Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O PRZYGOTOWANIACH J ASIA M ELI do wyprawy na Biegun Północny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O PRZYGOTOWANIACH J ASIA M ELI do wyprawy na Biegun Północny."— Zapis prezentacji:

1 O PRZYGOTOWANIACH J ASIA M ELI do wyprawy na Biegun Północny

2 C ELE WYPRAWY Pierwszy cel Umożliwienie skrzywdzonemu przez los chłopcu odbycie wyprawy na Biegun Północny, która ma dostarczyć mu wielu pozytywnych doświadczeń i wrażeń. Drugi cel Jak najszersze, publiczne ukazanie osoby niepełnosprawnej jako pełnoprawnego uczestnika życia społecznego, która - z pomocą życzliwych osób i instytucji - może realizować nawet najtrudniejsze zadania i najskrytsze marzenia. Trzeci cel Chęć w czasie trwania wyprawy przeprowadzenia akcji zbierania pieniędzy na protezy dla dzieci po wypadkach lub osób, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Czwarty cel Pokazanie na forum międzynarodowym projektu "Razem na Biegun".

3 Piąty cel Wyprawa zrealizuje wraz z Polską Akademią Nauk program badawczy dotyczący globalnego ocieplenia. Program ten polegać będzie na tym, że zespół idący do bieguna będzie zbierał na trasie próbki wody morskiej ze szczelin i kanałów lodowych. Szósty cel Przeprowadzenie programu Akcji Edukacyjnej pod tytułem "Każdy ma swój biegun". Konkurs ma być twórczym rozwinięciem idei wyprawy "Razem na Biegun". Konkurs ma zachęcić i zainspirować młodych ludzi do tego, aby wzorem Jasia Meli i Marka Kamińskiego zechcieli - w formule konkursowej - odważnie określić, a następnie konsekwentnie podążać ku swoim celom i marzeniom. Konkurs zakłada udział w zespole osoby niepełnosprawnej. Akcję społeczną będziemy starali się wykonać w ramach projektów Unii Europejskiej. Siódmy cel Podzielenie się doświadczeniami i wiedzą poprzez film dokumentalny o wyprawie i książkę a także szereg spotkań po wyprawie osobami tylko niepełnosprawnymi.

4 S PRZĘT Sprzęt na osobę: kurtka puchowa; kurtka przeciwwiatrowa; spodnie przeciwwiatrowe; komplet bielizny przeciwpotnej; spodnie polarowe, polar 200; polar (góra), polar 200; polar (góra), polar 100; kurtka windstoper; spodnie windstoper; skarpety grubsze i cieńsze; czapka uszanka; czapka wełniana lub polarowa; opaska; rękawice polarowe 5- palczaste; rękawice polarowe lub 1-palczaste; rękawice przeciwwiatrowe 1- palczaste; rękawice puchowe 1- palczaste; buty narciarskie; botki namiotowe; śpiwór ze sztucznego puchu do -30°C; karimaty; okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV; gogle ciemne; termos 1,5 l; butelka na mocz; kompas; scyzoryk; narty + kijki; wiązania narciarskie; foki do nart; mały plecak do 40 l; termosy jedzeniowe; kubki termiczne; zestaw sztućców; pulki z uprzężą.

5 R ZECZY PRZYDATNE NA WYPRAWĘ namiot; łopaty śniegowe; czekano - młotek; prymusy; paliwo; butelki na paliwo; garnki; lina; apteczka wyprawowa; namioty zapasowe; śruby lodowe; karabin + naboje.

6 S PONSORING I PATRONAT MEDIALNY

7 P ROGRAM PRZYGOTOWAŃ Pierwsze spotkanie Jasia Meli ze swoim przyszłym trenerem Wojciechem Kikowskim. Trening chłopca pod okiem Pana Wojciecha w Białogardzie trwający jeden dzień z przyczyn starej protezy Meli. Ważny przełom w jego życiu,gdyż nauczył się pokonywania nieznanych wcześniej sobie trudności. Jaś dostaje nowe protezy od Skandynawskiego Laboratorium Ortopedycznego – firma SOL Polska Sp. z. o. o, przy pomocy, których mógł rozpocząć treningi. Uczestnictwo chłopca w dwutygodniowym obozie sportowym w Ośrodku Sportowym Star w Wiśle, trenował tam m.in. biegi narciarskie. Pobyt Jasia w Ośrodku Przygotowań Cetniewo we Władysławowie, polegał na wzmocnieniu odporności organizmu i przygotowania do zwiększonego wysiłku.

8 Rozpoczęcie wyprawy – lot samolotem z Warszawy do największej wyspy Norwegii- Spitsbergen. Krótki pobyt w Spitsbergen polegający na zaklimatyzowaniu się uczestników wyprawy. Podczas tego pobytu k o mpania ciągle trenuje i przygotowuje sprzęt. Lot samolotem na dryfującą stację Borneo znajdującą się około 120 km od Bieguna Północnego. W przeddzień wymarszu ostatni odcinek drogi załoga pokonuje helikopterem do miejsca wymarszu. Wejście na Biegun Północny i zdobycie szczytu. Powrót do Warszawy.

9 Ź RÓDŁA www.wyprawy.onet.pl


Pobierz ppt "O PRZYGOTOWANIACH J ASIA M ELI do wyprawy na Biegun Północny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google