Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs "Drugie Życie Elektrośmieci"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs "Drugie Życie Elektrośmieci""— Zapis prezentacji:

1 Konkurs "Drugie Życie Elektrośmieci"
Ökomenschen Team z Zespołu Szkół Nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku

2 Analiza ankiet "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Analiza ankiet

3 Czego dotyczyła ankieta?
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Czego dotyczyła ankieta? W ankiecie pytaliśmy o posiadanie sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dla celów statystycznych sprzęt ten podzieliliśmy na 10 grup, dlatego też osiągnięte wyniki, również będziemy analizować w 10 grupach. Pytaliśmy o to jaki sprzęt jest używany, „Jak długo sprzęt jest używany?”, „Czy jest niezbędny?”, „Czy będzie wymieniony w najbliższym roku?”. Dla wygody ankietowanych w przypadku pytania pierwszego zasugerowaliśmy odpowiedzi: „mniej niż rok” oraz „więcej niż rok”, a w przypadku pozostałych pytań odpowiedzi: „tak” i „nie”.

4 Gdzie przeprowadzaliśmy badania?
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Gdzie przeprowadzaliśmy badania? Przeprowadziliśmy 81 ankiet. Ankietowaliśmy szkoły, gospodarstwa domowe i firmy. W sumie badaniami zostało objęte 14 szkół: 4 szkoły podstawowe, 4 gimnazja i 6 szkół ponadgimnazjalnych, Przebadane zostało również 60 gospodarstw indywidualnych – w tym 15 mieszkań i 45 domów, Przebadaliśmy 7 przedsiębiorstw: byliśmy w 1 hurtowni, 2 sklepach spożywczych (w tym jeden był to większy sklep samoobsługowy), 2 barach, 1 pizzerii, 1 kafejce internetowej połączonej ze sklepem komputerowym.

5 Kogo dotyczyły nasze badania?
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Kogo dotyczyły nasze badania? W sanockich szkołach objętych nasza ankietą uczy się ogółem 8043 uczniów, w tym 2668 w szkołach podstawowych, 1673 osoby w gimnazjach oraz 3682 osoby w szkołach ponadgimnazjalnych. Gospodarstwa domowe z reguły składają się z 4 (24 ankiety), 5 (10 ankiet), lub 6 ( 16 ankiet) osób. W 1 gospodarstwie mieszkało 8 osób, w osób, w 7 – 2 osoby, a w osoby. Spośród 7 przebadanych przedsiębiorstw: 1 zatrudnia 15 osób, 1 – 7 osób, 2 – po 5 osób i 3 – po 3 osoby. Przedsiębiorstwa te należą do branży usługowej.

6 Badaliśmy użytkowanie SEE w 10 grupach
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Badaliśmy użytkowanie SEE w 10 grupach

7 Udział SEE wg. grup: "Drugie Życie Elektrośmieci"
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Udział SEE wg. grup: Rozpatrując sprzęt jaki posiadają ankietowany wg. poszczególnych kategorii to: najwięcej jest sprzętu oświetleniowego (59%), następnie sprzętu teleinformacyjnego i telekomunikacyjnego (17%), sprzętu audiowizualnego (7%). Po 5% stanowią grupy: małe AGD, Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy, 4% - duże AGD, 3% - Narzędzia elektryczne i elektroniczne. Najmniej jest przyrządów do nadzoru i kontroli oraz automatów do wydawania, natomiast brak jest przyrządów medycznych.

8 Dominujące rodzaje sprzętów w danych grupach:
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Dominujące rodzaje sprzętów w danych grupach: Biorąc pod uwagę duży sprzęt AGD ankietowani najwięcej posiadają: lodówek, kuchenek, pralek, zamrażarek i wentylatorów. Spośród małego sprzętu AGD dominują: zegary elektryczne, odkurzacze, żelazka, miksery i suszarki oraz lokówki. Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny w większości stanowią komputery i monitory (po 34%). Ze sprzętu audiowizualnego najwięcej posiadamy: telewizorów (24%), magnetofonów (16%) oraz odtwarzaczy płyt kompaktowych i radioodbiorników (po 12%). 76% sprzętu oświetleniowego używanego przez ankietowanych stanowią świetlówki, a 22 % żarówki. Spośród narządzi elektrycznych i elektronicznych najwięcej posiadamy wiertarek (20%), kosiarek (15%), a także lutownic, pił elektrycznych i maszyn do szycia (po około 12%). 86% używanego sprzętu rekreacyjnego, sportowego zabawek stanowią gry i gierki komputerowe, a 11% gry i gierki video. Żaden z ankietowanych nie posiada sprzętu zaliczanego do przyrządów medycznych.

