Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Słopnicach Czas szybko mknie, nasza Gmina zmienia się … Gmina Słopnice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Słopnicach Czas szybko mknie, nasza Gmina zmienia się … Gmina Słopnice."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Słopnicach Czas szybko mknie, nasza Gmina zmienia się … Gmina Słopnice

2 ZACZNIJMY OD POCZĄTKU… Gmina Słopnice, położona u podnóża Mogielicy – Królowej Beskidu Wyspowego w województwie małopolskim, powstała w 1930 roku. Istniała jednak tylko przez 5 lat – do czasu włączenia jej do Gminy Tymbark. Starania lokalnej społeczności przyniosły efekt i 1 stycznia 1997 roku na nowo utworzono Gminę Słopnice. Od tej pory zaczął swoją działalność samorząd lokalny, który wpływa na intensywny rozwój naszej miejscowości. Bezpłatny biuletyn informacyjny Gminy Słopnice Nasze Słopnice nr 17 maj 2002r. 26 października 1999r. Rada Gminy Słopnice wybrała herb przedstawiony na fotografii.

3 … GDY BYLIŚMY W GMINIE TYMBARK … Najważniejsze inwestycje zrealizowane w latach 1990- 1996 tj. w czasie gdy byliśmy w gminie Tymbark: 1. Dokończenie gazyfikacji Słopnic i włączenie gazu. 2. Telefonizacja części Słopnic. 3. Budowa remizy OSP w Słopnicach Dolnych. 4. Most do osiedla Hajdówka. 5. Rozpoczęcie budowy Szkoły Podstawowej Nr 1 (I segment). 6. Droga asfaltowa Międzydwory. 7. Droga asfaltowa od wysypiska do szkoły na Granicach. 8. Droga asfaltowa na Zaświerczu (1km). 9. Droga asfaltowa Pod Mogielicą (1km). Bezpłatny biuletyn informacyjny Gminy Słopnice Nasze Słopnice nr 17 maj 2002r. Budynek starej remizy OSP. Budynek nowej remizy OSP oraz siedziba Urzędu Gminy.

4 W WEHIKULE CZASU CZYLI INFRASTRUKTURA WSI… Kiedyś w Słopnicach była jedna asfaltowa droga przez wieś i było dobrze, ale to było kiedyś. W ostatnich latach zmodernizowano i utworzono wiele nowych, asfaltowych dróg, w większości to drogi osiedlowe. Wybudowano lub poprawiono mosty. Wykonano pobocza, chodniki i oświetlenie w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Słopnic. Pan Jan Kulpa Radny Gminy Słopnice Droga na Markowo przed remontem. Droga na Markowo po remoncie.

5 CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE CZYLI BAZA OŚWIATOWA Budynki szkół na terenie Gminy Słopnice bardzo się zmieniły. Wybudowano nowe budynki Szkoły Podstawowej Nr 1 połączonej z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Nr 2, dwie hale sportowe, trzecia jest w trakcie budowy. Rozbudowano Szkołę Podstawową Nr 4, powstały nowe sale lekcyjne. Zakupiono dużą ilość komputerów, telewizorów i innych pomocy dydaktycznych. W szkołach uczniowie mogą korzystać z wielu kółek zainteresowań i lekcji dodatkowych. Mają większe możliwości niż kiedyś. Pani Irena Kęska mieszkanka Gminy Słopnice Sala lekcyjna w starej szkole. Sala lekcyjna w nowej szkole.

6 CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE CZYLI KOMPLEKSY SPORTOWE W 1997 roku rozpoczął działalność Klub sportowy Sokół Słopnice. Siedziba klubu Sokół Pełnowymiarowa hala sportowa przy Gimnazjum Kompleks boisk sportowych ze sztucznej trawy i hala sportowa przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej Nr 1 Boisko sportowe ze sztucznej trawy i hala sportowa przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola

7 PALCEM PO MAPIE… Do rozwoju turystycznego przyczynili się mieszkańcy Słopnic oraz członkowie samorządu Gminy. Mieszkańcy ofiarowali swoje pola, po których idzie szlak turystyczny, a samorząd postarał się by całość była wykonana dobrze i solidnie. Wybudowano wieżę widokową na Mogielicy, otwarto szlaki turystyczne dla narciarzy i rowerzystów. Powstało wiele gospodarstw agroturystycznych. Pani Anna Kowalczyk mieszkanka Gminy Słopnice Mapka szlaków turystycznych na terenie gminy. Wieża widokowa na Mogielicy.

