Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chyba najczęściej używaną przeglądarką internetową jest INTERNET EXPLORER, bo jest ona domyślnie instalowana w wiodącym na rynku polskim oprogramowaniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chyba najczęściej używaną przeglądarką internetową jest INTERNET EXPLORER, bo jest ona domyślnie instalowana w wiodącym na rynku polskim oprogramowaniu."— Zapis prezentacji:

1

2 Chyba najczęściej używaną przeglądarką internetową jest INTERNET EXPLORER, bo jest ona domyślnie instalowana w wiodącym na rynku polskim oprogramowaniu firmy Microsoft (systemy Windows). W każdej szkole wykorzystywana jest przeglądarka IE. Ale przecież są też inne przeglądarki, których ciągle przybywa i za pomocą których również możemy mieć dostęp do zasobów sieci.

3 Internet Explorer (IE)
lub czasem w skrócie MSIE - aplikacja komputerowa, która jest potrzebna do pobierania i wyświetlania witryn (stron) internetowych. Według danych na rok 2005 Internet Explorer jest najczęściej używaną przeglądarką internetową na świecie (ok. 80%), jednak od roku 2004 można zaobserwować trend spadkowy na rzecz alternatywnych przeglądarek takich jak Firefox, Opera czy działające na systemie MacOS Safari.

4 Przeglądarka Mozilla

5 Mozilla Firefox jest przeglądarką obsługującą język polski
Mozilla Firefox jest przeglądarką obsługującą język polski. Pik instalacyjny jest pobierany ze strony Obecną nazwę nosi od 9 lutego Firefox jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na licencji Open Source, a o jego popularności świadczy 100 milionów pobrań w ciągu niecałego roku od daty premiery wersji 1.0.

6 Dlaczego Mozilla? Jest ona uważana za bezpieczną przeglądarkę, w której łatwo można się przemieszczać dzięki zakładkom. Aby tego dokonać, podczas przechodzenia po witrynach, wciśnij klawisz CTRL. FF - tak samo jak i IE blokuje wyskakujące okienka pop-up. Kiedy Firefox to robi, wyświetla na pasku statusu ikonę. Po kliknięciu na nią wyświetlona zostaje lista stron, które otwierały wyskakujące okienka. Dzięki niej można witrynom pozwolić na otwieranie nowych okien. Możliwość wyszukiwania konkretnych informacji jest w Firefoxie bardzo łatwa. Do paska Google przenosi wciśnięcie CTRL+k, a wtedy podaje się szukane słowo i wybiera ENTER

7 Podpowiedzi wyszukiwania Kanały informacyjne (RSS)
Paski narzędzi Firefoxa można dostosowywać. Wybierz Widok/Paski narzędzi/Dostosuj i postępuj zgodnie z potrzebami Dzięki Technologii RSS i Atom możesz oglądać nowości

8 Mozilla Firefox Ale jeśli chcesz mieć inną przeglądarkę zobacz jak należy ją zainstalować. Aby zainstalować przeglądarkę, należy pobrać plik instalacyjny z internetu (np. ) Pobieramy plik instalacyjny

9 Instalacja Mozilli Firefoxa

10 Poczta Niepowtarzalny jest także program do obsługi poczty i grup dyskusyjnych, Mozilla Thunderbird.


Pobierz ppt "Chyba najczęściej używaną przeglądarką internetową jest INTERNET EXPLORER, bo jest ona domyślnie instalowana w wiodącym na rynku polskim oprogramowaniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google