Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szerokość geograficzna:34° 05' północ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szerokość geograficzna:34° 05' północ"— Zapis prezentacji:

1

2 Szerokość geograficzna:34° 05' północ
Długość geograficzna:118° 22' zachód Informacje ogólne Powierzchnia km² Ludność   tys Gęstość    os./km² Aglomeracja  15,2 mln

3 Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto.

4

5 Atrakcje Nie ma chyba takiej osoby, która nie słyszałaby o Disneylandzie czy Rodeo Drive. Oba te miejsca nierozerwalnie są związane z miastem. Poza nimi jest jeszcze kilka tego typu symboli, uznawanych za najatrakcyjniejsze miejsca w Los Angeles. Przede wszystkim jest to miasto relaksu i wypoczynku, a w drugiej kolejnosci blichtru i bogactwa. Atrakcyjne położenie nad brzegiem oceanu i dodatkowo u ujścia rzeki Los Angeles sprawia, że pełno w nim tropikalnych plaż, z palmami i drinkami w kolorowych szklankach. Plaże są znane na całym świecie a ściągają na nie nawet największe sławy świata artystycznego.

6 Miasto negatywów Potocznie używana nazwa "Miasto Aniołów" jest niezbyt precyzyjna w stosunku do Los Angeles. Możliwe, że powstała ona na skutek usytuowania miejsca, które rozciąga sie na wzgórzu Sister Elsie, na wysokości ponad 1500m npm. "Anielski" jest też sam wygląd miasta, skąpanego w słońcu przez cały rok, pogodnego i ciepłego, pełnego egzotycznych klimatów. Poza tym jednak jest to miasto zła i negatywów. Los Angeles uznaje się za najniebezpieczniejsze miasto świata z powodu gangów i poziomu przestępczości. W żadnym innym mieście amerykańskim nie ma aż tylu grup przestępczych i nie wiadomo dlaczego akurat to miejsce tak przypadło im do gustu. Przedstawiane w filmach wielogodzinne pościgi policyjne są tu jak najbardziej realne.

7 Co warto zobaczyć w Los Angeles
Venice Must-see każdego turysty w Los Angeles. Dzielnica Venice to przede wszystkim Pacyfik, plaże, promenady, kanały i dużo, dużo artystów. Obserwatorium Griffith (Griffith Observatory) – 2800 East Observatory Road Obserwatorium Griffitha to raj dla wszystkich miłośników astronomii. Obserwatorium wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu seanse w planetarium stają się niezapomniane. W bezchmurne noce można stąd często obserwować niebo. Getty Center – 1200 Getty Center Drive Charakterystyczne pod każdym względem muzeum Getty Center to jedna z wizytówek Los Angeles. W zbiorach muzeum znajdują się dwudziestowieczne malarstwo europejskie, europejskie i amerykańskie fotografie z XIX i XX wieku, rzeźba, sztuki dekoracyjne. Można tu zobaczyć „Irysy” Vincenta van Gogha. Universal Studios – 100 Universal City Plaza Są tu przygotowane specjalne trasy turystyczne i parki filmowe dla zwiedzających.

8 Hollywood Heritage Museum – 2100 North Highland Avenue W muzeum zobaczyć można archiwalne zdjęcia filmowe z epoki kina niemego, dokumenty historyczne oraz wiele pamiątek, związanych z filmem. Oprócz tego, w muzeum znajdują się także zdjęcia i pocztówki, przedstawiające budynki i ulice Hollywood z okresu początków świetności. Pasadena Museum of California Art – 490 East Union Street W Pasadena Museum of California Art wystawiane są prace kalifornijskich artystów, tworzących po 1850 roku. Ekspozycja zmienia się co kilka miesięcy. Znajdują się tu obrazy Maynarda Dixona, winylowe zabawki Gary\’ego Basemena, rysunki Davida Gonzalesa, murale Kenny’ego Scharfa oraz wiele innych prac znakomitych artystów. Griffith Park – 4730 Crystal Springs Drive Największy park miejski w Stanach Zjednoczonych. Miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu: teatr plenerowy, zoo, obserwatorium, muzeum, zabytkowe pociągi, pole golfowe, pole tenisowe, place zabaw, jaskinie Batmana czy znak Hollywood. A to jeszcze nie wszystko… Aleja Gwiazd (Walk of Fame) – 7018 Hollywood Boulevard Elvis Presley, Marilyn Monroe, James Dean i ponad dwa tysiące innych gwiazd, których nazwiska widnieją w Walk of Fame.

9 Galeria ;)

10 Disneyland

11

12 Los Angeles -wygląd ogólny

13

14 Dziękuje za uwagę projekt Wykonała :
Maja Dorabiała


Pobierz ppt "Szerokość geograficzna:34° 05' północ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google