Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowe mięso autor Katarzyna ZSG Nr6 SP Nr 13 Zawiercie, Polska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowe mięso autor Katarzyna ZSG Nr6 SP Nr 13 Zawiercie, Polska."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowe mięso autor Katarzyna ZSG Nr6 SP Nr 13 Zawiercie, Polska

2 Prawda o mięsie Mięso jest produktem potrzebnym w diecie każdego człowieka. Mięso jest niezdrowe, jeżeli jedzone w nadmiarze. Aby uniknąć wielu negatywnych efektów jedzenia mięsa trzeba pamiętać, aby jeść z umiarem i wybierać tylko te najzdrowsze i wartościowe gatunki mięsa.

3 Mięso rybie Mięso ryb zawiera wiele jodu potrzebnego do produkcji hormonu tyroksyny. Zawiera ono także wiele witaminy D, która chroni przed osteoporozą. Są w nim zawarte także witamina E, A, witaminy z grupy B chroniące układ nerwowy. Także wiele potasu jest zawarte w mięsie ryb, który to naturalnie obniża poziom ciśnienia krwi.

4 Wątróbka Wątróbka zawiera wiele użytecznych substancji takich jak retinol, witaminy B2, B5 i B8, selen i cynk, który korzystnie wpływa na skórę i włosy. Wątróbka zawiera także wiele miedzi, która zapobiega utlenianiu komórkowemu.

5 Czerwone mięso Czerwone mięso posiada wiele żelaza i witaminy B12. Jedzenie go pomaga w leczeniu anemii. Wspomaga ono także niedobory żelaza. Mięso to zawiera l-karnitynę, która pomaga w procesie spalania tłuszczu.

6 Białe mięso Białe mięso dostarcza wielu protein, wapnia, żelaza i witaminy B12. Z tymi składnikami nasz układ nerwowy pracuje poprawnie.

7 Przeciętny kawałek mięsa zawiera:
70% wody 17.5% protein 0.6% węglowodanów 9% tłuszczy 4.8% minerałów. Większość protein (do 23%) jest zawarta w drobiu, szczególnie w piersi z kurczaka i indyka. W innych rodzajach mięsa poziom protein może wynosić do 14%, tak jak w tłustym mięsie wieprzowym.

8 autor Katarzyna ZS GNr6 SPNr 13 Zawiercie, Polska
Mam nadzieję, że zdobyłeś trochę informacji dzięki mojej prezentacji. Myślę, że te informacje będą przydatne w tworzeniu twojej własnej diety. Dziękuję za obejrzenie momej prezentacji autor Katarzyna ZS GNr6 SPNr 13 Zawiercie, Polska


Pobierz ppt "Zdrowe mięso autor Katarzyna ZSG Nr6 SP Nr 13 Zawiercie, Polska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google