Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu"— Zapis prezentacji:

1 III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu

2 Witamy i zapraszamy do spaceru po naszej szkole
Witamy i zapraszamy do spaceru po naszej szkole. Bez trudu dojedziecie do nas z każdego miejsca w mieście. Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego 114

3 „Prus” to Kadra wysoko wykwalifikowana,
pracująca na platformach e-learningowych, z dziennikiem elektronicznym, otwarta na innowacje edukacyjne, przyjazna uczniom. 3

4 „Prus” to Uczniowie młodzi, zdolni, mistrzowie Polski,
zwycięzcy konkursów przedmiotowych, Europejczycy współpracujący w programach Comenius. 4

5 W roku szkolnym 2014/15 „Prus” proponuje Wam klasy:
Humanistyczną Biologiczno - psychologiczną

6 Klasa I a humanistyczna
Wychowawca mgr Liliana Laskowska

7 Klasa I A – HUMANISTYCZNA
Masz zdolności humanistyczne, lubisz literaturę, kino, teatr, cenisz sobie kreatywność i nie jest Ci obce piękno ojczystego języka, ta klasa jest właśnie dla Ciebie.

8 A co dokładniej? GRUPA TEATRALNA – zajęcia dodatkowe z emisji głosu, historii teatru, koło sceniczne współpraca z Uniwersytetem Śląskim, twórcami kultury, Górnośląską Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. A. Hlonda w Mysłowicach, Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej.

9 A co dokładniej? GRUPA DZIENNIKARSKO-MEDIALNA – zajęcia dodatkowe z historii teatru i filmu (warsztaty), komunikacji interpersonalnej, społecznej i medialnej, koło filmowe, dziennikarstwa, rozwijanie umiejętności pracy samodzielnej oraz pracy w zespole (np. redagowanie informacji prasowych, artykułów w gazetce szkolnej), poszukiwania wiedzy z różnych źródeł.

10 A co dokładniej? przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to:
- język polski, - język angielski, -historia, biologia, geografia – wybierzecie jeden z tych przedmiotów, który w drugiej klasie będzie realizowany w rozszerzeniu. Zajęcia prowadzone będą w grupach międzyoddziałowych, jeśli zbierze się grupa obowiązkowym językiem obcym jest język angielski drugim język włoski. (*Jeżeli zbierze się grupa, możliwy będzie wybór innego języka - j. francuski, j. włoski lub j. rosyjski)

11 Klasa I A – HUMANISTYCZNA
Po ukończeniu naszej szkoły czekają na Ciebie uczelnie polskie i zagraniczne, między innymi na kierunkach: prawo, politologia, socjologia, historia, filologia polska, filologia obca, filozofia, dziennikarstwo.

12 Klasa I b biologiczno - psychologiczna
Wychowawca mgr Agata Olszewska - Ufnal

13 biologiczno - psychologiczna
Klasa I B biologiczno - psychologiczna Lubisz biologię? Geografię? Jesteś otwarty na potrzeby drugiego człowieka, chcesz ukształtować w sobie postawy życzliwości, tolerancji, empatii, chcesz pogłębiać wiedzę w zakresie psychologii - to klasa dla Ciebie.

14 A co dokładniej? przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to:
- język polski, -język angielski -biologia, geografia, historia – wybierzecie jeden z tych przedmiotów, który w drugiej klasie będzie realizowany w rozszerzeniu. Zajęcia prowadzone będą w grupach międzyoddziałowych, jeśli zbierze się grupa obowiązkowym językiem obcym jest język angielski - drugim językiem obcym będzie niemiecki. (*Jeżeli zbierze się grupa, możliwy będzie wybór innego języka - j. francuski, j. włoski lub j. rosyjski)

15 A co dokładniej? GRUPA MEDYCZNA - zajęcia dodatkowe z pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, udział w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Śląskim

16 A co dokładniej? GRUPA TURYSTYCZNA - poszerzenie wiedzy z ekologii i ochrony środowiska, organizacja konkursów z okazji Dnia Ziemi we współpracy z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, współpraca z sosnowieckim oddziałem PTTK, udział w rajdach, biegach przełajowych.

