurdu, elementów karnawalizacji i atmosferą dziwności. *Popularna Encyklopedia Powszechna ŹRÓDŁO DEFINICJI:

14 WYKONAŁA: Marlena Sobotka Kl. III C


Pobierz ppt "SZKOŁA UŚWIADOMNIENIE Przeciwnicy staną naprzeciwko siebie i oddadzą serię min kolejnych, przy czym na każdą budującą i piękną minę Pylaszczkiewicza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google