Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mięso jest produktem potrzebnym w diecie każdego człowieka. Mięso jest niezdrowe, jeżeli jedzone w nadmiarze. Aby uniknąć wielu negatywnych efektów jedzenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mięso jest produktem potrzebnym w diecie każdego człowieka. Mięso jest niezdrowe, jeżeli jedzone w nadmiarze. Aby uniknąć wielu negatywnych efektów jedzenia."— Zapis prezentacji:

1

2 Mięso jest produktem potrzebnym w diecie każdego człowieka. Mięso jest niezdrowe, jeżeli jedzone w nadmiarze. Aby uniknąć wielu negatywnych efektów jedzenia mięsa trzeba pamiętać, aby jeść z umiarem i wybierać tylko te najzdrowsze i wartościowe gatunki mięsa.

3 Mięso ryb zawiera wiele jodu potrzebnego do produkcji hormonu tyroksyny. Zawiera ono także wiele witaminy D, która chroni przed osteoporozą. Są w nim zawarte także witamina E, A, witaminy z grupy B chroniące układ nerwowy. Także wiele potasu jest zawarte w mięsie ryb, który to naturalnie obniża poziom ciśnienia krwi.

4 Wątróbka zawiera wiele użytecznych substancji takich jak retinol, witaminy B2, B5 i B8, selen i cynk, który korzystnie wpływa na skórę i włosy. Wątróbka zawiera także wiele miedzi, która zapobiega utlenianiu komórkowemu.

5 Czerwone mięso posiada wiele żelaza i witaminy B12. Jedzenie go pomaga w leczeniu anemii. Wspomaga ono także niedobory żelaza. Mięso to zawiera l-karnitynę, która pomaga w procesie spalania tłuszczu.

6 Białe mięso dostarcza wielu protein, wapnia, żelaza i witaminy B12. Z tymi składnikami nasz układ nerwowy pracuje poprawnie.

7 70% wody 17.5% protein 0.6% w ę glowodanów 9% tłuszczy 4.8% minerałów. Większość protein (do 23%) jest zawarta w drobiu, szczególnie w piersi z kurczaka i indyka. W innych rodzajach mięsa poziom protein może wynosić do 14%, tak jak w tłustym mięsie wieprzowym. Przeciętny kawałek mięsa zawiera:

8 Mam nadzieję, że zdobyłeś trochę informacji dzięki mojej prezentacji. Myślę, że te informacje będą przydatne w tworzeniu twojej własnej diety. Dziękuję za obejrzenie momej prezentacji autor Katarzyna ZS GNr6 SPNr 13 Zawiercie, Polska


Pobierz ppt "Mięso jest produktem potrzebnym w diecie każdego człowieka. Mięso jest niezdrowe, jeżeli jedzone w nadmiarze. Aby uniknąć wielu negatywnych efektów jedzenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google