Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w bibliotece Zespołu Szkół Nr 35 w Warszawie Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszej oferty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w bibliotece Zespołu Szkół Nr 35 w Warszawie Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszej oferty."— Zapis prezentacji:

1 Witamy w bibliotece Zespołu Szkół Nr 35 w Warszawie Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszej oferty

2 BIBLIOTEKA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 35 Biblioteka spełnia rolę Centrum Informacji Multimedialnej wspomagającego proces dydaktyczno-wychowawczy szkoły. Działalność biblioteki opiera się na Statucie Szkoły, oraz na wewnętrznym regulaminie opracowanym przez nauczycieli bibliotekarzy i zaakceptowanym przez Dyrekcję. Określa on zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz z Internetu.

3 Lokal Lokal biblioteczny składa się z wypożyczalni i czytelni. Czytelnia wyposażona jest w 4 stanowiska komputerowe (ze stałym dostępem do Internetu), oraz dwa stanowiska dla nauczycieli - bibliotekarzy. Uczniowie mogą korzystać z drukarki i skanera.

4 ZBIORY Nasz księgozbiór liczy około 28000 egzemplarzy. Są to: lektury, podręczniki, encyklopedie i słowniki, wydawnictwa popularno- naukowe, literatura piękna, literatura naukowa, specjalistyczna, materiały z metodyki nauczania poszczególnych przedmiotów i awansu zawodowego dla nauczycieli.

5 Dyżury w bibliotece od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

6 Regulamin czytelni W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki Komputery wykorzystujemy jako źródło informacji edukacji Z komputerów, skanera i drukarki można korzystać po wpisaniu się do zeszytu Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w działaniu sprzętu natychmiast zgłaszamy Czytelnik pozostawia po sobie porządek przy stanowisku pracy i w komputerze

7 Regulamin wypożyczalni Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy ZS Nr 35 Książki i inne materiały wypożyczamy wyłącznie na swoje konto Materiały biblioteczne oddajemy w ustalonym terminie Książkę zniszczoną lub zagubioną należy odkupić (po uzgodnieniu z bibliotekarzem) Odchodzący ze szkoły otrzymują zaświadczenie o zwrocie wypożyczonych materiałów

8 Warsztat informacyjny biblioteki Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna Księgozbiór w bibliotece jest ułożony według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Na podstawie działów UKD został opracowany katalog rzeczowy.

9 Katalogi Katalog rzeczowy Katalog alfabetyczny Katalog tytułowy Katalog przedmiotowy

10 Dzienniki: -Gazeta Wyborcza -Rzeczpospolita -Przegląd Sportowy

11 Czasopisma Polityka Newsweek Charaktery Cogito Forbes

12 Kasety video Biblioteka posiada ok. 200 kaset video z ekranizacjami lektur szkolnych, przedstawień teatralnych, z nagraniami z różnych dziedzin wiedzy takich jak nauki społeczne, psychologia, socjologia. Dysponuje też materiałami wspomagającymi naukę przedmiotów ogólnokształcących a także nauk ekonomicznych.

13 Płyty CD W bibliotece znajduje się około 200 płyt CD. Posiadamy nagrania filmów fabularnych, programów popularno- naukowych, słowników, encyklopedii, i wiele innych.

14 Działalność dydaktyczna Udzielanie indywidualnych konsultacji Wspieranie nauczycieli w realizacji edukacji czytelniczej i medialnej Prowadzenie lekcji bibliotecznych Pomoc w organizacji działalności kulturalno-oświatowej

15 Lekcje biblioteczne Informacyjny warsztat biblioteki Bibliografia Formy komunikatów medialnych Notatka w pracy samokształceniowej ucznia

16 Szanowny Czytelniku! Masz wpływ na wzbogacanie księgozbioru Biblioteki. Wasze propozycje są brane pod uwagę podczas tworzenia list zakupów. Jeśli nie potrzebujesz już podręczników, możesz je przekazać do biblioteki. Przydadzą się młodszym kolegom.

17 Zapraszamy Małgorzata Lewandowska i Barbara Maczkowska


Pobierz ppt "Witamy w bibliotece Zespołu Szkół Nr 35 w Warszawie Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszej oferty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google