Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oled.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oled."— Zapis prezentacji:

1 Oled

2 OLED składa się z warstwy emisyjnej, warstwy przewodzącej, podłoża oraz anody i katody. Warstwy złożone są z cząstek organicznych polimerów przewodzących. Ich poziom przewodzenia znajduje się w zakresie między izolatorami a przewodnikami, z tego względu nazywane są one półprzewodnikami organicznymi. Organiczna dioda elektroluminescencyjna, OLED (ang. Organic Light- Emitting Diode) — dioda elektroluminescencyjna (LED) wytwarzana ze związków organicznych.

3 Przyłożenie napięcia do OLED powoduje przepływ elektronów od katody do anody, zatem katoda podaje elektrony do warstwy emisyjnej, a anoda pobiera elektrony z warstwy przewodzącej, innymi słowy anoda podaje dziury elektronowe do warstwy emisyjnej. W momencie spolaryzowania złącza w kierunku przewodzenia, warstwa emisyjna jest naładowana ujemnie, jednocześnie warstwa przewodząca staje się bogata w dodatnio naładowane dziury. Oddziaływanie elektrostatyczne przyciąga elektrony i dziury, które ze sobą rekombinują. W momencie rekombinacji elektron przechodzi na niższy poziom energetyczny.

4 Typy wyświetlaczy OLED
RGB OLED Active-matrix OLED (AMOLED) Passive-matrix OLED (PMOLED) Polymer LED (PLED) Transparent OLED (TOLED) Top-emitting OLED (TEOLED) Foldable OLED (FOLED) White OLED (WOLED)

5 Parametry i funkcionalności
Przekątna: od 3cali do 110cali, Rozdzielczość: od 320x240 do 8192×4608, Podświetlenie: brak, Kontrast : :1, Złączę: HDMI, Jest giętki, Można powiesić na ścianie.

6 Koniec


Pobierz ppt "Oled."

Podobne prezentacje


Reklamy Google