Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Netykieta- 3 główne zasady: · Myśl(!) · Nie działaj na czyjąś szkodę · Nie nadużywaj.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Netykieta- 3 główne zasady: · Myśl(!) · Nie działaj na czyjąś szkodę · Nie nadużywaj."— Zapis prezentacji:

1

2 Netykieta-

3 3 główne zasady: · Myśl(!) · Nie działaj na czyjąś szkodę · Nie nadużywaj

4 Nie przywłaszczaj sobie owoców pracy innych osób Nie obrażaj nikogo przez Internet Nie spamuj - czyli nie wysyłaj reklam, komercyjnych ogłoszeń, łańcuszków szczęścia, niechcianych linków. Nie flooduj (floodowanie - wielokrotne wysłanie tej samej wiadomości lub wielu różnych wiadomości w bardzo krótkich odstępach czasu.) Zanim zadasz pytanie przeczytaj FAQ (frequently asked questions) czyli najczęściej zadawane pytania.

5 Pisz zwięźle, konkretnie i na temat. Nie pisz WIELKIMI literami - w Internecie oznacza to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie, możesz użyć *gwiazdek* lub _podkreślenia Nie przesadzaj z symbolami (emotikonów używaj z rozwagą) !!!!!!! =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Staraj się sprawdzać/ kontrolować pocztę codziennie, tak jak zaglądasz codziennie do skrzynki na listy z pocztą tradycyjną. Jeśli potrzeba tego wymaga zaraz odpisuj. Pisz zgodnie z zasadami ortografii i ogólnych zasad pisowni

6 Przy tworzeniu strony przede wszystkim zwróć uwagę na to aby była ona dostępna i użyteczna Pilnuj, aby na Twojej stronie nie było martwych linków, czyli nieprawidłowych odnośników, prowadzących do nieistniejących miejsc Kontroluj to, co się dzieje na Twojej stronie (komentarze księgi gości, fora dyskusyjne). Regularnie aktualizuj stronę.

7 Ku przestrodze: Pamiętaj, że tak na prawdę w Internecie nikt nie jest anonimowy! Zawsze można dojść do tego kto, skąd, kiedy, gdzie i co napisał. Dziękujemy


Pobierz ppt "Netykieta- 3 główne zasady: · Myśl(!) · Nie działaj na czyjąś szkodę · Nie nadużywaj."

Podobne prezentacje


Reklamy Google