Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ratunek przed aborcją ¼ ciąż na świecie kończy się aborcją, - na świecie jest dokonywanych ok. 50 mln aborcji rocznie, co daje liczbę ok. 100 na minutę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ratunek przed aborcją ¼ ciąż na świecie kończy się aborcją, - na świecie jest dokonywanych ok. 50 mln aborcji rocznie, co daje liczbę ok. 100 na minutę."— Zapis prezentacji:

1 Ratunek przed aborcją ¼ ciąż na świecie kończy się aborcją, - na świecie jest dokonywanych ok. 50 mln aborcji rocznie, co daje liczbę ok. 100 na minutę

2 7 tydzień życia Przyczyny aborcji: kobieta ma prawo robić co chce ze swoim ciałem płód ludzki pod względem genetycznym, medycznym i każdym innym jest odrębnym autonomicznym organizmem, a nie wrogiem

3 5 miesiąc życia Brak warunków do wychowania dziecka
Dziecka nie trzeba zabijać, można anonimowo zostawić w szpitalu, albo w „oknie życia” – nawet szybciej trafi do adopcji – kochających opiekunów

4 Poród może być ze znieczuleniem
Strach przed porodem Poród może być ze znieczuleniem Strach przed macierzyństwem Rodzina, położna i instytucje pomagają w nauce rodzicielstwa. Jeśli ktoś nie jest dojrzały na bycie ojcem/matką to dlaczego decyduje się na wzięcie odpowiedzialności, jaką jest korzystanie z praw przysługujących tylko małżonkom.

5 Ciąża z gwałtu Wady wrodzone płodu
Z medycznego i statystycznego punktu widzenia – zdarza się bardzo rzadko. A karać należy nie ofiarę lecz sprawcę. Dziecko jest niewinne. Wady wrodzone płodu Dziecko trzeba leczyć tak samo jak i matkę. Choroba genetyczna nie jest powodem do zabicia, bo to nie jest leczenie lecz selekcja. Chory to też człowiek.

6 Operacja 21 tygodniowego dziecka w wyłonionej macicy

7 Obecnie jest normalnie żyjącym dzieckiem
Urodzony w 1999 Samuel Alexander Armas Obecnie jest normalnie żyjącym dzieckiem

8 Czym jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zagrożonego zagładą?
Jest to otoczenie duchową, modlitewną opieką: - jednego dziecka, - nienarodzonego, - wiadomego Bogu, - zagrożonego śmiercią.

9 Na czym polega Duchowa Adopcja?
Polega na codziennej modlitwie: - przez 9 miesięcy, - w intencji dziecka, - oraz o nawrócenie tych, którzy chcą jego śmierci Odmawia się: - 1 tajemnice różańca (10 Zdrowaś Maryjo, 1 Ojcze nasz, 1 Chwała Ojcu) - codzienną modlitwę „Panie Jezu”

10 Duchowo można adoptować tylko 1 dziecko na 9 miesięcy
Duchowo można adoptować tylko 1 dziecko na 9 miesięcy. Następne adoptuje się dopiero po tym czasie. Kim jest to dziecko? - Tożsamość dziecka jest znana tylko Bogu. - Nie wiesz gdzie i kiedy się narodzi, kim będzie. - Modlisz się nie tylko o zachowanie życia tego dziecka, ale także, aby po narodzeniu było dobrym człowiekiem i wypełniało swoje powołanie.

11 Kto może przyjąć Duchową Adopcję?
- każdy chrześcijanin, który zgadza się z nauczaniem Kościoła o wartości życia ludzkiego,

12 Co mi daje Duchowa Adopcja?
- wielką radość, pokój serca, zasługę, - dumę z wykonania dobrego dzieła, - udział w ratowaniu życia, - przyjaciół i orędowników, - wytrwałość i systematyczność w modlitwie

13 Jak przyjąć Duchową Adopcję ?
- najczęściej uroczyste przyjęcie do duchowej adopcji odbywa się w kościołach 28 grudnia (święto Świętych Młodzianków Męczenników), oraz 25 marca (uroczystość Zwiastowania NMP) - albo poprosić swojego duszpasterza o przyjęcie przysięgi

14 Pomyśl - Codzienna modlitwa to ok. 5 min. dziennie, a przez 9 miesięcy daje w sumie 22,5 godziny. Jedna doba Twojego życia, ratuje komuś życie, które może potrwać lat kilkadziesiąt. Możesz uratować życie być może kogoś wybitnego, genialnego, świętego.


Pobierz ppt "Ratunek przed aborcją ¼ ciąż na świecie kończy się aborcją, - na świecie jest dokonywanych ok. 50 mln aborcji rocznie, co daje liczbę ok. 100 na minutę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google