Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Głogówku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Głogówku"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Głogówku
„Organizacja i udział w zawodach sportowo-obronnych i strzeleckich - współorganizator etapu wojewódzkiego zawodów sportowo-obronnych i zawodów strzeleckich w roku szkolnym 2013/2014

2 Spis treści Konkurencje i regulaminy: Zasady udziału Etap centralny
Sprawni jak żołnierze O srebrne muszkiety Zasady udziału Etap centralny

3 Cel zawodów Głównym celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień z zakresu obrony kraju i ratownictwa medycznego i sportów strzeleckich Popularyzacja zdrowego stylu życia. Edukacja dla bezpieczeństwa.

4 Konkurencje i regulaminy
Sprawni jak żołnierze Pięciobój obronny składający się z: Strzelanie Tor sprawnościowo-zwinnościowy Pierwsza pomoc przedmedyczna Rzut granatem Bieg na orinetację

5 Konkurencje i regulaminy
Sprawni jak żołnierze Strzelanie: zawodnik oddaje trzy próbne i pięć strzałów konkursowych z karabinka sportowego KBKS w pozycji leżącej z podpórką z odległości 50 m. do tarczy 154,4 x 112,4 mm. W finale wojewódzkim i centralnym zawodnicy strzelają z broni organizatora z zakrytymi przyrządami celowniczymi.

6 Konkurencje i regulaminy
Sprawni jak żołnierze Tor sprawnościowo-zwinnościowy: skłony na materacu z piłką lekarską, bieg po kopercie, skok „tygrysi” ponad piłką lekarską leżącą na materacu, przewrót w przód na skrzyni wzdłuż, naprzemianstronne przeskoki obunóż wzdłuż ławeczki z piłką lekarską,

7 Konkurencje i regulaminy
Sprawni jak żołnierze Pierwsza pomoc przedmedyczna: wykonanie dwóch cykli RKO (30:2) BLS na fantomie z elektroniczną rejestracją prawidłowych uciśnięć klatki piersiowej i dwóch oddechów ratunkowych, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

8 Konkurencje i regulaminy
Sprawni jak żołnierze Rzut granatem: Każdy zawodnik wykonuje trzy rzuty, Rzuty wykonywane są granatem RG-42 bez zapalnika, w pozycji stojącej do prostokąta 5x2 metry z wykreślonym w nim centralnie prostokątem 2x1 metr. Upadek granatu na linii granicznej prostokąta zaliczany jest jako trafienie.

9 Konkurencje i regulaminy
Sprawni jak żołnierze Bieg na orientację: Zespoły otrzymują jedną standardową mapę do biegów na orientację, na której zaznaczone będą punkty do odnalezienia w terenie. Dystans ok m. Odnalezienie ich należy potwierdzić na otrzymanej karcie startowej. Czas trwania biegu - 60 m.

10 Konkurencje i regulaminy
O srebrne muszkiety Broń – karabin sportowy, kaliber 5,6 mm, zamknięte przyrządy celownicze, waga do 5 kg. Amunicja – zespoły strzelają z własnej amunicji. Produkcja dowolna. Konkurencja – 60 strzałów ocenianych z pozycji leżącej, odległość 50 m, tarcza 154,4/112,4 mm, czas strzelania 75 min.

11 Konkurencje i regulaminy
O srebrne muszkiety Organizator ma techniczną możliwość, zapewnienia drużynom nie posiadającym własnej broni i amunicji udziału w zawodach, jednak po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika zawodów.

12 Zasady udziału 3-osobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych,
a w zawodach „O srebrne muszkiety” także ze szkół gimnazjalnych. Drużyny tworzą dziewczęta i chłopcy (osobno), urodzeni w roku 1994 i młodsi, bez zawodników rezerwowych. Każda szkoła może wystawić po jednym zespole męskim i żeńskim. Zgłoszenia do 15 kwietnia 2014r. Druki zgłoszeń i regulaminy zawodów do pobrania na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu.

13 Finał centralny – 2013 „Sprawni jak żołnierze”
Zwycięzcy etapu wojewódzkiego 2012/13 drużyny Zespołu Szkół reprezentowały woj. opolskie w finale centralnym. Finał odbył się w dniach czerwca 2013 r. w Bornem-Sulimowie. Drużyna chłopców zajęła XII, drużyna dziewcząt III miejsce. Agnieszka Czerniecka w konkurencji strzelanie zajęła 1 miejsce w kraju (49/50).

14 Finał centralny – 2013 „O srebrne muszkiety”
W kat. chłopców woj. reprezentował Zespół Szkół nr 3 w Kędzierzynie Koźlu, w kat. dziewcząt Zespół Szkół w Głogówku. Finał odbył się w dniach 3-5 w Bydgoszczy. Drużyna chłopców zajęła VII , drużyna dziewcząt IV miejsce. Zawodniczka ZS w Głogówku Edyta Rydzanicz w kat. indywidualnej zajęła I miejsce z wynikiem 564 pkt.

15 Finał centralny – Sprawni jak…


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Głogówku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google