Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok"— Zapis prezentacji:

1

2 Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok
Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok km2) kompleks leśny rozpościerający się na długości ponad 100 km przy średniej szerokości 20 km.

3 Swego czasu, gdy na te ziemie przywędrował lodowiec, a że bardzo sobie upodobał harcerzy, przekształcił te tereny w to co lubimy najbardziej. I dlatego możemy dziś cieszyć się wielką ilością pięknych i czystych jezior, górami (no może będąc precyzyjnym - wydmami), których wysokość względna wynosi średnio 20 m, a nierzadko 30, a nawet 40 m.

4 Ale nie tylko harcerze lubią bawić się i przebywać w tak urozmaiconym terenie, także przyroda upodobała sobie ten zakątek - stąd we wspaniałych lasach z różnorodną roślinnością mamy wielkie bogactwo wszelakiej zwierzyny. A gdy do tego dodamy jeszcze rzeki, wrzosowiska, bagna i jeszcze wiele innych prawie dziewiczych miejsc to już wiemy … ?

5 że to właśnie TU!

6 Właśnie w tej puszczy dajemy Ci możliwość abyś rozbił swe namioty i zaznał tego wszystkiego, co my harcerze kochamy najbardziej.

7 Jak dotrzeć do Jeleńca JELENIEC czyli : gdzie to jest? nudne wakacje

8 Jeleniec

9 Jeleniec k.Sierakowa

10

11 Co Was tu czeka? Kilka atrakcji miejsca i okolicy.

12 Wspaniały teren

13 Wspaniały teren

14 Krąg ogniskowy Baza posiada wyznaczone, uzgodnione z administracją Lasów Państwowych stałe miejsce, w którym można rozpalić prawdziwe ognisko.

15 Kąpielisko i boiska Baza jest położona bezpośrednio nad brzegiem jeziora Kubek i posiada wyznaczone, oznakowane i przebadane przez Sanepid kąpielisko, oraz boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, stół do tenisa stołowego wyspa na J.Kubek

16 Gdy…….. wybierzecie się trochę dalej

17 Dostrzegalnia przeciwpożarowa
Dostępna dla zwiedzających, posiadająca taras widokowy wieża obserwacyjna. Rozpościera się z niej wspaniały widok na puszczę, ok. 2,5 km od bazy w Jeleńcu

18 Edukacji Przyrodniczej
Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie W OEP Chalin można brać udział w: wycieczkach przyrodniczych z przewodnikiem, w zajęciach kultywujące dawne zawody: kowalstwo, wikliniarstwo, tkactwo, ręczne metody wytopu szkła użytkowego Siedziba Nadleśnictwa Sieraków w Bucharzewie Nadleśnictwo posiada Salkę Edukacyjna Leszczynowa Kraina, znajduje się w niej diorama, w której można zapoznać się z eksponatami. Przy siedzibie nadleśnictwa znajduje się Ogród Przyrodniczo Edukacyjny Leśna Przygoda, w którym jest wiele urządzeń, eksponatów, tablic informacyjnych i interaktywnych, a także gry i zabawy związane z tematyką leśną. Na terenie ogrodu znajduje się tzw. Ścieżka Zmysłów. Jest to krótki odcinek ścieżki, której podłoże jest wypełnione kasztanami, żołędziami, zrębkami leśnymi oraz innymi fragmentami podłoża i runa, które można znaleźć w lesie.

19 Sieraków miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie międzychodzkim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej. Położone nad Wartą, pomiędzy dwoma jeziorami: Jaroszewskim i Lutomskim. Miasto liczy ok mieszkańców, posiada krytą pływalnię, kręgielnię. Zamku Opalińskich Synagoga z 1889 Kościół Pobernardyński Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej Najstarsze w Polsce stado ogierów z 1. poł. XIX w. Zniszczony kościół poewangelicki

20 A gdy…….. wybierzecie się jeszcze trochę dalej

21 System umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934–1944
System umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934–1944. W skład systemu wchodzą między innymi jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Łączną długość podziemnych korytarzy szacuje się na około 32–35 km. Odcinek centralny MRU jest obecnie rezerwatem nietoperzy, w którym zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków.

22 Warunki czyli wyposażenie bazy

23 Namioty Namioty 10-cio osobowe, namioty NS łóżka, materace, półki,
raszki,

24 Kuchnia stołówka i magazyny żywności
Kuchnia wyposażona w niezbędny sprzęt umożliwiający przygotowywanie posiłków. Kuchenki gazowe (PB), bieżąca woda, lodówki.

25 Umywalnia i prysznice Osiem umywalek z zimną lub ciepła wodą, siedem kabin prysznicowych z ciepłą wodą

26 Ubikacja Osobny budynek podzielony na części dla dziewcząt i chłopców
(dodatkowo pomieszczenie magazynowe oraz ubikacje instruktorskie). W każdej z dwóch części 4 kabiny oraz umywalka, bieżąca woda, oświetlenie elektryczne

27 Własne ujęcie wody Energia elektryczna Zaopatrzenie
Baza posiada własną studnię głębinową dlatego cieszymy się wspaniałą krystalicznie czystą i smaczną wodą. Ujęcie nadzorowane jest przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczna w Międzychodzie. Energia elektryczna Do bazy na stałe doprowadzona jest energia elektryczna. Zaopatrzenie Wszystkie niezbędne produkty i materiały kupić można w oddalonym o 6 km Sierakowie.

28 Kontakt czyli gdzie i z kim się dogadać.

29 im. Armii Poznań Szamotuły
Kontakt: Komenda Hufca ZHP im. Armii Poznań Szamotuły Szamotuły, Dworcowa 43 Komendant : phm. Maciej Grążka tel

30 Zapraszamy


Pobierz ppt "Puszcza Notecka to ogromny zajmujący około 135 tys. ha (ok"

Podobne prezentacje


Reklamy Google