Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FUNKCJA TURYSTYCZNE MIASTA NA PRZYKŁADZIE WARSZAWY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FUNKCJA TURYSTYCZNE MIASTA NA PRZYKŁADZIE WARSZAWY"— Zapis prezentacji:

1 FUNKCJA TURYSTYCZNE MIASTA NA PRZYKŁADZIE WARSZAWY

2 ZYSKI Z TURYSTYKI DLA MIASTA
Warszawa będąc stolicą Polski i jednocześnie największym miastem stała się jednym z najczęściej odwiedzanych miast w kraju. Turyści zwiedzając, śpiąc , jedząc i podróżując przyczyniają się do rozwoju i rozbudowy miasta.

3 ROZWÓJ TURYSTYKI DLA MIASTA OZNACZA:
Rozwój komunikacji Zyski funduszy Zwiększenie ilości miejsc pracy Restauracje zabytków

4 ZABTYKI, MUZEA, GALERIE Największą zachętą dla turystów są zabytki, muzea oraz galerie. Wśród warszawskich najbardziej znane to:

5 Stare Miasto Spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta pozwala odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Nastrojowe zaułki, skwery i przytulne kawiarenki tworzą niepowtarzalną atmosferę, a dwa historyczne place - Rynek Starego i Rynek Nowego Miasta - w sezonie letnim stają się sceną dla występów muzycznych i teatralnych oraz galerią pod gołym niebem.

6 Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie
Jeden z najpiękniejszych tego typu kompleksów w Europie, założony w XVII wieku. Jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym i rozrywkowym. Na jego terenie można zobaczyć wspaniałe zabytki architektury, z których najważniejszym jest Pałac na Wyspie zbudowany dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był jego letnią rezydencją, w której odbywały się przyjęcia i wydawano słynne obiady czwartkowe.

7 Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie
Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a następnie Augusta II oraz najznakomitszych rodów magnackich. Jest jednym z najpiękniejszych zabytków europejskiego baroku i świadectwem świetności Rzeczypospolitej. Przy pałacu jest wspaniały, dwupoziomowy barokowy ogród włoski i romantyczny park w stylu angielskim. Wilanów jest miejscem ważnych wydarzeń kulturalnych i koncertów. W dawnej ujeżdżalni znajduje się Muzeum Plakatu.

8 Pałac Kultury i Nauki Wzniesiony w latach jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego jest najwyższym budynkiem w Warszawie. Mieści m.in. teatry, muzea, kino, basen oraz salę koncertową. Na 30. piętrze znajduje się najwyżej położony taras widokowy miasta.

9 Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk powstańczych, jest wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Nad gmachem góruje wieża, z symbolem Polski Walczącej, na szczycie której znajduje się taras widokowy.

10 Muzeum Narodowe Posiada bogaty zbiór eksponatów pochodzących ze wszystkich epok, od starożytności po współczesność. Odbywają się tutaj też liczne wystawy czasowe, prezentujące sztukę z całego świata. Skrzydło gmachu od strony Wisły zajmuje Muzeum Wojska Polskiego prezentujące dzieje oręża polskiego, z ciekawą ekspozycją na zewnątrz.

11 Warszawski Ogród Zoologiczny
Założony w 1928 roku ogród zamieszkuje obecnie kilka tysięcy zwierząt, jednak prawdziwą atrakcją warszawskiego ZOO są brunatne miśki, których wybieg znajduje się na zewnątrz ogrodu, przy alei Solidarności, i które podziwiane są przez przechodniów.

12 NOCLEGI Miasto dysponuje ofertą na każdą kieszeń i okazję – od ekskluzywnych hoteli z apartamentami, w których zatrzymują się koronowane głowy, po schroniska młodzieżowe. Warszawska baza noclegowa to ponad 30 tysięcy miejsc noclegowych w ponad 200 obiektach.

13 WARSZAWA OFERUJE: Apartament Schroniska i Hostele Campingi Akademiki
Hotele ***** Hotele **** Hotele *** Hotele ** Hotele * Apartament Schroniska i Hostele Campingi Akademiki Noclegi w regionie

14 RESTAURACJE W warszawskim menu dominuje tradycyjna kuchnia polska, ale można także poczuć smaki świata w jednej z licznych restauracji oferujących dania dla każdego. Najtańsze – bary mleczne – przyciągają specyficznym klimatem minionej epoki. Kulinarnymi symbolami Warszawy są jednak bez wątpienia słodkości – nowe ciastko warszawskie Zygmuntówka, ale także tradycyjne pączki od Bliklego i czekolada Wedla.

15 Aktywny wypoczynek Aktywna Warszawa to ponad 40 basenów, kilkadziesiąt hal sportowych oraz miejsca dla narciarzy, łyżwiarzy czy miłośników joggingu… Ponadto miasto otaczają tereny oferujące doskonałe warunki do uprawiania wielu dyscyplin sportu. Aktywności Aquaparki i baseny kryte Baseny odkryte Ścieżki rowerowe Kluby fitness i siłownie Korty tenisowe Golf Ścianki do wspinaczki Parki linowe Squash Jazda konna Gokarty Skate parki Paintball Badminton Lodowiska Ricochet Bungee jumping Quady Turystyka wodna

16 KOMUNIKACJA Konne omnibusy i dorożki Kolejka staromiejska Tramwaj „T”
Podróżować po Warszawie można nie tylko tradycyjnymi środkami transportu jak autobus czy samochód ale również: Konne omnibusy i dorożki Kolejka staromiejska Tramwaj „T” Skuter Warsaw City-Tour Autobus City sightseeing „Nocny patrol” – rejs po Wiśle śladami Powstania Warszawskiego Statek ornitologiczny Tramwaj wodny "Wars„ Prom Rejs statkiem do Serocka

17 PROPOZYCJA WYCIECZKI:
Poczujmy się przez chwile jak turyści. Po wynajęciu hotelu wybierzmy się zwiedzać. Naszą propozycją jest spacer po saskiej kępie, na której znajduje się również nasza szkoła.

18 Plan wycieczki: Rozpocznijmy na ul. Zamoyskiego przy rogatkach grochowskich i kościele na Kamionu.

19 Następnie kierujemy się w stronę Parku Paderewskiego
Następnie kierujemy się w stronę Parku Paderewskiego. Po przejściu krótkiego odcinka aleją mijamy Jeziorko Kamionowskiego. Po chwili idąc wzdłuż brzegu zobaczymy pomnik lotników polskich . Następną mijaną rzeźbą jest ,,kąpiąca się ,, i ,,rytm,, .

20 Z parku wychodzimy na rondo Waszyngtona, możemy podziwiać Stadion Narodowy. Zobaczymy również popiersie Jerzego Waszyngtona oraz Ignacego Paderewskiego .

21 Następnie proponujemy pójść jedną z klimatycznych uliczek począwszy od sławnej już ul. Francuskiej. Zobaczymy wiele pięknych budynków z XX wieku i starsze. Koniecznie też musimy zajść do Rue de Paris – znakomitej restauracji.

22 Po krótkiej przerwie ruszamy dalej zwiedzać tajemnicze uliczki i ukryte ambasady. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki jest ZS nr77 ,którego budynek z czerwonej cegły ozdabia płaskorzeźba syrenki warszawskiej.

23 DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "FUNKCJA TURYSTYCZNE MIASTA NA PRZYKŁADZIE WARSZAWY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google