Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja "Znaczenie" Dlaczego warto nas wspierać?.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja "Znaczenie" Dlaczego warto nas wspierać?."— Zapis prezentacji:

1 Fundacja "Znaczenie" Dlaczego warto nas wspierać?

2 Kilka słów o nas Fundacja "Znaczenie" powstała w 2010 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Naszym głównym celem jest szeroko pojęte wspieranie rodzin, zwłaszcza rodzin wieloproblemowych, które na skutek wielu zaniedbań zostały rozdzielone, a dzieci zostały umieszczone w placówkach. To, na czym przede wszystkim się skupiamy, to intensywna praca specjalistów z rodzinami biologicznymi, dzięki której dzieci z domów dziecka mogą powrócić do swoich domów.

3 Ludzie Fundacji Nasz zespół to: Mariusz Węc, Magdalena Wróblewska, Martyna Feliks, Dorota Bek, Bernard Jirnov, Joanna Suwada- Rucińska, Anna Milota, Justyna Bąk, Paulina Mikulaścik- Wąsacz, Agnieszka Bohdanowicz, Krzysztof Bułka.

4 Nasze główne obszary działań Praca asystentów rodzin w rodzinach majacych trudności wychowawcze, zagrożonych rozpadem-praca w nowatorski sposób w diadach asystenckich (kobieta i mężczyzna). więcej na ten temat można przeczytać tutaj: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13108054,Trudne_z adanie_asystentow_rodzin__Doradza__poucza.html. http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13108054,Trudne_z adanie_asystentow_rodzin__Doradza__poucza.html Wykorzystywanie dogoterapii w pracy z dziećmi. Prowadzenie warsztatów dla rodziców. Tworzenie i wystawianie spektakli terapeutyczno- profilaktycznych. Prowadzenie zajęć dla studentów na kierunkach społecznych. Promowanie nowatorskich metod pracy z rodzinami.

5 Tak pracujemy!

6 Nasze sukcesy W ramach realizowanego w 2011 roku projektu "Najpierw Rodzina" udało się przywrócić dzieci do 3 domów rodzinnych. Pozyskaliśmy środki na realizację dużego projektu w gminie Słomniki, na pracę z 11 rodzinami, dzięki projektowi, poza realną pomocą rodzinom, możemy wypracować model pracy z rodziną wieloproblemową. Współpracujemy z licznymi podmiotami: gminami, uczelniami (UJ, UP), innymi NGO. Stworzyliśmy 2 spektakle: "Początek" i "Dzieci Kowalskich", które zobaczyło już ponad 1000 widzów. Spektakl Dzieci Kowalskich otrzymał Grand Prix w konkursie COOLtura Porozumienia. Zdobyliśmy tytuł NGO z pasją za podejmowane przez nas działania w konkursie Obywatel 2.0. Działam i pomagam. Jesteśmy autorami akcji "Pora na Rodzinę", organizatorami konferencji, uczestnikami ciekawych wydarzeń.

7 Dlaczego warto nas wspierać? Miesięczny koszt utrzymania dziecka w placówce to średnio 3700 zł. Nasza pomoc psychologiczno - pedagogiczno – socjalna rodzinie to 1710 zł na miesiąc z uwzględnieniem takich działań jak: pomoc dwóch asystentów rodziny – 2h/tygodniowo, terapia rodziny – 1h/tygodniowo, superwizja pracy specjalistów 1h/miesięcznie. Dane statystyczne: W Polsce jest blisko 100 tys. sierot – w tym tylko 2% nie ma biologicznych rodziców. 92,5 tys. dzieci dorasta w systemie opieki zastępczej. 60% dzieci trafia do placówek opiekuńczo-wychowawczych.

8 1% MA ZNACZENIE Możesz wesprzeć nasze działania przekazując 1% podatku na Fundację Znaczenie KRS: 0000369969

9 Na co zostaną przekazane środki z Twojego podatku? Zwiększenie liczby rodzin wieloproblemowych objętych pomocą Fundacji. Stworzenie bezpiecznego miejsca spotkań dla rodziców biologicznych i dzieci, które zostały odebrane sądownie. Rozwijanie skutecznej metody pracy z rodzinami wieloproblemowymi. Zwiększenie ilości specjalistów pracy z rodziną współpracujących na rzecz Fundacji. Rozwijanie dogoterapii.

10 Dziękujemy za uwagę! http://www.fundacjaznaczenie.pl/ https://www.facebook.com/FundacjaZNACZENIE Biuro w Krakowie: ul. Batorego 2/18 e-mail: biuro@fundacjaznaczenie.plbiuro@fundacjaznaczenie.pl tel. 508-571-927


Pobierz ppt "Fundacja "Znaczenie" Dlaczego warto nas wspierać?."

Podobne prezentacje


Reklamy Google