17 A co dokładniej? mała liczebność klasy – 20 osób, w tym 3 do 5 uczniów niepełnosprawnych z normą intelektualną, obecność nauczyciela wspomagającego na każdej lekcji, dowóz uczniów niepełnosprawnych.

18 Informacje dla uczniów niepełnosprawnych:
wymaganym dokumentem do przyjęcia kandydata niepełnosprawnego do klasy integracyjnej jest orzeczenie wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną na czas kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej (IV etap edukacyjny); w niektórych orzeczonych niepełnosprawnościach istnieje możliwość zwolnienia z nauki drugiego języka obcego na podstawie orzeczenia z PPP; możliwość uczestniczenia uczniów niepełnosprawnych w dodatkowych zajęciach rewalidacyjnych (rehabilitacja, zajęcia z surdopedagogiem itp.), zgodnie z zaleceniami z orzeczenia; wszyscy uczniowie mogą korzystać z pomocy psychologa, pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego oraz z opieki pielęgniarskiej;

19 biologiczno - psychologiczna
Klasa I B biologiczno - psychologiczna Po ukończeniu naszej szkoły czekają na Ciebie uczelnie polskie i zagraniczne, między innymi na kierunkach: ochrona środowiska, chemia, weterynaria, turystyka, politechniki psychologia, biologia, wychowanie fizyczne, fizjoterapia. geografia i geologia

20 Wybrane osiągnięcia „Prusa”
I miejsce w konkursie ekologicznym „Polska Czerwona Księga Zwierząt” w kategorii prezentacji oraz w kategorii makieta w ramach XIX Dni Ziemi w Sosnowcu, I miejsce w I Regionalnym Konkursie Języków Romańskich, I miejsce w konkursie z języka francuskiego pod hasłem „Różne Kultury, Różne Języki - Jeden Umysł, Jedno Serce”, udział w II etapie Olimpiady Języka Francuskiego, I miejsce w V konkursie wiedzy o HIV/AIDS, I i III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Polska przewodniczy Unii Europejskiej”, KRZYSZTOF CIOŚ z kl. I A zajął II miejsce w konkursie EuroDekada, którego organizatorami byli poseł do Parlamentu Europejskiego i b. premier, Pan Jerzy Buzek oraz poseł na Sejm RP, Pan Jarosław Pięta

21 Najbardziej usportowiona szkoła w mieście
Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w skoku w dal naszego ucznia Marka Brzezińskiego – Spała 2012, I miejsce w województwie śląskim w lekkiej atletyce Licealiada 2010/11, II miejsce w województwie śląskim w piłce plażowej chłopców Licealiada 2010/11, Zwycięstwo w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców i awans do zawodów rejonowych luty 2014 r. Awans do finału Mistrzostw Sosnowca w Piłce Ręcznej Szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt (luty 2014)– czyli gramy dalej!

22 Zdobywamy medale Gramy o mistrzostwo
JACEK KABACIŃSKI - uczeń klasy 3c, III LO im. B. Prusa podczas 22 Mistrzostw Europy Juniorów w lekkiej atletyce w Rieti/Włochy/ wywalczył złoty medal w biegu rozstawnym 4x100m!

23 Nie samą nauką „Prusak” żyje
Sprzątanie świata Noc biologów

24 Nie samą nauką „Prusak” żyje
Szkolny kabaret

25 Nie umiesz pływać? Nauczmy Cię.

26 Nikt nie ma takiego basenu jak my !

27 „Prus” pomaga Żonkile, które zdobią naszą szkołę, to symbol solidarności z pacjentami hospicjów.

28 „Prus” pomaga Oddajemy krew Pomagamy najmłodszym

29 Z nami zajedziesz daleko

30 Hiszpania Turcja Chorwacja Litwa 30

31 W 2010 roku „Prus” otrzymał Złotą Odznakę Honorową za Zasługi
dla Województwa Śląskiego. Została ona nadana przez Kapitułę Odznaki w imieniu Sejmiku Województwa Śląskiego. Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana za działalność przyczyniającą się do rozwoju regionu w aspekcie gospodarczym, kulturalnym i społecznym.

32 www.prus.sosnowiec.pl 100 lat Prusa Do zobaczenia w naszym Liceum
w nowym, jubileuszowym roku szkolnym 2014/2015 ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 114 Tel./ fax (32)


Pobierz ppt "III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google