Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SKUTKI KORZYSTANIA Z INTERNETU. Skutki korzystania z Internetu Internet zmienia Sposób funkcjonowania mózgu Sposób myślenia Tracimy pamięćMyślimy powierzchownieTrudności.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SKUTKI KORZYSTANIA Z INTERNETU. Skutki korzystania z Internetu Internet zmienia Sposób funkcjonowania mózgu Sposób myślenia Tracimy pamięćMyślimy powierzchownieTrudności."— Zapis prezentacji:

1 SKUTKI KORZYSTANIA Z INTERNETU

2 Skutki korzystania z Internetu Internet zmienia Sposób funkcjonowania mózgu Sposób myślenia Tracimy pamięćMyślimy powierzchownieTrudności z koncentracją

3 Skutki korzystania z Internetu Czy jesteśmy mniej inteligentni? Czytamy coraz krótsze teksty. Szybko się męczymy przy dłuższej lekturze. Przeskakujemy ze strony na stronę. Stajemy się niecierpliwi i żądamy natychmiastowego dostępu do informacji. Nie silimy się na głębszą analizę. Może to sposób na radzenie sobie z zalewem informacji?

4 Skutki korzystania z Internetu Zachowania internautów Wszyscy internauci są coraz bardziej niecierpliwi. Nie znoszą opóźnienia w dostępie do informacji – szukają gdzie indziej lub rezygnują z poszukiwań. Przeskakują ze strony na stronę, rzadko wracając do tych, które już odwiedzili. 60% czytelników czasopism internetowych przegląda zaledwie 3 strony. Większość nigdy nie wraca do tego co już raz przeczytała.

5 Skutki korzystania z Internetu Zachowania internautów Średni czas czytania e-booka wynosi 4 minuty. Średni czas czytania e-czasopisma wynosi 8 minut. Czytają bez zagłębiania się w treść. Ściągają pliki na dysk, do których zazwyczaj już nigdy nie wracają. Wszystko to stwarza iluzję, że znalezione treści zostały przyswojone.

6 Skutki korzystania z Internetu Zachowania Internautów 80% ludzi codziennie korzysta z Internetu (Skandynawia) 45% Polaków zagląda do sieci kilka razy dziennie

7 Skutki korzystania z Internetu

8

9

10

11 wielowątkowość podzielna uwaga dobra orientacja wyobrażenia 3D niezdolność do refleksji do wyciągania wniosków brak szerszego punktu widzenia

12 Skutki korzystania z Internetu zachowania ryzykowne mniejsza świadomość siebie i świata

13 Skutki korzystania z Internetu depresja schizofrenia uzależnienia

14 Skutki korzystania z Internetu Internet?


Pobierz ppt "SKUTKI KORZYSTANIA Z INTERNETU. Skutki korzystania z Internetu Internet zmienia Sposób funkcjonowania mózgu Sposób myślenia Tracimy pamięćMyślimy powierzchownieTrudności."

Podobne prezentacje


Reklamy Google