Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zachęcam was do przeczytania mitu o Aresie jest tam dużo scen walki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zachęcam was do przeczytania mitu o Aresie jest tam dużo scen walki."— Zapis prezentacji:

1 Zachęcam was do przeczytania mitu o Aresie jest tam dużo scen walki.
Jan Parandowski Mit o Aresie Zachęcam was do przeczytania mitu o Aresie jest tam dużo scen walki. Wykonawcy: Dariusz Suwada Krystian Szadkowski Konrad Czech Sebastian Kawecki Karol Wróblewski

2 Obraz Aresa

3 Opis Aresa Potężny, muskularny, olbrzymiego wzrostu z nadludzką siłą.
Ares w mitologii greckiej bóg wojny, syn Zeusa i Hery. Jego odpowiednikiem w mitologii rzymskiej jest Mars. W astrologii identyfikowany z Baranem. Jeden z dwunastu bogów olimpijskich. W odróżnieniu od Ateny, która również jest greckim bóstwem wojny, nie patronuje on rzemiosłu wojennemu i sprawiedliwej walce, ale nikczemnościom związanym z wojną: konfliktowi, zniszczeniu i okrucieństwu. Jest patronem m.in. szpiegów, katów i bezwzględnych dowódców. Pozytywnym jednak aspektem był fakt, że to Ares nauczył ludzkość bezinteresownego bohaterstwa.

4 Plan Mitu „Obawiają się go wrogowie, napiętnowany przez swojego ojca, uwielbiany przez Boginie miłości, czczony przez wojowników, Ares udręczony i samotna dusza, jest krwiożerczym, greckim bogiem wojny.” Ares nie jest kochany przez ludzi. Reprezentuje wszystko czego się obawiają i czym gardzą: wojna, konflikty, chaos i mordy. Mówi się, że niebo ciemnieje kiedy Ares zstępuje na pole bitwy a do walki wkracza na rydwanie zaprzężonym w ziejące ogniem rumaki. Zachwycają go tylko odgłosy bitwy oraz zapach świeżej krwi. Ares nie jest kochany przez swojego ojca Zeusa. Ten miał wielu synów, lecz tylko dwóch z Herą. Gromowładny Bóg od dawna podejrzewał Herę o romans, możliwy odwet za jego niewierności, który to rzekomo doprowadził do narodzin Aresa. Prawdopodobnie dla tego, Zeus jest nim obrzydzony. Ares nie jest kochany nawet przez swoją siostrę Atenę. Ona i Ares są Bogami wojny. Ares uosabia przemoc, potęgę i rzeź a, Atena jest uosobieniem inteligencji, strategii i przywództwa. Ares działa szybko i impulsywnie pozostawiając za sobą krwawy ślad. Atena jest rozsądna i ostrożna jeśli chodzi o życie. Często stawali po przeciwnych stronach barykady, najczęściej podczas wojny Trojańskiej, gdzie Atena zaciekle raniąc go, zmuszała Aresa do odwrotu. Ares to kochanek bogini piękna. Choć Afrodyta jest żoną jego brata, Hefajstosa, on na to nie zważał, zabierał co chce, a ona z chęcią na to przystawała. Ich związek doprowadził do narodzin potomstwa prawie tak strasznego jak sam Ares, Phobos i Deimos, Strach i Terror. Ares jest wielbiony tylko przez Spartan, którzy czczą Boga za jego męskość, bezlitosnego ducha wojownika i wytrwałość wbrew wszystkiemu. Spartanie, jednakże, znają nieprzewidywalną furię swojego patrona i skuwają jego posąg łańcuchami. Robią to, po części, dlatego aby uniemożliwić zwycięskiemu duchowi Aresa ucieczkę ze Sparty, daremna próba opanowania Boga Wojny „.

5 List „Jestem bogiem wojny i zniszczenia. Nie zaznałem ojcowskiej miłości nie, pokazano mi co jest dobre a co złe. Mój ojciec Zeus obawiał się mnie i oddał mnie na wychowanie do wuja Hadesa. Tam nauczono mnie walki, zabijania i przemocy. Bardzo mi się podobały sztuki walki byłem pilnym uczniem wiedziałem, że siła daje władze a ja chciałem ją posiąść. W pewien sposób chciałem zaimponować ojcu. Niestety wyszło całkiem inaczej. Wiem że jestem najgorszym z bogów wszyscy kojarzą mnie z wojną, śmiercią, zniszczeniem. Miałem konflikt z moją siostrą Ateną, która podobnie jak ja była boginią wojny. Często walczyliśmy po przeciwnych stronach, mieliśmy odrębne zdanie. Jednak ja i moja siostra zostaliśmy inaczej wychowani. Ja widziałem tylko zło i przemoc a ona była sprawiedliwa i dobra. Nie usprawiedliwiam się jednak postawcie się w mojej sytuacji przemoc rodzi przemoc. Byłem nie kochany, odrzucony i może dlatego nie potrafiłem miłości dać innym. W życiu ważne jest dobre wychowanie i miłość.”


Pobierz ppt "Zachęcam was do przeczytania mitu o Aresie jest tam dużo scen walki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google