Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warzywa i owoce, czyli to co reguluje moje moce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warzywa i owoce, czyli to co reguluje moje moce."— Zapis prezentacji:

1 Warzywa i owoce, czyli to co reguluje moje moce.
WebQuest adresowany jest do uczniów klas IV-V Autor: Monika Drozdalska-Hołub

2 Wprowadzenie Oto my, warzywa i owoce. Prosimy, abyś przekonał swojego kolegę o naszej roli w zdrowym odżywianiu. Być może sam dowiesz się czegoś nowego na nasz temat. Spróbuj znaleźć wiadomości jakich witamin potrzebuje nasz organizm. Zbadaj jakie mamy witaminy. Czy powinno się nas gotować i czy nasz kolor ma znaczenie?

3 Zadanie Wyobraź sobie, że do Waszej klasy przyszedł nowy kolega, który nie lubi warzyw i owoców. Stwórz prezentację w Power Point, plakat i komiks w Word, które przekonają go, że bez warzyw i owoców nie można prawidłowo się rozwijać. W tym celu podzielcie się na grupy 4-5 osobowe. Wykonując prezentację starajcie się korzystać głównie z Internetu, ale możecie sięgnąć do innych źródeł. Podczas pracy nie zapomnijcie wskazać źródeł z których korzystaliście. Efekty Waszej pracy zostaną zaprezentowane uczniom naszej szkoły, nauczycielom, rodzicom oraz zaproszonym gościom podczas Festiwalu Nauki w czerwcu 2014 r.

4 Proces Aby Wasza praca przebiegała sprawnie wykonaj następujące czynności: Podzielcie się na IV grupy. W każdej grupie wybierzcie lidera, który będzie się konsultował z nauczycielem i nadzorował pracę grupy. Zadanie należy wykonać w ciągu jednego miesiąca na dodatkowych zajęciach informatycznych w postaci prezentacji multimedialnej. Prezentacja powinna trwać od 7-10 minut i zawierać do 10 slajdów.

5 Proces Grupa I – Detektywi
Wyszukajcie jakie witaminy znajdują się w warzywach i owocach. Jak prawidłowo powinno się przygotowywać potrawy z warzyw.

6 Proces Grupa II – Artyści
Wykonajcie zabawną historyjkę w postaci komiksu o warzywach i owocach. Pracę wykonaj w programie Word. Przedstawcie propozycje zestawów śniadaniowych (rysunki i opisy).

7 Proces Grupa III – Kolorowi
Zbierzcie jak najwięcej informacji o owocach i warzywach należących do pięciu grup kolorystycznych.

8 Proces Grupa IV – Projektanci
Zaprojektujcie plakat, na którym przedstawicie zapotrzebowanie na witaminy różnych części Waszego organizmu.

9 Źródła http://www.witamina.info.pl

10 Kryteria oceny Poziom osiągnięć Ekspert 8-10 Zaawansowany 6-7
Rozwijający się 4-5 Początkujący 1-3 Punkty 1-10 Współpraca w grupie Doskonała współpraca całej grupy. Dobra organizacja pracy w grupie, współdziałanie w grupie. Większość pracy indywidualnej Całkowity brak współpracy Poszukiwanie i selekcjonowanie informacji Bardzo dobra selekcja zdobytych informacji. Informacja właściwie przetworzona. Właściwe usystematyzowanie zagadnień. Właściwa selekcja zdobytych informacji. Informacja prawidłowo przetworzona. Słaba selekcja zdobytych informacji. Informacja częściowo przetworzona. Informacja nie przetworzona. Poprawność pod względem językowym, gramatycznym, ortograficznym, interpunkcyjnym Brak błędów, ciekawe słownictwo. Nieliczne błędy językowe i gramatyczne, które nie zakłócają przekazu informacji. Błędy językowe i gramatyczne, które częściowo zakłócają przekaz informacji. Zbyt duża ilość błędów językowych i gramatycznych, które uniemożliwiają zrozumienie przekazywanych informacji. Atrakcyjność wizualna prezentacji, komiksu, plakatu Prezentacja długa( do 15 slajdów) staranna z animacją, dźwiękiem i grafiką. Komiks czytelny, ciekawy, do 6 scenek. Plakat przejrzysty, kolorowy, duża ilość informacji. Prezentacja dłuższa(do 10 slajdów) staranna z animacją, grafiką i dźwiękiem. Komiks staranny, do 5 scenek. Plakat staranny, kolorowy, wystarczająca ilość informacji. Prezentacja poprawna, ale bez włożonego wysiłku, prosta do 8 slajdów. Komiks prosty do 4 scenek. Plakat prosty, mało informacji, brak kolorów. Prezentacja niestaranna, krótka do 3 slajdów. Komiks niestaranny do 3 scenek, nieciekawy. Plakat niestaranny, bardzo mało informacji, brak kolorów.

11 Podsumowanie Mam nadzieję, że Wasz projekt przekonał kolegę do zdrowego odżywiania. Myślę, że zdobyliście dużo informacji na temat kolorowego jadłospisu i od dziś Wasze posiłki będą obowiązkowo zawierać warzyw i owoce. Żyjmy w myśl hasła: „Warzywko i owoc to moc!”


Pobierz ppt "Warzywa i owoce, czyli to co reguluje moje moce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google