Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJAZNY PUNKT ciepło B E Z P I E C Z E Ń S T W O PrzyjaźńPrzyjaźń kolorowokolorowo miła atmosfera S p o k ó j przytulnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJAZNY PUNKT ciepło B E Z P I E C Z E Ń S T W O PrzyjaźńPrzyjaźń kolorowokolorowo miła atmosfera S p o k ó j przytulnie."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJAZNY PUNKT ciepło B E Z P I E C Z E Ń S T W O PrzyjaźńPrzyjaźń kolorowokolorowo miła atmosfera S p o k ó j przytulnie

2 PRZYJAZNY PUNKT Na początku 2012 roku nasze stowarzyszenie Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog rozpoczęło projekt Klubu Mamy, Taty i Malucha MammaMia. W ramach projektu podjęliśmy m.in. akcję wyszukania miejsc publicznych, które można uznać za przyjazne rodzicom i ich małym pociechom. Staraliśmy się zaktywizować mieszkańców Dąbrowy Górniczej, aby pomogli wybrać takie miejsca, gdzie respektowane są potrzeby młodych rodziców i dzieci. W ramach prowadzonych działań zostało zgłoszonych 15 Przyjaznych Punktów w Dąbrowie Górniczej. Mamy nadzieję, że w całym mieście jest ich więcej, ale nie o wszystkich zostaliśmy poinformowani. Wytypowane obiekty są miejscami użyteczności publicznej, lecz wyróżnia je od innych to, że zostały udoskonalone z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Wszystkie zgłoszone miejsca zostaną oznaczone Dyplomem Przyjaznego Punktu, który gwarantuje, że taka placówka została zweryfikowana pod kątem wymogów, jakie powinna spełniać, tj. jest bezpieczna, czysta oraz zapewnia miejsce wyłącznie dla mamy i dziecka. Projekt Klubu Mamy, Taty i Malucha MammaMia jest dofinansowany z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej

3 Apteka ul. Legionów Polskich 131 A 41-300 Dąbrowa Górnicza Obiekt przyjazny dla malucha i rodzica ze względu na podjazd, przestrzeń wewnątrz, która pozwala na pozostawienie wózka oraz kącik zabaw. Z własnej inicjatywy zarządzający postanowili umieścić kącik dla dzieci. Jest on zorganizowany w bezpiecznym miejscu, na widoku, wyposażony w mebelki dostosowane dla dzieci. Dodatkowo, aby się nie nudziły mogą skorzystać z kolorowanek lub pisać po tablicy i bawić się pluszakami. Na prośbę klienta jest możliwość skorzystania z toalety. Miejsce to warte jest uwagi ze względu na lokalizację nie tylko w centrum miasta, gdzie zostało stworzone głównie z myślą o społeczności lokalnej.

4 Apteka Blisko Ciebie ul. Sobieskiego 23 41-300 Dąbrowa Górnicza Apteka stara się stworzyć przyjazne warunki dla swoich Pacjentów. Często odwiedzają ją mamy z małymi dziećmi. Aby w spokoju mogły skorzystać z pełnej opieki farmaceutycznej, a dla ich pociech wizyta w aptece kojarzyła się z miłym przeżyciem został urządzony kącik dla małych pacjentów. Kącik wyposażony jest w stoliczek i krzesełka dla dzieci, zabawkę edukacyjną, kolorowanki, kredki. Płaczące czy zniechęcone otoczeniem dziecko nie ułatwia mamie skupienia się na rozmowie z farmaceutą, a przecież często chodzi o ważne informacje takie jak dawkowanie leku czy sposób jego podania. Kącik dla milusińskich ma również na względzie bezpieczeństwo dziecka, gdyż znudzone dziecko może się np. niepostrzeżenie oddalić. Jego umiejscowienie jest na widoku dla rodziców i pozwala na kontakt z dzieckiem, a atrakcje jakie zapewnia na pewno nie znudzą maluszka. Pracownicy często są świadkami wielu zabawnych sytuacji, np. gdy mama dokonała już zakupów, a maluch nie chce jeszcze opuścić apteki bo misiu ma nie pokolorowane drugie oczko.

5 Apteka Blisko Ciebie ul. Sobieskiego 23 41-300 Dąbrowa Górnicza

6 Apteka w SuperJednostce ul. Kościuszki 19 41-300 Dąbrowa Górnicza Placówka wykorzystała własny pomysł na udoskonalenie swoich usług. Rozumiejąc potrzeby mam i dzieci zorganizowany został kącik zabaw wyposażony w kredki, papier i kolorowe naklejki. Wyposażenie dostosowane jest dla małych dzieci, które mogą wygodnie spędzić czas. Dziecko pochłonięte taką zabawą na pewno umożliwi rodzicom załatwienie swoich spraw. Jeśli zajdzie potrzeba jest możliwość skorzystania z toalety.