9 Duży sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Duży sprzęt AGD W szkołach najwięcej jest lodówek (17%), grzejników elektrycznych (16%), kuchenek i chłodziarek (po 14%), a piekarników elektrycznych i zmywarek najmniej. W objętych badaniami szkołach nie ma wirówek.

10 Duży sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Duży sprzęt AGD W gospodarstwach domowych najwięcej, bo po 15% stanowią pralki i lodówki, a także kuchenki (14%) oraz piekarniki elektryczne ( w tym także mikrofalówki) i zamrażarki (po 13 %). Najmniej w naszych domach posiadamy zmywarek oraz grzejników elektrycznych (po 3%) – większość domów posiada centralne ogrzewanie i piece na drewno i węgiel. Charakterystyczną rzeczą jest to, że w ilości dużego sprzętu AGD przodują szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne. Tak duża ilość sprzętu w tych typach szkół wynika z tego, że szkoły podstawowe - często połączone są z przedszkolami lub oddziałami zerówek, w związku z czym posiadają stołówki, natomiast dwie szkoły ponadgimnazjalne kształcą uczniów w profilach technik żywienia, cukiernik, kucharz małej gastronomii.

11 Duży sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Duży sprzęt AGD W gospodarstwach domowych najwięcej, bo po 15% stanowią pralki i lodówki, a także kuchenki (14%) oraz piekarniki elektryczne ( w tym także mikrofalówki) i zamrażarki (po 13 %). Najmniej w naszych domach posiadamy zmywarek oraz grzejników elektrycznych (po 3%) – większość domów posiada centralne ogrzewanie i piece na drewno i węgiel.

12 Duży sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Duży sprzęt AGD W badanych firmach 35% dużego sprzętu AGD stanowią wentylatory, 12% zamrażarki, 10% chłodziarki, a blisko 10% piece elektryczne, kuchenki i lodówki. Najmniej jest piekarników elektrycznych i zmywarek. Brak jest pralek i wirówek.

13 Duży sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Duży sprzęt AGD Biorąc pod uwagę duży sprzęt AGD ankietowani najwięcej posiadają: lodówek, kuchenek, pralek, zamrażarek i wentylatorów.

14 Mały sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Mały sprzęt AGD W szkołach 40% małego sprzętu AGD stanowią zegary elektroniczne, 26% odkurzacze, a 8% miksery. Nie ma suszarek, depilatorów, a niewiele jest: młynków i urządzeń do kawy, tosterów, frytkownic, gofrownic, rozdrabniaczy i noży elektrycznych.

15 Mały sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Mały sprzęt AGD W ilości posiadanego sprzętu małego AGD wyraźnie dominują szkoły ponadgimnazjalne. Duża jest liczba zegarów elektronicznych (wliczyliśmy tu, także stopery). ZS nr 5 posiada golarki do ubrań i żelazka, a ZS nr 1 miksery, gofrownice, frytkownice, tostery, rozdrabniacze.

16 Mały sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Mały sprzęt AGD W gospodarstwach domowych najwięcej jest suszarek i innych urządzeń do włosów (14%) oraz odkurzaczy (12%), żelazek i mikserów (po 11%). Najmniej w naszych domach jest noży elektrycznych ( tym także krajalnic), urządzeń do kawy (m.in.. młynków i ekspresów), frytkownic, gofrownic oraz rozdrabniarek (robotów wielofunkcyjnych).

