Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Organiczna dioda elektroluminescencyjna, OLED (ang. Organic Light- Emitting Diode) dioda elektroluminescencyjna (LED) wytwarzana ze związków organicznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Organiczna dioda elektroluminescencyjna, OLED (ang. Organic Light- Emitting Diode) dioda elektroluminescencyjna (LED) wytwarzana ze związków organicznych."— Zapis prezentacji:

1

2 Organiczna dioda elektroluminescencyjna, OLED (ang. Organic Light- Emitting Diode) dioda elektroluminescencyjna (LED) wytwarzana ze związków organicznych. OLED składa się z warstwy emisyjnej, warstwy przewodzącej, podłoża oraz anody i katody. Warstwy złożone są z cząstek organicznych polimerów przewodzących. Ich poziom przewodzenia znajduje się w zakresie między izolatorami a przewodnikami, z tego względu nazywane są one półprzewodnikami organicznymi.przewodzącej

3 Przyłożenie napięcia do OLED powoduje przepływ elektronów od katody do anody, zatem katoda podaje elektrony do warstwy emisyjnej, a anoda pobiera elektrony z warstwy przewodzącej, innymi słowy anoda podaje dziury elektronowe do warstwy emisyjnej. W momencie spolaryzowania złącza w kierunku przewodzenia, warstwa emisyjna jest naładowana ujemnie, jednocześnie warstwa przewodząca staje się bogata w dodatnio naładowane dziury. Oddziaływanie elektrostatyczne przyciąga elektrony i dziury, które ze sobą rekombinują. W momencie rekombinacji elektron przechodzi na niższy poziom energetyczny.

4 o RGB OLED o Active-matrix OLED (AMOLED) o Passive-matrix OLED (PMOLED) o Polymer LED (PLED) o Transparent OLED (TOLED) o Top-emitting OLED (TEOLED) o Foldable OLED (FOLED) o White OLED (WOLED)

5 Przekątna: od 3cali do 110cali, Rozdzielczość: od 320x240 do 8192×4608, Podświetlenie: brak, Kontrast : :1, Złączę: HDMI, Jest giętki, Można powiesić na ścianie.

6


Pobierz ppt "Organiczna dioda elektroluminescencyjna, OLED (ang. Organic Light- Emitting Diode) dioda elektroluminescencyjna (LED) wytwarzana ze związków organicznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google