7 Centrum Administracyjne ul. Graniczna 21/23 41-300 Dąbrowa Górnicza W Centrum Administracyjnym mieszczą się władze miasta, Urząd Miejski, Sądy, Prokuratura i … kącik zabaw. Ten ostatni element został stworzony z myślą i zrozumieniem potrzeb młodych rodziców. Bardzo kolorowe i dekoracyjne miejsce zachęca dzieci do zajęcia się zabawą, co pozwala rodzicom na załatwienie swoich spraw. Kącik dzięki sponsorom został wyposażony w zabawki oraz artykuły plastyczne i książeczki. Często zamieszczane są tam oferty z zajęciami dla maluchów. W razie potrzeby jest możliwość skorzystania z toalety umiejscowionej na parterze i antresoli. Dogodna infrastruktura pozwala na bezpieczne dotarcie do celu. Instytucja użytku publicznego jest dostosowana dla rodziców z wózkami przez zamontowanie windy oraz podjazd.

8 Centrum Administracyjne ul. Graniczna 21/23 41-300 Dąbrowa Górnicza tel. 32 195 67 00

9 Centrum Dietetyczne Natur House ul. 3 Maja 9 41-300 Dąbrowa Górnicza Obiekt jest wyposażony w podjazd oraz posiada dużą przestrzeń pozwalającą na pozostawienie wózka. Rozumiejąc potrzeby dzieci i rodziców postanowiono utworzyć kącik zabaw w lokalu. W czasie, gdy rodzice są w gabinecie, dzieci mogą pobawić się zabawką edukacyjną lub rysować swoje ulubione postacie z bajek. Kącik jest zlokalizowany w bezpiecznym i widocznym miejscu tzn. daleko od drzwi. W razie potrzeby miła obsługa punktu zaopiekuje się maluchem lub zaprowadzi do mamy. Istnieje możliwość skorzystania z toalety dostępnej dla klientów. Dzieci widząc kolorowe zabawki chętnie zaciągają rodziców do Centrum, przez co mogą sami skorzystać z oferty placówki.

10 Centrum Handlowe Real ul. Katowicka 1 41-300 Dąbrowa Górnicza Centrum Handlowe Real zostało wyróżnione przede wszystkim za pokój dla mamy i dziecka. Jest to osobne pomieszczenie, zachowujące atmosferę intymności, której potrzebują szczególnie malutkie dzieci. Pokój jest czysty oraz wyposażony w elementy dla dzieci tj. przewijak wraz z zapasem pieluszek i ręczników papierowych. Dodatkowo higienę zapewnia fakt, że toaleta jest zamykana na klucz dostępny w nadzorze lub u pracownika bezpieczeństwa przy kasach. Cała placówka posiada dogodną infrastrukturę- nie ma barier architektonicznych utrudniających dostęp, posiada parking. Ze względu na lokalizację- blisko przystanku autobusowego, jest dostępny dla przyjezdnych oraz lokalnych mieszkańców.

11 Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Kołłątaja ul. Kościuszki 11 41-300 Dąbrowa Górnicza Biblioteka jest miejscem przyjaznym dzieciom i rodzicom. Otoczenie budynku jest dostosowane dla potrzeb rodziców z wózkami (podjazd do wejścia oraz wewnątrz budynku do czytelni, winda, duży holl). Dzieci zainteresują się kącikiem zabaw, który nazywany jest Bajeczną Polaną- wyposażony jest w liczne zabawki, książeczki, gry edukacyjne pozwalające na miłe spędzenie czasu. Wystrój rzeczywiście może przenieść nie tylko dziecko do Bajkowej Polany- kolorowe ściany i miękkie pufy zapewniają dużą atrakcję. W razie potrzeby bibliotekarz może zająć się maluchem. Bezpieczeństwo zapewnia także monitoring w całym obiekcie. Z myślą o najmłodszych użytkownikach jest także stworzone miejsce dla mamy i dziecka – tj. toaleta wyposażona w przewijak. Aby zapewnić atmosferę intymności jest ono zamykane na klucz dostępny w punkcie informacyjnym.

12 Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Kołłątaja ul. Kościuszki 11 41-300 Dąbrowa Górnicza

13 Salon Fryzjerski Adrianna ul. Legionów Polskich 139 41-300 Dąbrowa Górnicza Znając z autopsji potrzeby młodych mam i zwłaszcza dzieci, właścicielka salonu wyposażyła swój punkt w dodatkowe elementy jakimi są zabawki. Dzieci jako bardzo wymagający klienci chętnie bawią się coraz to nowszymi zabawkami, o które powiększa się co jakiś czas kolekcja salonu z inicjatywy właścicieli. Miłą atrakcją ze strony placówki jest świętowanie Dnia Dziecka, poprzez podarowanie drobnego upominku dla malucha. W niedalekiej przyszłości, w związku z modernizacją bloków osiedla, do salonu zostanie dobudowany podjazd, co dodatkowo ułatwi dostęp do placówki. Lokalizacja miejsca jest dogodna zarówno dla mieszkańców lokalnych oraz przyjezdnych, ze względu na blisko umieszczony przystanek autobusowy.

