Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SUKCESY I WYDARZENIA I SEMESTR 2013/2014 Klasy IV-VI ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SUKCESY I WYDARZENIA I SEMESTR 2013/2014 Klasy IV-VI ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH."— Zapis prezentacji:

1 SUKCESY I WYDARZENIA I SEMESTR 2013/2014 Klasy IV-VI ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH

2

3 Góra Żar i Milówka, Zamek w Wiśniczu commons.wikimedia.org zamekwisnicz.pl

4 Czarnoksiężnik z Krainy Oz (kl. 4) Przygody Odyseusza (kl. 5) Skrzydlak (kl. 6) www.slowacki.krakow.pl www.ludowy.pl www.groteska.pl

5 Lekcja muzealna dla kl. 5a i 5c na temat bogów starożytnej Grecji oraz sztuki i kultury Greków oraz Rzymian. www.muzeum-czartoryskich.krakow.pl

6 Autor książki Afryka Kazika spotkał się z uczniami kl. 1–4 szkoły podstawowej. Pisarz opowiadał o Afryce, pokazywał dzieciom przedmioty, zdjęcia i mapy związane z Czarnym Lądem. Książkę Afryka Kazika z autografem autora można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

7

8

9

10 Pani Irine Shiukashvili, obywatelka Gruzji spotkała się z uczniami kl. 6. Opowiadała o historii, tradycji, religii, kulturze i kuchni swojego kraju. Uczniowie poznali gruziński alfabet oraz nauczyli się tradycyjnego tańca Gruzinów.

11

12

13

14

15 Etap szkolny konkursu zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Fundację Panteon Narodowy i Stowarzyszenie Polonistów. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pisali dyktando poświęcone historii odzyskania niepodległości.

16 Przez cały I semestr trwał konkurs dla uczniów klas 4–6 poświęcony Opowieściom z Narnii C. S. Lewisa.

17 Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs mający na celu popularyzowanie matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa. Tegoroczny temat konkursu: Dzielnice Krakowa. W konkursie wzięło udział 66 uczniów z klas 4–6.

18

19

20 Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik! Maciej Pazur z kl. 2a został laureatem konkursu, na ok. 54 tys. uczestników zajął 3 miejsce w województwie, a 17 w kraju. Maciek otrzymał nagrodę główną w postaci Tygodniowego pobytu na Obozie Talentów. Mikołaj Wicherek z kl. 2a oraz Jakub Gawron z kl. 2c uzyskali wyróżnienia.

21

22 Uroczysty koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu chóru Mezzoforte z okazji Święta Niepodległości. Płomień rozgryzie malowane dzieje, Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, Pieśń ujdzie cało…

23

24

25

26

27 Występ pt. Kłopot z niepodległością w Centrum Integracji Społecznej, w wykonaniu grupy teatralnej ze szkoły podstawowej. Tylko naród, który zna i szanuje swoją przeszłość, może rozumnie budować przyszłość…

28

29

30

31 Wspólne budowanie pociągu i recytacja Lokomotywy z okazji Roku Juliana Tuwima.

32

33

34

35 Występ pt. Rękawiczki-czarowniczki w wykonaniu grupy teatralnej ze szkoły podstawowej, w czasie spotkania ze Świętym Mikołajem.

36

37 Występ podczas Wigilii w Domu Pomocy Społecznej w Woli Zachariaszowskiej Przyjacielu, już wkrótce Cię odwiedzę. Przyjdę w Boże Narodzenie… Jeśli chcesz mnie przyjąć, czekaj z zapaloną świecą…

38

39

40

41 W styczniu, w kościele parafialnym w Zielonkach uczennice naszej szkoły należące do scholi Akeda przedstawiły dla rodziców i znajomych spektakl pt. Świat na Ciebie czeka, Panie..., prezentując kolędy oraz poezję o tematyce bożonarodzeniowej.

42

43

44 Debata była częścią programu WF z klasą stworzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z okazji trwania Roku Szkoły w ruchu. W debacie uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz zaproszeni goście: Władysław Orzechowski sołtys Zielonek i radny gminy Zielonki, Anna Sieńko i Maciej Starowicz przedstawiciele komisji oświaty i sportu, radni Małgorzata Fugiel-Kmita kierownik ds. promocji i informacji w UG Zielonki Marcin Kękuś i Remigiusz Kurek przedstawiciele klubu TS Wisła Maciej Bajorek przedstawiciel Rady Rodziców

45

46

47 W grudniu w nowej hali Wisły odbył się turniej koszykówki, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Zielonkach. Nasi zawodnicy zajęli III miejsce.

48

49 Konrad Ciborowski, uczeń klasy 4b zajął VII miejsce w Powiatowych Zawodach Szachowych, w kategorii szkoła podstawowa klasy 1–6 chłopcy.

50 Uczniowie naszej szkoły – zawodnicy Kung Fu Bartosz Filipek i Maciej Filipek 16–17 listopada 2013 r. reprezentowali Polskę w Grecji na VII Palamidio Martial Arts Championship. Chłopcy startowali w konkurencjach form tradycyjnych południowych w stylu Choy Lee Fut. Bartek wrócił z pucharem za I miejsce (forma ręczna) oraz medalami za II (forma z szablą) i III miejsce (forma z kijem). Maciek zajął II miejsce za formę ręczną. Obaj są współtwórcami sukcesu jaki osiągnęła polska pięcioosobowa drużyna juniorów za występ grupowy – zajęli III miejsce.

51

52

53 Sukcesy w sztukach walki

54

55

56 Zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz zawodowych rodzin zastępczych. 92,91 zł

57 Zbiórka suchej karmy, koców, poduszek, kołder oraz misek, smyczy i zabawek dla psów i kotów, aby pomóc bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę.

58

59 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ. ŻYCZYMY JESZCZE LICZNIEJSZYCH SUKCESÓW I OSIĄGNIĘĆ W II SEMESTRZE.


Pobierz ppt "SUKCESY I WYDARZENIA I SEMESTR 2013/2014 Klasy IV-VI ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W ZIELONKACH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google