Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 35 im. Mariana Piechala 91-013 Łodź ul. Tybury 4 www.sp35.szkoly.lodz.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 35 im. Mariana Piechala 91-013 Łodź ul. Tybury 4 www.sp35.szkoly.lodz.pl."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 35 im. Mariana Piechala 91-013 Łodź ul. Tybury 4 www.sp35.szkoly.lodz.pl

2

3 Drodzy Rodzice! Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi to 50-letnia historia, a jednocześnie młodość i dynamizm zmian oraz nowoczesność kształcenia. Możemy pochwalić się domową atmosferą, wykwalifikowaną, uśmiechniętą i przyjazną dziecku kadrą pedagogiczną, bardzo dobrymi wynikami kształcenia oraz indywidualnym podejściem wychowawczym do każdego dziecka. Przede wszystkim zaś możemy pochwalić się tym, że nie stoimy z założonymi rękoma, tylko zmieniamy szkołę na miejsce przyjazne dziecku i rodzicowi. Każdego dnia drzwi naszej szkoły są dla Państwa otwarte i zawsze znajdzie się ktoś, kto udzieli Państwu informacji i opowie o naszej pracy. Dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej szkoły i zachęcamy do wyboru. Dyrektor Szkoły Krzysztof Durnaś Drodzy Rodzice! Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi to 50-letnia historia, a jednocześnie młodość i dynamizm zmian oraz nowoczesność kształcenia. Możemy pochwalić się domową atmosferą, wykwalifikowaną, uśmiechniętą i przyjazną dziecku kadrą pedagogiczną, bardzo dobrymi wynikami kształcenia oraz indywidualnym podejściem wychowawczym do każdego dziecka. Przede wszystkim zaś możemy pochwalić się tym, że nie stoimy z założonymi rękoma, tylko zmieniamy szkołę na miejsce przyjazne dziecku i rodzicowi. Każdego dnia drzwi naszej szkoły są dla Państwa otwarte i zawsze znajdzie się ktoś, kto udzieli Państwu informacji i opowie o naszej pracy. Dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej szkoły i zachęcamy do wyboru. Dyrektor Szkoły Krzysztof Durnaś

4 Szkoła od wielu lat osiąga bardzo dobre wyniki w egzaminach zewnętrznych. Zdecydowanie wyższe niż średnia łódzka i ogólnopolska. Stosujemy nowoczesne, aktywne metody pracy. Pracujemy zarówno z uczniem wymagającym wsparcia jak i z dzieckiem zdolnym. Organizujemy zajęcia wyrównawcze, uczestniczymy w projektach edukacyjnych, które poprawiają efektywność nauczania i uczenia się. Zapewniamy wysoki poziom kształcenia

5 W tym roku realizujemy projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Dzieci uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych wspólnie bawiąc się i ucząc zgodnie z teorią inteligencji wielorakich H. Gardnera. W ramach projektu uczniowie korzystają z różnorodnych pomocy dydaktycznych: gry planszowe, poczta, gry i układanki logiczne oraz zręcznościowe, sprzęt sportowy, logico, klocki, ilustracje i płyty CD. Największym jednak powodzeniem cieszy się mikroskop, podświetlany globus, skrzynka z narzędziami, teatrzyk z pacynkami, zabawka zręcznościowa ser szwajcarski oraz chusta animacyjna.

6 Główna idea projektu polega na włączeniu w zakres terapeutycznych oddziaływań w celu pokonywania trudności w nauce pisania, czytania i liczenia poprzez aktywizowanie siedmiu rodzajów inteligencji, które posiada w mniejszym lub większym stopniu każde dziecko. Zajęcia są skierowane do wybranych ośmioosobowych uczniów z klas I i II Prowadzą je nauczyciele we współpracy z psychologami z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 1.