14 Salon Fryzjerski YOKO ul. Augustyniaka 13 41-300 Dąbrowa Górnicza Salon został wyposażony w kącik zabaw dla dzieci aby uatrakcyjnić im czas spędzany w salonie, gdy rodzice korzystają z oferty placówki. Wyposażeniem kącika są kolorowe zabawki edukacyjne, małe mebelki, samo miejsce jest natomiast czyste i przytulne. Kącik umiejscowiony jest w bezpiecznym miejscu lokalu na widoku mamy i taty. Zarówno rodzice jak i maluszki znajdą tutaj chwile dla siebie. Punkt jest doskonały dla mieszkańców lokalnych i nie tylko, ponieważ jego lokalizacja znajduje się niedaleko centrum miasta. W razie potrzeby jest możliwość skorzystania z toalety dostępnej dla klientów.

15 Salon Play ul. Bandrowskiego 1 a 41-300 Dąbrowa Górnicza Salon pod względem swojego wyposażenia dogodnego także dla dzieci spełnia wymagania, które są typowe dla wszystkich placówek tej sieci. Stworzony kącik pozwala na spokojne załatwienie spraw rodzicom, a dzieciom zapewnia duża frajdę szczególnie zabawki edukacyjne, kredki i malowanki. Wyposażenie kąciku zabaw jest kolorowe, estetyczne oraz czyste. Jego lokalizacja w salonie znajduje się w widocznym punkcie, co ułatwia rodzicom bezpośredni kontakt z bawiącym się dzieckiem.

16 Seat Szymański Autoryzowany Dealer Al. Piłsudskiego 2 H 41-300 Dąbrowa Górnicza Punkt oprócz swojej oferty zapewnia także miło spędzony czas dzieciom, przez wyposażenie w kącik zabaw. Kącik zabaw jest dużą atrakcją, gdy rodzice zajmują się formalnościami. Dziecko może zająć się malowaniem po tablicy, zabawą na edukacyjnym dywaniku lub porysować esy- floresy. Miejsce przeznaczone dla dzieci jest czyste, estetyczne i kolorowe zachęca do zabaw i – co najważniejsze- podoba się dzieciom. Kącik jest bezpieczny ze względu na lokalizację, co ułatwia rodzicom bezpośredni kontakt z bawiącym się dzieckiem lub możliwością doglądnięcia przez kogoś z pracowników. Infrastruktura pozwala na dojazd wózkiem (jest podjazd). Istnieje możliwość skorzystania z toalety, a nawet z prysznica.

17 Studio Fryzjerskie Trendy – Hair Fashion ul. Królowej Jadwigi 23 41-300 Dąbrowa Górnicza Salon został wyposażony w kącik zabaw z myślą o najmłodszych. Miejsce jest bardzo estetycznie urządzone, gdzie każde dziecko znajdzie ciekawą zabawkę dla siebie. Niektórzy traktują taką zabawę jako nagrodę po skorzystaniu z oferty salonu. Rodzice mogą w każdej chwili podpatrzeć swoje pociechy w trakcie zabawy. Do salonu można także dogodnie dojechać wózkiem i pozostawić go w środku. Na prośbę klientów jest możliwość skorzystania z toalety.

18 Szymański Autoryzowany Dealer ul. 11 Listopada 31 41-300 Dąbrowa Górnicza Pomysł powstania kącika zabaw powstał z obserwacji potrzeb klientów. Pozwala on zarówno rodzicom jak i dzieciom na zajęcie miło i pożytecznie czasu- rodzice mogą spokojnie załatwiać swoje sprawy, kiedy dziecko bezpiecznie może się pobawić. Punkt jest wyposażony w zabawki, edukacyjny chodniczek i małe mebelki, dzięki czemu dzieci chętnie korzystają z tych atrakcji. Lokalizacja punktu jest odpowiednia zarówno dla mieszkańców lokalnych jak i przyjezdnych poprzez bliski dostęp do komunikacji miejskiej. Infrastruktura pozwala na podjazd wózkiem i pozostawienie go w środku salonu. Dla klientów jest możliwość skorzystania z toalety.

19 PRZYJAZNY PUNKT Jak widać wystarczy naprawdę niewiele (np. małe krzesełko) by móc komfortowo i wygodnie spędzić dzień wraz z dzieckiem i załatwiać swoje sprawy ludzi dorosłych, a przy tym- w dalszym ciągu pełnić opiekę nad dzieckiem. Mamy nadzieję, że obecne obiekty będą dalej prowadziły swoje kąciki dla maluchów i mam, a w przyszłości do tego grona będzie sukcesywnie dołączać coraz więcej Przyjaznych Punktów na terenie naszego miasta.

20 Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog Adres do korespondencji: ul. 3 Maja 22 lok. 212 41-300 Dąbrowa Górnicza Strona internetowa: www.ckimdialog.pl


Pobierz ppt "PRZYJAZNY PUNKT ciepło B E Z P I E C Z E Ń S T W O PrzyjaźńPrzyjaźń kolorowokolorowo miła atmosfera S p o k ó j przytulnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google