Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowoczesna Bajka o Smoku i Ksieciu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowoczesna Bajka o Smoku i Ksieciu."— Zapis prezentacji:

1 Nowoczesna Bajka o Smoku i Ksieciu

2 Nowoczesna Bajka o Smoku i Ksieciu

3 Młody książe postanowił szukać przygód i zabić smoka – tak dla zabawy.
Kupił sobie miecz i zbroje i wyruszył w drogę. klikać

4 Przybywszy do jaskini smoka rozejrzał się, gdy nagle poczuł coś na swym ramieniu
Odwrócił się i cóż widzi – przed nim stoi OGROMNY smok, który położył tylko palec na jego ramieniu. Smok pyta księcia: "Cześć: Co tu robisz?“ Książe: "Ah - hmm – no więc...."

5 Smok: "Zawsze to samo z tymi młodymi rycerzami
Smok: "Zawsze to samo z tymi młodymi rycerzami. Przyznaj się, że chciałeś mnie zabić !“ "No tak – więc – TAK ...“ "Słuchaj. To już nie pierwszy raz Głupi młodzieniaszkowie przyjeżdżają i myślą, że my smoki, jesteśmy tacy głupi, że można nas tak po prostu zarąbać.”

6 Od tej chwili masz 1 rok czasu,
„Mam dla ciebie propozycje: „Jeżeli przyrzekniesz, że będziesz szukał życiowej mądrości, daruję ci życie. Od tej chwili masz 1 rok czasu, by znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Jeżeli zadowoli mnie twoja odpowiedź, otrzymasz połowę mojego smoczego skarbu, w przeciwnym jednak razie cię pożrę."

7 "Hm – Chyba nie pozostaje mi nic innego ...“
„Masz rację, i jeszcze jedno, żeby nie przyszedł ci do głowy pomysł, żeby uciec i nigdy więcej tu nie przybyć - i tak cię znajdę!” „Zgoda – jak brzmi to pytanie?"

8 „Co dla kobiet jest naprawdę ważne ?"
Pytanie brzmi: „Co dla kobiet jest naprawdę ważne ?" Otrzymał wiele odpowiedzi jak: - "Piękno", -"Bogactwo", -"Władza", -"Kochany mężczyzna..."

9 Ale każda z odpowiedzi nie pasowała też wielu kobietom, które uważały je za głupie.
Wróciwszy do domu, książę przepytał wszystkie kobiety w zamku, począwszy od królowej, a na służących kończąc - co jest dla nich naprawdę ważne

10 Był już bardzo zniechęcony aż ktoś zaproponował mu, by zapytał starej wiedźmy mieszkającej na bagnach, o kilka dni drogi stąd Gdy przybył on do wiedźmy, nakreślił jej swój problem. Zdradzi mu ją, ale tylko pod warunkiem, że książe się z nią ożeni. Wiedzma stwierdziła, że zna odpowiedź na to pytanie.

11 Książę bardzo się wtedy przestraszył, ponieważ wiedzma była tak brzydką kobietą, że jeszcze podobnej w życiu nie widział: Miała garb, różnej długości kończyny, na twarzy krosty; okropnie śmierdziała, a jej głos był jak nieznośne skrzeczenie.

12 Po krótkim namyśle postanowił jednak, że ślub w porównianiu ze smokiem będzie mniejszym złem i przyrzekł, że poślubi wiedźmę, jeżeli tylko smok zaakceptuje odpowiedź. Wiedźma podała mu więc odpowiedź:

13 "Czego każda kobieta naprawdę chce to, by móc samej decydować o rzeczach,które jej osobiście dotyczą".

14 Smok zaakceptował odpowiedź i przekazał księciu część swego skarbu.
Szczęśliwy książe popędził do domu, ale znów przypomniała mu się wiedźma. Skoro jednak był księciem, nie pozostało mu nic innego, jak dotrzymać danej obietnicy. Ogłoszono wesele.

15 To było smutne święto!!! Wiedźma nie tylko brzydko wyglądała i śmierdziała; miała również najgorsze maniery, chepała, obrażała gości ... Jednym było żal księcia, drudzy naśmiewali się z niego, ale każdy szybko znajdował usprawiedliwienie, by się pożegnać i opuścić przyjęcie, tak więc wczesnym wieczorem już było po zabawie.

16 Po tym panna młoda udała się do sypialni, nie mówiąc księciu, że oczekuje z największą niecierpliwością na to, co nastąpi dopiero teraz. Biedny książe zastanawiał się, czy smok nie byłby przypadkiem mniejszym złem.

17 Jakże się jednak zdziwił, gdy wszedł do pokoju i zobaczył w łóżku najpiękniejszą kobietę jaką kiedykolwiek spotkał!

18 Pachniała wspaniale, miała cudowny głos i wyjaśniła mu, że bardzo chętnie jest wiedźmą, ale jako wiedźma ma również moc by móc zmieniać swój wygląd, i postanowiła właśnie wynagrodzić go za to, że dotrzymał danego jej słowa.

19 W przyszłości miała się stawać za dnia starą wiedźmą a w nocy wspaniałą kobietą lub na odwrót, za dnia piękną, a nocą brzydką wiedźmą. Książe miał sobie wybrać, co mu bardziej pasuje.

20 Książe zastanawiał się długo, co byłoby lepsze - czy w ciągu dnia mieć wspaniałą kobietę, której wszyscy by mu zazdrościli, ale straszne noce, lub za dnia kpiny i wspaniałe upojne noce. Jak zdecydował książe?

21 NIE CZYTAJ DALEJ !!! ZASTANÓW SIĘ NAJPIERW: JAKI BYŁBY TWÓJ WYBÓR?

22 Książe przypomniał sobie pytanie smoka i odpowiedział w końcu, że wiedźma powinna sama wybrać.
Wiedźma słysząc to ucieszyła się, że książe faktycznie udowodnił swoją mądrość i jako nagroda za to na zawsze przyjmie postać pięknej kobiety.

23 I jaki jest morał z tej bajki?

24 czy kobieta jest ładna czy brzydka - OBIE POZOSTAJĄ ZAWSZE WIEDŹMĄ.
Jest całkiem obojętne, czy kobieta jest ładna czy brzydka - W ŚRODKU OBIE POZOSTAJĄ ZAWSZE WIEDŹMĄ.


Pobierz ppt "Nowoczesna Bajka o Smoku i Ksieciu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google