Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLSKA 2010 Dobiega końca kadencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLSKA 2010 Dobiega końca kadencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego."— Zapis prezentacji:

1

2 POLSKA 2010

3 Dobiega końca kadencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

4 Prezydent - będący w konflikcie z bratem Jarosławem - udzieli poparcia w wyborach prezydenckich urzędującemu premierowi Andrzejowi Lepperowi, popieranemu przez macierzystą partię SAMOPIS (powstałą w r. 2007 z połączenia Samoobrony, LPR i fundamentalistycznego skrzydła PiS).

5 W kraju już trzeci rok działa Wielka Komisja Prawa i Sprawiedliwości im. Jana Pawła II. Po osądzeniu komunistów, socjalistów, liberałów, gejów i lesbijek komisja wnikliwie bada działalność organizacji studenckich, ruchów pacyfistycznych, ekologicznych oraz ludzi nauki. Obrady komisji transmituje na żywo TV Trwam oraz program III Radia Maryja.

6 Jerzy Owsiak - oskarżany o szerzenie pornografii, działalność rozbijacką w łonie narodu polskiego i konkurencyjną organizację akcji charytatywnych na szkodę Caritas Polska - zbiegł z kraju. Generał Mariusz Kamiński - szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego - zapowiada rychłe ujęcie uciekiniera przebywającego najprawdopodobniej w Argentynie. Akcja Sie ma - zaraz cie mam dobiega końca - twierdzi gen. Kamiński.

7 Polska jest już tylko formalnym członkiem Unii Europejskiej. Urzędujący prezydent i premier zostali uznani przez państwa członkowskie UE za osoby niepożądane (persona non grata). Prezydent Lech Kaczyński ma podobny status w Rosji.

8 IV RP utraciła znaczenie kraju tranzytowego (zamierają Białystok, Lublin i Rzeszów). Fatalne stosunki z Rosją, z powodu długoletniego sporu katyńskiego - skutkują drastycznymi podwyżkami cen ropy i gazu – (benzyna 9,50 zł/l) Rząd forsuje ustawę nacjonalizacyjną.

9 Minister Obrony Narodowej - Renata Beger oświadczyła, że liczba polskich żołnierzy stacjonujących w Iranie i Iraku zostanie zwiększona do sześciu i pół tysiąca. Tymczasem dobiega końca czternasta zmiana wojsk polskich w Iraku, biorących udział w sojuszniczej misji "Demokratyczna Pięść".

10 Na wschodnich rubieżach kraju rozpoczęto instalację amerykańskiego systemu tarczy antyrakietowej. Minister Beger dementuje złośliwe doniesienia prasy niemieckiej jakoby w odpowiedzi Rosja rozmieściła broń jądrową w okręgu kaliningradzkim.

11 Unia Miast Zachodnich (Gdańsk, Szczecin, Wrocław) - powstała w roku 2007 - sygnalizuje możliwość secesji z IV RP.

12 Do 3% spadł odsetek osób z wyższym wykształceniem. Z kraju wyjeżdżają lekarze, pielęgniarki, informatycy, pracownicy nauki. Większość pracuje w Irlandii, Francji, Anglii, Niemczech, USA, we Włoszech, w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. W zamian zasila nas emigracja zarobkowa z Białorusi, Ukrainy, Czeczenii, Mongolii…

13 Minister Nauki i Katechizacji prof. Roman Giertych planuje tworzenie w uczelniach wyższych nowych kierunków, jak: Informatyzacja spowiedzi, Multimedialne techniki sakralne, Archiwizacja informacji parafialnej, Produkcja cudownych obrazów.

14 Powyższy ciąg zdarzeń wydaje Ci się: a. - zbyt nieprawdopodobny by stać się rzeczywistością? b. - wydumany? c. - przesadzony? Pewnie masz rację, lecz...

15 …jeszcze rok temu… …nawet najwięksi fantaści nie sądzili, że w wyniku działalności dwóch braci paranoików…

16 … wicepremierem zostanie chłop oderwany od brony,

17 …rząd będzie naszpikowany działaczami Młodzieży Wszechpolskiej

18 …facet z twarzą konia i mentalnością kaprala pełnić będzie obowiązki Ministra Edukacji Narodowej,

19 …a moralnym patronem tego zoo będzie Ojciec - Dyktator, którego wyznawcy zagazowaliby Cię i wraz z całą rodziną spalili w piecu za semickie pochodzenie. Ich zawołanie to: Alleluja i do przodu!

20 NAJLEPIEJ NA ZACHÓD. TAM MUSI BYĆ JAKAŚ CYWILIZACJA!!!

21 MODYFIKOWAŁ JAN POPRAVA


Pobierz ppt "POLSKA 2010 Dobiega końca kadencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google