Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

K WADRAT I P ROSTOKĄT. Kwadrat C O TO JEST KWADRAT ? Kwadrat to wielokąt foremny o czterech bokach (czworokąt foremny), czyli czworobok o czterech przystających.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "K WADRAT I P ROSTOKĄT. Kwadrat C O TO JEST KWADRAT ? Kwadrat to wielokąt foremny o czterech bokach (czworokąt foremny), czyli czworobok o czterech przystających."— Zapis prezentacji:

1 K WADRAT I P ROSTOKĄT

2 Kwadrat

3 C O TO JEST KWADRAT ? Kwadrat to wielokąt foremny o czterech bokach (czworokąt foremny), czyli czworobok o czterech przystających bokach.

4 K WADRAT Własności : suma miar wszystkich kątów wewnętrznych wynosi 360°, przekątne przecinają się w połowie, wszystkie kąty wewnętrzne są przystające, przekątne są przystające, ma cztery osie symetrii, osie symetrii dzielą go na osiem przystających trójkątów prostokątnych równoramiennych, wszystkie boki równe.

5 W ZORY a = długość boku kwadratu d = przekątna w kwadracie Wzory na pole kwadratu : P = a*a P = ½ * d 1 * d 2 Wzór na obwód kwadratu : L = 4a

6 Prostokąt

7 C O TO JEST PROSTOKĄT ? Prostokąt – czworokąt, który ma wszystkie wewnętrzne kąty proste. Prostokąt jest szczególnym przypadkiem trapezu prostokątnego oraz równoległoboku.

8 P ROSTOKĄT Własności : suma miar wszystkich kątów wewnętrznych wynosi 360°, przeciwległe boki są równoległe, przekątne przecinają się w połowie, ma 2 osie symetrii, przekątne równej długości, wszystkie kąty mają po 90°,

9 W ZORY a = szerokość prostokąta b = długość prostokąta Wzory na pole prostokąta : P = a*b P = ½ * d 1 * d 2 Wzór na obwód prostokąta : L = 2a + 2b

10 W YKONALI : Dawid Maciejewski Kl. I b Wiktor Męczekalski Kl. I b


Pobierz ppt "K WADRAT I P ROSTOKĄT. Kwadrat C O TO JEST KWADRAT ? Kwadrat to wielokąt foremny o czterech bokach (czworokąt foremny), czyli czworobok o czterech przystających."

Podobne prezentacje


Reklamy Google