Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Doświadczenie CEL: zbadanie zakresu tolerancji ekologicznej róż w stosunku do natężenia światła Maja Sutkowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Doświadczenie CEL: zbadanie zakresu tolerancji ekologicznej róż w stosunku do natężenia światła Maja Sutkowska."— Zapis prezentacji:

1 Doświadczenie CEL: zbadanie zakresu tolerancji ekologicznej róż w stosunku do natężenia światła Maja Sutkowska

2 Opis Do wykonania doświadczenia użyłam: Trzech kwiatów róż Wody
Pomieszczeń domowych z różnym natężeniem światła

3 Dzień pierwszy: umieszczenie
Pierwszy kwiat umieściłam w pojemniku z wodą w miejscu o maksymalnym natężeniu światła (parapet od osłonecznionej strony) Drugi kwiat umieściłam w pojemniku z wodą w miejscu o optymalnym natężeniu światła (komórka z małym okienkiem od północnej strony) Trzeci kwiat w pojemniku z wodą w miejscu o minimalnym natężeniu światła (garderoba, gdzie nie dochodzi światło) Stan kwiatów: bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga, liście i płatki.

4 Dzień pierwszy: Zdjęcia
maksimum minimum optimum

5 Dzień drugi: kontrola Aby zapobiec zmianie innych czynników wpływających na kwiaty zmieniłam każdemu wodę. Stan kwiatów: W pomieszczeniu o maksymalnym dostępie światła: bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga, liście i płatki W pomieszczeniu o optymalnym natężeniu światła: bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga, liście i płatki W pomieszczeniu o minimalnym natężeniu światła bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga, liście i płatki

6 Dzień trzeci: kontrola
Aby zapobiec zmianie innych czynników wpływających na kwiaty zmieniłam każdemu wodę. Stan kwiatów: W pomieszczeniu o maksymalnym dostępie światła: bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga, liście i płatki W pomieszczeniu o optymalnym natężeniu światła: bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga, liście i płatki W pomieszczeniu o minimalnym natężeniu światła bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga, liście i płatki

7 Dzień czwarty: kontrola
Aby zapobiec zmianie innych czynników wpływających na kwiaty zmieniłam każdemu wodę. Stan kwiatów: W pomieszczeniu o maksymalnym dostępie światła: bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga, liście i płatki W pomieszczeniu o optymalnym natężeniu światła: dobry, prężna łodyga i płatki, liście zaczynają usychać W pomieszczeniu o minimalnym natężeniu światła dobry, prężna łodyga i płatki, o świeżym kolorze. Liście zyskały punktowe przebarwienia.

8 Dzień piąty: kontrola Aby zapobiec zmianie innych czynników wpływających na kwiaty zmieniłam każdemu wodę. Stan kwiatów: W pomieszczeniu o maksymalnym dostępie światła: bardzo dobry, świeży kolor, prężna łodyga. Liście i płatki opadają W pomieszczeniu o optymalnym natężeniu światła: dobry. Płatki i liście lekko opadają. Łodyga miękka u nasady. Liście usychają W pomieszczeniu o minimalnym natężeniu światła wystarczający, łodyga sztywna, przebarwienia na liściach. Płatki kolorowe.

9 Dzień szósty: kontrola
Aby zapobiec zmianie innych czynników wpływających na kwiaty zmieniłam każdemu wodę. Stan kwiatów: W pomieszczeniu o maksymalnym dostępie światła: dobry, świeży kolor, miękka łodyga u nasady. Liście i płatki opadają W pomieszczeniu o optymalnym natężeniu światła: wystarczający. Płatki i liście opadają. Łodyga miękka u nasady. Liście usychają. Płatki straciły zdrowy odcień W pomieszczeniu o minimalnym natężeniu światła zły, łodyga sztywna, ale zmacerowana. Brązowiejące liście i łodyga. Płatki ciemnieją.

10 Dzień siódmy: podsumowanie
Podsumowując, maksymalny dostęp światła zmienił stan rośliny o tyle, że opadły jej płatki, a łodyga stała się miękka u nasady. W pomieszczeniu o optymalnym natężeniu światła płatki i liście opadły straciły swój zdrowy odcień a liście uschły. Łodyga stała się miękka u nasady. minimalne natężeniu światła bardzo źle wpłynęła na roślinę. Całość uschła, liście i łodyga zbrązowiały, a płatki pociemniały.

11 Dzień siódmy: Zdjęcia maksimum minimum optimum

12 Wnioski Możliwie największa dostępność światła nieznacznie wpływa na kwiat róży. Optymalna ilość światła płynącego z małego okienka jest niewystarczająca dla kwiatu róży, który traci wtedy swój świeży kolor. Brak światła ma znaczący wpływ na rozwój kwiatu róży, który usycha z powodu nieodżywiania się, ponieważ brak światła uniemożliwia przeprowadzenie procesu fotosyntezy.


Pobierz ppt "Doświadczenie CEL: zbadanie zakresu tolerancji ekologicznej róż w stosunku do natężenia światła Maja Sutkowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google