17 Mały sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Mały sprzęt AGD W badanych przedsiębiorstwach najwięcej jest mikserów (17%), gofrownic, zegarów elektronicznych, urządzeń do kawy (po 13%) oraz rozdrabniaczy i odkurzaczy (po 10%). W firmach tych 7% stanowią tostery i wagi, natomiast nie występują w nich żelazka, suszarki, noże elektryczne, depilatory i golarki.

18 Mały sprzęt AGD "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Mały sprzęt AGD Spośród małego sprzętu AGD dominują: zegary elektryczne, odkurzacze, żelazka, miksery i suszarki oraz lokówki.

19 Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny W szkołach najwięcej jest komputerów i monitorów (około 40% całego sprzętu) oraz drukarek (9%). Pozostały sprzęt tej kategorii znajduje się głównie na wyposażeniu sekretariatów i księgowości szkół – średnio po jednej sztuce na szkołę.

20 Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny W rozbiciu tej grupy sprzętów na typy szkół wyraźnie dominują szkoły ponadgimnazjalne (posiadające więcej sprzętu z uwagi na przygotowywanie uczniów do przyszłego zawodu) oraz szkoły podstawowe (w których ostatnio wymienia się sprzęt korzystając z funduszy unijnych).

21 Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny W gospodarstwach domowych zdecydowaną większość w tej grupie stanowią telefony komórkowe. Wysoki udział od 11 % do 14% mają także komputery, monitory, drukarki i telefony stacjonarne. Najmniej posiadamy faksów i kserokopiarek.

22 Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny W firmach biorąc pod uwagę sprzęt teleinformacyjny i telekomunikacyjny wyraźnie dominują komputery i monitory (po około 30%) oraz telefony komórkowe (14%). Powyżej 6% stanowi w tych jednostkach laptopy i telefony stacjonarne, a poniżej 5 % drukarki, skanery, kopiarki i ksero. Najmniej jest faksów.

23 Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny Sprzęt telekomunikacyjny i teleinformacyjny w większości stanowią komputery i monitory (po 34%). 9% stanowią drukarki i telefony komórkowe, a 5% telefony stacjonarne.

24 Sprzęt audiowizualny "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt audiowizualny W szkołach 25% sprzętu audiowizualnego stanowią telewizory, 23% magnetowidy, 13% odtwarzacze płyt kompaktowych i 10% video. Najmniejszy udział ma sprzęt hi-fi i instrumenty muzyczne. W szkołach nie ma dyktafonów.

25 Sprzęt audiowizualny "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt audiowizualny Najwięcej sprzętu audiowizualnego posiadają szkoły średnie, jedynie kamer jest więcej w szkołach podstawowych, a instrumentów muzycznych i radioodbiorników w szkołach gimnazjalnych.

26 Sprzęt audiowizualny "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt audiowizualny W gospodarstwach domowych największy udział mają telewizory (22%) i radioodbiorniki (19%). Powyżej 10% posiadamy także odtwarzaczy kompaktowych, magnetowidów i dvd. Najmniej w naszych domach jest kamer i dyktafonów, a także instrumentów muzycznych.

27 Sprzęt audiowizualny "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt audiowizualny Ponad 50% sprzętu audiowizualnego używanego w badanych firmach stanowią kamery, 19% radioodbiorniki, a 14% wzmacniacze. Po 5% - telewizory, sprzęt hi-fi i odtwarzacze płyt kompaktowych, natomiast inny sprzęt nie występuje.

28 Sprzęt audiowizualny "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt audiowizualny Ze sprzętu audiowizualnego najwięcej posiadamy: telewizorów (24%), magnetofonów (16%) oraz odtwarzaczy płyt kompaktowych i radioodbiorników (po 12%).

29 Sprzęt oświetleniowy "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt oświetleniowy W szkołach 87% sprzętu oświetleniowego stanowią świetlówki, a 13% żarówki. Niewielki jest udział różnego rodzaju lampek, natomiast brak jest lamp wyładowczych.