8 PIĘKNO SŁOPNICKIEJ ZIEMI … Naszym bogactwem jest przyroda, która urzeka wszystkich bez wyjątku swoim pięknem. Pozwala zapomnieć o naszych troskach. Zaprasza do wypoczynku oferując liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe,Szlak Papieski, ścieżkę przyrodniczą i inne atrakcje. Pani Anna Kowalczyk mieszkanka Gminy Słopnice

9 DOBRA WODA ZDROWIA DODA … Problem zaopatrzenia w wodę mieszkańców Słopnic został całkowicie rozwiązany. Wybudowano ujęcie wody, zbiorniki oraz sieć wodociągową. Pan Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice.

10 DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA Wielką wartością naszej Gminy jest również wyzwolenie aktywności mieszkańców. Aktywnie działają zespoły folklorystyczne, orkiestra dęta, kluby sportowe, straże pożarne, koła gospodyń, zespół break dance i inne organizacje. To właśnie oni mają udział w kreowaniu pozytywnego wizerunku naszej miejscowości poza jej granicami. Imprezami wpisanymi na stałe do kalendarza życia kulturalnego są obchody 3 Maja, Dzień Dziecka, dożynki gminne, kwesty i koncerty na rzecz misji i budowy nowego kościoła, złaz turystyczny Mogielica, Święto Odzyskania Niepodległości, imprezy okolicznościowe i obrzędowe z okazji różnych rocznic. Największym zainteresowaniem mieszkańców i gości cieszą się imprezy organizowane w ramach artystycznego lata w okresie od czerwca do sierpnia. Pan Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice. Gminny festiwal piosenki dziecięcej. Orkiestra dęta Wolin. Mali Słopniczanie.Złaz turystyczna na Mogielicy. Ochotnicza Straż Pożarna. Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.

11 CZYTAMY BO LUBIMY … Swój udział w propagowaniu działalności kulturalnej ma także Gminna Biblioteka Publiczna, która powstała 30 czerwca 1997r. Organizuje ona spotkania poetyckie, wystawy, konkursy oraz imprezy plenerowe. W bibliotece mieści się także izba regionalna, która gromadzi w swych zasobach zabytkowe przedmioty z różnych okresów. Bezpłatny biuletyn Nasze Słopnice nr37 maj 2007 Pani Zofia Sroka pierwsza kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej. Pani Anna Katarzyna Zawada Kierownik Biblioteki z nagrodzonymi uczniami.

12 W TROSCE O CZAS SŁOPNICZAN 20 lata temu nie było gminy w Słopnicach tylko w Tymbarku i chcąc załatwić jakąś sprawę urzędową, trzeba było jechać do Tymbarku. Dzisiaj łatwiej otrzymać jest informacje w urzędzie, bo znajduje się on w centrum Słopnic i urzędnicy są mili i uprzejmi. W ważnych sprawach urzędnicy konsultują się z mieszkańcami, gmina wykorzystuje Internet do przekazywania informacji,wydaje ona również Biuletyn Nasze Słopnice. Pani Irena Kęska mieszkanka Gminy Słopnice Wójt Gminy Słopnice

13 INNE INWESTYCJ E Gmina dba też o zdrowie mieszkańców i o ich komfort remontując Ośrodek Zdrowia. Urządzono wiele parkingów, między innymi koło kościołów, urzędu gminy. Wyremontowano siedzibę urzędu gminy, urządzono plac wokół gminy i wybudowano amfiteatr. Wyremontowano pomniki i zabytkowe kapliczki. Pani Irena Kęska mieszkanka Gminy Słopnice

14 WYWIAD Z PANEM ADAMEM SOŁTYSEM WÓJTEM GMINY SŁOPNICE Kliknij 2 razy aby wysłuchać wywiad !

15 Katarzyna Kęska Ur. 1997r., klasa VI Katarzyna Kowalczyk Ur. 1997r., klasa VI Mariola Sroka Ur. 1997r., klasa VI Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Słopnicach Opiekunowie Zespołu: Anna Święch, Anna Węgrzyn W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Słopnicach Czas szybko mknie, nasza Gmina zmienia się … Gmina Słopnice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google