Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Wzmacniak , bridge, brama sieciowa: różnice i zastosowanie”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Wzmacniak , bridge, brama sieciowa: różnice i zastosowanie”"— Zapis prezentacji:

1 „Wzmacniak , bridge, brama sieciowa: różnice i zastosowanie”

2 Co to jest wzmacniak? Regenerator, wzmacniak, wtórnik to urządzenie stosowane w telekomunikacji do regeneracji sygnału. W telekomunikacji określenie regenerator może oznaczać: Urządzenie analogowe, które jedynie wzmacnia sygnał do pożądanego poziomu, niezależnie od natury samego sygnału (analogowej lub cyfrowej). Urządzenie cyfrowe, które nie tylko wzmacnia sygnały, ale także poprawia ich kształt oraz parametry czasowe.

3 Przykłady regeneratorów:
Regenerator HDSL - służy do regeneracji sygnału liniowego, przez co zwiększa zasięg łącza HDSL maksymalnie o 70%. Nie jest popularny, gdyż jego koszt jest zbliżony do kosztu modemu. Regenerator ADSL - służy do regeneracji sygnału liniowego, przez co zwiększa zasięg łącza ADSL. Regenerator optyczny - stosowany w torach światłowodowych wzmacniacz optyczny np. EDFA.

4 Bridge:

5 Most lub mostek– urządzenie łączące dwie lub więcej sieci lub segmenty sieci dokonując filtrowania ruchu sieciowego. Sieci podłączone do mostu mogą korzystać z różnych fizycznych i logicznych protokołów łącza

6 Ocena wydajności: Mimo iż (niektóre) mosty są niewidoczne dla innych urządzeń (gdyż nie modyfikują ramek, jedynie je "podsłuchują"), użycie mostu powoduje zwiększenie opóźnienia w sieci o 10–30 procent (ale jednocześnie obciążenie sieci może się zmniejszyć). Wynika to z decyzji, jakie most musi podjąć przed przekazaniem pakietu. Most jest uznawany za urządzenie zachowujące i przesyłające.Przed przesłaniem ramki dalej most analizuje pole zawierające adres odbiorcy i oblicza kod cyklicznej kontroli nadmiarowej CRC podany w polu kodu kontrolnego ramki. Jeśli port docelowy jest zajęty, most tymczasowo zachowuje ramkę do momentu, gdy będzie on wolny.

7 Rodzaje mostów: mosty przezroczyste (transparentne) LSB
realizujące trasowanie źródłowe.

8 Brama sieciowa:

9 Co to jest? Brama sieciowa– maszyna podłączona do sieci komputerowej, za pośrednictwem której komputery z sieci lokalnej komunikują się z komputerami w innych sieciach.

10 W sieci TCP/IP domyślna brama (sieciowa) oznacza router do którego komputery sieci lokalnej mają wysyłać pakiety o ile nie powinny być one kierowane w sieć lokalną lub do innych, znanych im routerów. W typowej konfiguracji sieci lokalnej TCP/IP wszystkie komputery korzystają z jednej domyślnej bramy, która zapewnia im łączność z innymi podsieciami lub z Internetem. Ustawienie adresu bramy domyślnej jest – oprócz nadania maszynie adresu IP i maski podsieci – podstawowym elementem konfiguracji sieci TCP/IP. Maszyna bez podanego adresu bramy domyślnej może wymieniać pakiety tylko z komputerami w tej samej sieci lokalnej.

11 To wszystko


Pobierz ppt "„Wzmacniak , bridge, brama sieciowa: różnice i zastosowanie”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google