Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok. 1350 km 2 ) kompleks leśny rozpościerający się na długości ponad 100 km przy średniej szerokości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok. 1350 km 2 ) kompleks leśny rozpościerający się na długości ponad 100 km przy średniej szerokości."— Zapis prezentacji:

1

2 Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok. 1350 km 2 ) kompleks leśny rozpościerający się na długości ponad 100 km przy średniej szerokości 20 km.

3 Swego czasu, gdy na te ziemie przywędrował lodowiec, a że bardzo sobie upodobał harcerzy, przekształcił te tereny w to co lubimy najbardziej. I dlatego możemy dziś cieszyć się wielką ilością pięknych i czystych jezior, górami (no może będąc precyzyjnym - wydmami), których wysokość względna wynosi średnio 20 m, a nierzadko 30, a nawet 40 m.

4 Ale nie tylko harcerze lubią bawić się i przebywać w tak urozmaiconym terenie, także przyroda upodobała sobie ten zakątek - stąd we wspaniałych lasach z różnorodną roślinnością mamy wielkie bogactwo wszelakiej zwierzyny. A gdy do tego dodamy jeszcze rzeki, wrzosowiska, bagna i jeszcze wiele innych prawie dziewiczych miejsc to już wiemy … ?

5 że to właśnie TU!

6 Właśnie w tej puszczy dajemy Ci możliwość abyś rozbił swe namioty i zaznał tego wszystkiego, co my harcerze kochamy najbardziej.

7 Jak dotrzeć do Jeleńca do Jeleńca czyli : gdzie to jest? gdzie to jest? JELENIEC nudne wakacje

8

9

10

11 Co Was tu czeka? Kilka atrakcji miejsca i okolicy.

12

13

14 Krąg ogniskowy Baza posiada wyznaczone, uzgodnione z administracją Lasów Państwowych stałe miejsce, w którym można rozpalić prawdziwe ognisko Baza posiada wyznaczone, uzgodnione z administracją Lasów Państwowych stałe miejsce, w którym można rozpalić prawdziwe ognisko.

15 Kąpielisko i boiska Baza jest położona bezpośrednio nad brzegiem jeziora Kubek i posiada wyznaczone, oznakowane i przebadane przez Sanepid kąpielisko, oraz boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, stół do tenisa stołowego wyspa na J.Kubek

16 Gdy…….. wybierzecie się trochę dalej

17 Dostrzegalnia przeciwpożarowa Dostępna dla zwiedzających, posiadająca taras widokowy wieża obserwacyjna. Rozpościera się z niej wspaniały widok na puszczę, ok. 2,5 km od bazy w Jeleńcu

18 Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie W OEP Chalin można brać udział w: wycieczkach przyrodniczych z przewodnikiem, w zajęciach kultywujące dawne zawody: kowalstwo, wikliniarstwo, tkactwo, ręczne metody wytopu szkła użytkowego Nadleśnictwo posiada Salkę Edukacyjna Leszczynowa Kraina, znajduje się w niej diorama, w której można zapoznać się z eksponatami. Przy siedzibie nadleśnictwa znajduje się Ogród Przyrodniczo Edukacyjny Leśna Przygoda, w którym jest wiele urządzeń, eksponatów, tablic informacyjnych i interaktywnych, a także gry i zabawy związane z tematyką leśną. Na terenie ogrodu znajduje się tzw. Ścieżka Zmysłów. Jest to krótki odcinek ścieżki, której podłoże jest wypełnione kasztanami, żołędziami, zrębkami leśnymi oraz innymi fragmentami podłoża i runa, które można znaleźć w lesie. Siedziba Nadleśnictwa Sieraków w Bucharzewie Siedziba Nadleśnictwa Sieraków w Bucharzewie

19 Sieraków miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie międzychodzkim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej. Położone nad Wartą, pomiędzy dwoma jeziorami: Jaroszewskim i Lutomskim. Miasto liczy ok. 6100 mieszkańców, posiada krytą pływalnię, kręgielnię. ZamkuOpalińskich Zniszczony kościół poewangelicki Synagoga z 1889 Najstarsze w Polsce stado ogierów z 1. poł. XIX w. Kościół Pobernardyński Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej

20 A gdy…….. wybierzecie się jeszcze trochę dalej

21 System umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934–1944. W skład systemu wchodzą między innymi jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Łączną długość podziemnych korytarzy szacuje się na około 32– 35 km. Odcinek centralny MRU jest obecnie rezerwatem nietoperzy, w którym zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków.

22 Warunki czyli wyposażenie bazy

23 Namioty Namioty 10-cio osobowe, namioty NS łóżka, materace, półki, raszki,

24 Kuchniastołówka i magazyny żywności Kuchnia wyposażona w niezbędny sprzęt umożliwiający przygotowywanie posiłków. Kuchenki gazowe (PB), bieżąca woda, lodówki.

25 Umywalnia i prysznice Osiem umywalek z zimną lub ciepła wodą, siedem kabin prysznicowych z ciepłą wodą

26 Ubikacja (dodatkowo pomieszczenie magazynowe oraz ubikacje instruktorskie). W każdej z dwóch części 4 kabiny oraz umywalka, bieżąca woda, oświetlenie elektryczne Osobny budynek podzielony na części dla dziewcząt i chłopców

27 Własne ujęcie wody Baza posiada własną studnię głębinową dlatego cieszymy się wspaniałą krystalicznie czystą i smaczną wodą. Ujęcie nadzorowane jest przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczna w Międzychodzie. Energia elektryczna Do bazy na stałe doprowadzona jest energia elektryczna. Zaopatrzenie Wszystkie niezbędne produkty i materiały kupić można w oddalonym o 6 km Sierakowie.

28 Kontakt czyli gdzie i z kim się dogadać.

29 Kontakt:

30


Pobierz ppt "Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok. 1350 km 2 ) kompleks leśny rozpościerający się na długości ponad 100 km przy średniej szerokości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google