30 Sprzęt oświetleniowy "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt oświetleniowy Największą liczbę świetlówek posiadają szkoły podstawowe, a żarówek szkoły ponadgimnazjalne. Żadna ze szkół nie posiada lamp wyładowczych.

31 Sprzęt oświetleniowy "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt oświetleniowy Zupełnie odwrotna jest struktura sprzętu oświetleniowego w gospodarstwach domowych. 77% energii dostarczają tu żarówki, 14% lampki, 8% świetlówki, a 1% lampy wyładowcze.

32 Sprzęt oświetleniowy "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt oświetleniowy W przedsiębiorstwach po około 42% światła pochodzi z żarówek i świetlówek, natomiast 13% z lampek, a 3% z lamp wyładowczych.

33 Sprzęt oświetleniowy "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt oświetleniowy 76% sprzętu oświetleniowego używanego przez ankietowanych stanowią świetlówki, a 22 % żarówki. Tylko 2 % stanowią różnego rodzaju lampki, a 1% lampy wyładowcze.

34 Narzędzia elektryczne i elektroniczne
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® W szkołach po około 20% wszystkich narzędzi elektrycznych i elektronicznych stanowią lutownice, kosiarki i wiertarki elektryczne, natomiast 16% - maszyny do szycia. Od 5% do 6% przypada na piły i spawarki elektryczne oraz narzędzia do obróbki drewna. Znikomy odsetek stanowią urządzenia do nitowania, natomiast brak jest urządzeń do skręcania i rozpylania.

35 Narzędzia elektryczne i elektroniczne
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Najwięcej urządzeń elektrycznych i elektronicznych posiadają szkoły podstawowe (zwłaszcza lutownic i maszyn do szycia) oraz szkoły ponadgimnazjalne (zwłaszcza wiertarek i urządzeń do obróbki metalu, czy też nitowania) – gdyż wśród nich mamy Zespół Szkół Mechanicznych oraz Zespół Szkół Technicznych.

36 Narzędzia elektryczne i elektroniczne
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® W gospodarstwach domowych najwięcej z pośród narzędzi elektrycznych i elektronicznych posiadamy wiertarek (20%) oraz kosiarek (14%). Około 10% posiadanego sprzętu stanowią maszyny do szycia, piły oraz lutownice i spawarki elektryczne. Pozostały sprzęt stanowi po około 5%, przy czym najmniej jest urządzeń do rozpylania.

37 Narzędzia elektryczne i elektroniczne
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® W firmach 34% sprzętu elektrycznego i elektronicznego stanowią narzędzia do skręcania, po 22% lutownice i nitownice, natomiast po 11% kosiarki i wiertarki. Inny sprzęt z tej kategorii nie występuje.

38 Narzędzia elektryczne i elektroniczne
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Spośród narządzi elektrycznych i elektronicznych najwięcej posiadamy: wiertarek (20%), kosiarek (15%), a także lutownic, pił elektrycznych i maszyn do szycia (po około 12%).

39 Sprzęt rekreacyjny i sportowy
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® W badanych szkołach brak jest urządzeń zaliczanych do tej kategorii.

40 Sprzęt rekreacyjny i sportowy
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt rekreacyjny i sportowy W gospodarstwach domowych 86% sprzętu zaliczanego do grupy sprzętu rekreacyjno-wypoczynkowego stanowią gry i gierki komputerowe, 12% gry i gierki video. Znikomy odsetek stanowi elektroniczny sprzęt sportowy, samochody i kolejki elektryczne, natomiast brak jest automatów do gier na żetony i torów wyścigowych.

41 Sprzęt rekreacyjny i sportowy
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® W badanych przedsiębiorstwach z tej kategorii występują tylko automaty do gier na żetony.

42 Sprzęt rekreacyjny i sportowy
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Sprzęt rekreacyjny i sportowy 86% używanego sprzętu rekreacyjnego, sportowego i zabawek stanowią gry i gierki komputerowe, a 11% gry i gierki video. Widoczny tez jest udział automatów na żetony i samochodów elektrycznych

43 Przyrządy medyczne "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Przyrządy medyczne W badanych szkołach, gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach brak jest urządzeń zaliczanych do tej kategorii.