7 Należymy do klubu szkół Realizujemy różnorodne projekty poświęcone tematyce unijnej.

8 Jako szkoła Promująca Zdrowie prowadzimy wiele programów profilaktycznych Organizujemy gimnastykę korekcyjną Zbieramy makulaturę, korki, baterie Jesteśmy organizatorami konkursów międzyszkolnych poświęconych tej tematyce Promujemy zdrowy styl życia Żyj czysto, zdrowo i kolorowo Choroby cywilizacyjne zagrożeniem dla zdrowia człowieka

9 Organizujemy i uczestniczymy w wielu konkursach, w których każdy może odnieść sukces i odnaleźć swoje mocne strony

10 Specjalnie dla naszych najmłodszych uczniów organizujemy lubiane imprezy:

11 Uczymy się bawiąc

12 W szkole uczniowie mogą spotkać się z ciekawymi ludźmi

13 Zapewniamy opiekę i pomoc rodzicom w wychowywaniu ich dzieci Dysponujemy znakomicie wykształconą i zawsze przyjazną dziecku kadrą pedagogiczną, która stara się indywidualnie podejść do każdego ucznia. Współpracujemy ze specjalistami z poradni pedagogiczno – psychologicznych, ułatwiamy rodzicom poznawanie możliwości ich dziecka Szkolny pedagog służy wsparciem, pomaga w trudnych sytuacjach, organizuje pomoc nie tylko materialną. Dla podniesienia bezpieczeństwa w szkole działa monitoring wizyjny.

14 W szkole działają koła zainteresowań: biblioteczne polonistyczne teatralne zajęcia logopedyczne historyczne języka angielskiego komputerowe matematyczne przyrodnicze misyjne plastyczne aktywności twórczej artystyczne To i owo flażoletowe muzyczne redakcja gazetki szkolnej Szkolne Koło Turystyczne Traper Szkolne Koło PCK sportowe SKS Na terenie szkoły w ramach dodatkowej działalności działa: sekcja judo zespół taneczny Hajdasz (taniec towarzyski) szkoła języków obcych drużyny harcerskie i gromady zuchów

15 Na rajdy i wycieczki ze Szkolnym Kołem Turystycznym Traper chodzą uczniowie, absolwenci i rodzice

16

17 Organizujemy wycieczki i wyjścia, które uczą i bawią

18 Organizujemy zielone i białe szkoły

19 Każdego roku w ferie zimowe otwieramy szkołę w formie półkolonii stacjonarnych i tygodniowego wyjazdu na zimowiska pod opieką naszych nauczycieli – zawsze w atrakcyjnej cenie.

20 Szkoła posiada: nowoczesną pracownię komputerową Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej własną sale kinową w podziemiach szkoły pracownię teatralną ze sceną pracownię j. angielskiego wyposażoną w tablice interaktywną dwie sale gimnastyczne: dużą i małą dostosowaną do gimnastyki korekcyjnej wyposażoną w nowy sprzęt siłownię kompleks Moje Boisko Orlik 2012 miejsce zabaw oraz plac zabaw utworzony w ramach programu Radosna szkoła zielone tereny rekreacyjne z tarasem przy szkole dwa pomieszczenia świetlicowe wyremontowaną jadalnię i własną kuchnię, która przygotowuje posiłki wyremontowane, kolorowe pracownie i klasy wesołe dostosowane do oczekiwań dzieci korytarze szkolne Baza dydaktyczna szkoły:

21 Pracownia języka angielskiego wyposażona w tablicę interaktywną

22 Pracownia teatralna ze sceną

23 Nowoczesna pracownia komputerowa

24 W naszej bibliotece dzieci mogą nie tylko wypożyczać książki. Na przerwach i po lekcjach mogą korzystać z czytelni oraz z Internetowego Centrum Informacji Medialnej.

25 Dużą atrakcją jest szkolne kino, z bardzo dobrym nagłośnieniem i dużym ekranem

26 Szkoła dynamicznie się zmienia, staje się bardziej przyjazna dzieciom młodszym. Dokładamy wszelkich starań, aby w bezpiecznych warunkach, domowej atmosferze i kolorowych pomieszczeniach szkoły nasi uczniowie czuli się dobrze. Sala zabaw oraz plac zabaw

27 W świetlicy szkolnej można miło spędzić czas przed i po lekcjach. Organizujemy opiekę w godzinach 7.00–17.00 w ramach których można m.in. pobawić się w dwóch salach świetlicowych, na sali gimnastycznej, zobaczyć film w szkolnym kinie, odrobić lekcje.

28 W stołówce szkolnej obiad mogą zjeść wszystkie chętne dzieci. To również miejsce gdzie można spokojnie zjeść drugie śniadanie.

29 Zajęcia naszych najmłodszych uczniów odbywają się na drugim piętrze…

30 …w kolorowych salach

31

32 Chcesz być mądry i wesoły? Zostań uczniem naszej szkoły!


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 35 im. Mariana Piechala 91-013 Łodź ul. Tybury 4 www.sp35.szkoly.lodz.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google