Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

T. Rysujemy i malujemy na ekranie – poznajemy najważniejsze czynności. Cel. Nauczyć się zapisać rysunek w komputerze, jak odwołać zmiany, wyszukać zapisane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "T. Rysujemy i malujemy na ekranie – poznajemy najważniejsze czynności. Cel. Nauczyć się zapisać rysunek w komputerze, jak odwołać zmiany, wyszukać zapisane."— Zapis prezentacji:

1 T. Rysujemy i malujemy na ekranie – poznajemy najważniejsze czynności. Cel. Nauczyć się zapisać rysunek w komputerze, jak odwołać zmiany, wyszukać zapisane rysunki. Str. 48-50

2 OpcjaOpis Wybierz opcję pełnego lub przezroczystego tła przy kopiowaniu i wklejaniu części rysunku za pomocą narzędzia Zaznacz dowolny kształt lub Zaznacz. W przypadku korzystania z opcji pełnego tła kolor tła jest uwzględniany w zaznaczeniu przy wklejaniu go w innym miejscu obrazu. W przypadku zastosowania opcji przezroczystego tła kolor tła nie jest uwzględniany w zaznaczeniu, więc wszystkie obszary zawierające ten kolor są przezroczyste, dzięki czemu w miejscach tych można widzieć resztę obrazu. Wybierz właściwą grubość linii przy rysowaniu linii i krzywych. Wybierz odpowiedni efekt wypełnienia przy rysowaniu kształtów.

3 Zadanie

4

5 Zapisywanie rysunku Failas (File) >Įrašyti kaip...(Save As…) > wybieramy gdzie chcemy zachować rysunek, nadajemy mu nazwę i naciskamy przycisk Įrašyti (Save).

6 Odwołać zmiany Gdy chcemy, aby nie było ostatniego naszego działania, np. narysowanej linii, która w czasie rysowania okazała się nie potrzebna. Redagavimas (Edit) > Anuliuoti (Undo).

7 Wyszukiwanie rysunku Failas (File) > Atidaryti…(Open…) > przypominamy w jakim folderze zapisaliśmy rysunek, klikamy na niego dwa razy.


Pobierz ppt "T. Rysujemy i malujemy na ekranie – poznajemy najważniejsze czynności. Cel. Nauczyć się zapisać rysunek w komputerze, jak odwołać zmiany, wyszukać zapisane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google