Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Zdolności a umiejętności”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Zdolności a umiejętności”"— Zapis prezentacji:

1 „Zdolności a umiejętności”
MODUŁ , , Klasa I, II i III

2 Definicje Zdolności Umiejętności Zdolności to inaczej predyspozycje do łatwego opanowywania pewnych umiejętności, zdobywania wiedzy, uczenia się. Dzięki nim bez trudu przychodzi wykonywanie pewnych czynności, na które inni potrzebują więcej czasu. Umiejętności to praktyczna znajomość czegoś, biegłość w czymś.

3

4 Pamiętaj Rozwój zdolności jest niezbędny, abyś był szczęśliwy
Każdy posiada jakieś uzdolnienia. Odkryj je w sobie.

5 Rodzaje zdolności Porównywanie elementów Rozumowanie
Zdolność posługiwania się liczbami Orientacja przestrzenna Rozumienie znaczenia słów.

6 Porównywanie elementów
Jest to zdolność do rozróżniania szczegółów środowiska, zdolność do zauważania niedokładności w tekstach pisanych, danych liczbowych i diagramach, umiejętność różnicowania informacji istotnych od nieistotnych oraz identyfikowania podobieństw i różnic w materiałach wizualnych.

7 Wnioskowanie Jest to zdolność do wyciągania wniosków z podanych informacji i dochodzenia do poprawnych konkluzji. Wiąże się z umiejętnością rozwiązywania problemów. Cecha ta również koreluje z myśleniem naukowym.

8 Zdolność posługiwania się liczbami
Opisuje zakres umiejętności wykonywania podstawowych działań. Określa stopień, w jakim dana osoba czuje się swobodnie wykonując zadania polegające na dokonywaniu obliczeń.

9 Orientacja przestrzenna
Ocenia umiejętność tworzenia obrazów i manipulowania nimi w wyobraźni. Dobrze koreluje z myśleniem technicznym. Określa stopień wykorzystywania zdolności mentalnej wizualizacji przy porównywaniu kształtów. Jest to cecha szczególnie ważna w środowisku, gdzie konieczność wizualizacji jest zasadniczym warunkiem zrozumienia i wykonania zadania.

10 Rozumienie znaczenia słów
Wyraża zdolności językowe i zakres słownictwa. Określa stopień rozumienia komunikatów składających się z różnych części mowy, a także umiejętność identyfikowania wyrazów, których znaczenie jest podobne lub przeciwne. Ocenia zdolność do efektywnego działania w środowisku wymagającym rozumienia instrukcji werbalnych lub podawanych na piśmie.


Pobierz ppt "„Zdolności a umiejętności”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google