44 Przyrządy do nadzoru i kontroli
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Przyrządy do nadzoru i kontroli 80% przyrządów do nadzoru i kontroli, jakie znajdują się w szkołach stanowią panele kontrolne, a około 20% regulatory ciepła, znikomy jest odsetek lampek. Brak jest lamp wyładowczych.

45 Przyrządy do nadzoru i kontroli
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Przyrządy do nadzoru i kontroli Panele kontrolne znajdują się w dwóch szkołach podstawowych i dwóch szkołach ponadgimnazjalnych – jest to związane z posiadaniem przez te szkoły monitoringu i kamer. W jednej szkole ponadgimnazjalnej są regulatory ciepła. Brak jest czujników dymu, termostatów i urządzeń pomiarowych.

46 Przyrządy do nadzoru i kontroli
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® W gospodarstwach domowych po około 30% urządzeń pomiarowych stanowią urządzenia pomiarowe i regulatory ciepła, po 17 % panele kontrolne i termostaty. Zaledwie 3% stanowią czujniki dymu.

47 Przyrządy do nadzoru i kontroli
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Przyrządy do nadzoru i kontroli W dwóch firmach występują regulatory ciepła i panele kontrolne (40%), a w jednej czujniki dymu (20%).

48 Przyrządy do nadzoru i kontroli
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Przyrządy do nadzoru i kontroli Jeśli chodzi o przyrządy do nadzoru i kontroli to % ankietowanych wskazało na posiadanie regulatorów ciepła i paneli kontrolnych, 25% urządzeń pomiarowych, 13% termostatów, a 5% czujników dymu.

49 Automaty do wydawania "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Automaty do wydawania Z wymienionych w ankiecie rodzajów automatów w sanockich szkołach mamy tylko trzy automaty do napojów – po jednym w każdym z typów szkół.

50 Automaty do wydawania "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Automaty do wydawania W gospodarstwach domowych brak jest urządzeń zaliczanych do tej kategorii, natomiast w dwóch firmach są automaty do napojów.

51 Automaty do wydawania "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Automaty do wydawania W grupie automatów do wydawania dominują automaty do napojów, ale zaznacza się także obecność automatu do napojów.

52 Jak długo sprzęt jest używany ?
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Jak długo sprzęt jest używany ? Odpowiadając na to pytanie 86 % ankietowanych stwierdziło, że dłużej niż rok (w większości nie potrafili oni podać konkretnej liczby lat), a tylko 14% wskazało, że ich sprzęt ma mniej niż rok

53 Czy sprzęt jest niezbędny ?
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Czy sprzęt jest niezbędny ? 85% ankietowanych twierdzi, że posiadany przez nich sprzęt jest niezbędny. Bez znaczenia jest fakt czy są to gry komputerowe, sprzęt hi-fi, czy też kuchenki, bądź też sprzęt oświetleniowy. Świadczy to o tym, że jesteśmy ciągle jeszcze jako społeczeństwo na etapie dorabiania się i bezmyślnego konsumpcjonizmu.

54 Czy będzie wymieniany w najbliższym roku?
"Drugie Życie Elektrośmieci" Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Czy będzie wymieniany w najbliższym roku? Na to pytanie 91% ankietowanych odpowiedział negatywnie (nie). Świadczy to o tym, że nie planujemy naszych zakupów, że są one nieprzemyślane i uzależnione od naszych zachcianek ??

55 "Drugie Życie Elektrośmieci"
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Podsumowanie: Jednocześnie z tych trzech pytań wynika fakt, że posiadany przez nas sprzęt elektryczny i elektroniczny szybko się zużyje lub będziemy chcieli go wymienić na nowy kierując się modą, bądź reklamami i niewielu z nas przy tym zastanowi się nad tym co zrobić ze sprzętem starym.

56 Dziękujemy za uwagę "Drugie Życie Elektrośmieci" Ökomenschen Team®
Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku Ökomenschen Team® Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Konkurs "Drugie Życie Elektrośmieci""

Podobne prezentacje


Reklamy Google