Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lekcja przeprowadzona w klasie 3A (humanistycznej) dnia 28 lutego 2014 r. według scenariusza CAO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lekcja przeprowadzona w klasie 3A (humanistycznej) dnia 28 lutego 2014 r. według scenariusza CAO."— Zapis prezentacji:

1 Lekcja przeprowadzona w klasie 3A (humanistycznej) dnia 28 lutego 2014 r. według scenariusza CAO.

2

3 Ostatnia lekcja historii nie była zwykłą lekcją. Nasza klasa przygotowała przedstawienie dotyczące powstania NSZZ Solidarność. Celem naszych zajęć było między innymi: Zapoznanie się z wartościami oraz ideą ruchu solidarnościowego Ukazanie cech osobowości bohaterów solidarnościowych sprzyjających tworzeniu więzi społecznych i duchowych Poznanie relacji naocznych świadków wydarzeń Wzbudzenie szacunku dla dokonań rodaków podejmujących walkę o walkę i suwerenność polskiego państwa.

4 Przygotowywanie i odgrywanie scenek pod czujnym okiem naszej koleżanki Wiktorii

5 Każdy z nas doskonale wczuł się w rolę i dobrze się bawił. Postacie Wojtka, Piotrka, Basi czy Wandy pokazały i uświadomiły nam o co walczyli w PRL-u członkowie Solidarności. Poznaliśmy także pracę i znaczenie działalności nielegalnych wydawnictw, kolportujących wolną od kłamstw prasę i książki.

6

7 Wszyscy sądzimy, że zajęcia w których mamy szansę przeżywać i odegrać procesy dziejowe są świetnym urozmaiceniem standardowych lekcji. Cała klasa bardzo angażuje się w tego typu projekty i sprawia nam to wiele przyjemności.

8 Pozdrawiamy Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Żorach


Pobierz ppt "Lekcja przeprowadzona w klasie 3A (humanistycznej) dnia 28 lutego 2014 r. według scenariusza CAO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google