Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przemoc wobec dzieci to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie skierowane przeciw dziecku, które narusza prawa i dobra osobiste dziecka, powodując.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przemoc wobec dzieci to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie skierowane przeciw dziecku, które narusza prawa i dobra osobiste dziecka, powodując."— Zapis prezentacji:

1

2 Przemoc wobec dzieci to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie skierowane przeciw dziecku, które narusza prawa i dobra osobiste dziecka, powodując cierpienie i szkody.

3 Agresja to określenie zachowania, ukierunkowanego na zewnątrz lub do wewnątrz, mającego na celu spowodowanie szkody fizycznej lub psychicznej.

4 Przemoc Fizyczna Przemoc fizyczna to wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku jej przyzwolenia przy użyciu siły fizycznej. Przemoc Psychiczna Przemoc psychiczna to wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku jej przyzwolenia przy użyciu środków komunikacji interpersonalnej.

5 -Ból -Obojętność -Strach -Brak Zaufania -Braku wiary we własne możliwości -Złych wyników w nauce.

6 informować osoby dorosłe o doznanej przemocy ( np. nauczycieli, rodziców, policję ) nie ulegać szantażom i pokusom – być asertywnym unikać kontaktu z osobami agresywnymi lub je ignorować unikać miejsc, gdzie stosuje się przemoc i agresję

7 zanim zacznie się rozmawiać z dzieckiem, należy zebrać wszystkie informacje od innych dziecka nie można popędzać, jeżeli nie jest jeszcze gotowe do rozmowy, lepiej się z nim umówić na jeszcze jedno spotkanie należy mieć przygotowany zestaw pytań, których nie powinno się pomijać dziecku nie wolno obiecywać, że nigdy nie powie się o tym, co się od niego usłyszy

8

9 997 - policja 998 - straż pożarna 999 - pogotowie ratunkowe 800 283 107 – policyjny telefon zaufania (71) 960660 – strzeliński telefon zaufania (71) 392 14 30 – Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górcu

10 Wykonał: Ernest Matraszek z Klasy VI


Pobierz ppt "Przemoc wobec dzieci to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie skierowane przeciw dziecku, które narusza prawa i dobra osobiste dziecka, powodując."

Podobne prezentacje


Reklamy Google