Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Parlamentu Pierwszy dzień wiosny w VI LO przygotowany przez Radę Pięciu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Parlamentu Pierwszy dzień wiosny w VI LO przygotowany przez Radę Pięciu."— Zapis prezentacji:

1 Dzień Parlamentu Pierwszy dzień wiosny w VI LO przygotowany przez Radę Pięciu

2

3 Relacja na gor ą co W Dniu Parlamentu uczestniczyły wszystkie trzy roczniki. Prezentacje odbywały się w godzinach 11:00-14:00 w salach 20-21. W szkole w tym dniu została zorganizowana akcja zbierania groszówek do puszek na pomoc dzieciom. Na korytarzach mogliśmy zauważyć różnorodne tablice informacyjne dotyczące wyborów parlamentarnych.

4

5 Prezentacja klas II W czasie przeznaczonym na prezentację klas II zorganizowano debatę, na której postawiono tezę Parytet jest dobrym rozwiązaniem dla polskiej sceny politycznej. Tezę afirmowała klasa III c, natomiast negowała klasa II a.

6

7 Prezentacje klas I Na początek koleżanki z klasy III b Eliza Chrościcka i Paulina Małkowska przedstawiły nam najdziwniejsze partie polityczne. Wśród nich mogliśmy znaleźć: Partię Dobrego Humoru, która ma na celu rozweselania świata, Partię Przyjaciół Piwa, zachęcająca do kulturalnego spożywania piwa, Polską Partię Posiadaczy Magnetowidów czy też Partię Seksu.

8

9 Za zorganizowanie projektu wyborczego biura medialnego odpowiadała klasa 1A, relacjonująca m.in. frekwencję w dotychczasowych wyborach w latach 1989-2011r.

10 Okręgi wyborcze w Polsce i reguły ich funkcjonowania prezentowali Natalia Gulczyńska oraz Mateusz Cieślak z Ia.

11 Wyniki, które osiągnęły poszczególne partie w wyborach parlamentarnych m.in. PIS, PO, PSL, RUCH PALIKOTA przedstawili Hubert Kozłowski oraz Julia Zaczyk

12 Na plakacie dotyczącym ciszy wyborczej pojawiły się informacje: kiedy się rozpoczyna i kiedy się kończy oraz o przejawach jej łamania. Przedstawiła je Ada Obarzanek z Ia.

13 Na sam koniec klasa I B1 zorganizowała quiz, w którym brały udział wszystkie klasy pierwsze. Polegał na tym, aby po odsłuchaniu śmiesznych wypowiedzi odgadnąć, który polityk jest ich autorem. Wygrała klasa I a pokonując przeciwników z pozostałych klas.

14 Nastroje podczas trwania Dnia Parlamentu były radosne a frekwencja w szkole, mimo że to 21 marca była wysoka. Naszym zadaniem była obserwacja obchodów święta, przygotowanie informacji i komentarza. Aleksandra Ziętek Szymon Kachniarz Rafał Piotrowski Kl. I A


Pobierz ppt "Dzień Parlamentu Pierwszy dzień wiosny w VI LO przygotowany przez Radę Pięciu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google