Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rotary Club Gdańsk – Sopot – Gdynia zaprasza. Regaty IYFR na zakończenie sezonu żeglarskiego 2010 Floty Giżycko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rotary Club Gdańsk – Sopot – Gdynia zaprasza. Regaty IYFR na zakończenie sezonu żeglarskiego 2010 Floty Giżycko."— Zapis prezentacji:

1 Rotary Club Gdańsk – Sopot – Gdynia zaprasza

2 Regaty IYFR na zakończenie sezonu żeglarskiego 2010 Floty Giżycko

3 Akwen: Zatoka Pucka Port: PUCK Miejsce: Harcerski Ośrodek Morski w Pucku Data: 1~3 październik 2010 Gdzie i kiedy?

4 Zatoka Pucka Zatoka Pucka (kasz. Pùckô Hôwiga, niem. Putziger Wiek) – płytka zatoka będąca częścią Morza Bałtyckiego, stanowiąca zachodnią część Zatoki Gdańskiej. Jest położona między Mierzeją Helską, linią Hel- Gdynia a lądem. Jej powierzchnia wynosi 364 km², głębokość maksymalna 54 m, chociaż w większości jest to obszar płytki o przeciętnej głębokości kilku metrów. Zatokę Pucką dzieli się na część wewnętrzną (do Cypla Rewskiego i Rewy Mew) i zewnętrzną. Część wewnętrzna zatoki wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Zatoka jest wyśmienitym miejscem dla osób uprawiających żeglarstwo i wszystkie inne sporty wodne. Obecnie jest to najpopularniejszy ośrodek do uprawiania kitesurfingu w Polsce.

5 Miasto Puck Początki osadnictwa sięgają wczesnego średniowiecza. W II połowie XIII wieku w Pucku istniał gród kasztelański książąt wschodniopomorskich. Od 1309 we władaniu Krzyżaków, siedziba komturii, prawa miejskie uzyskał z rąk niemieckich w W 1466 włączono Puck do Prus Królewskich, będących od 1569 częścią Korony (wcześniej podlegały jej na zasadach autonomicznych). Siedziba starostwa powiatowego, miejsce sejmików szlacheckich i sądów grodzkich. Za czasów panowania Wazów była to twierdza i baza floty polskiej. W połowie XVIII wieku miasto podupadło i w 1772 zostało włączone do państwa Fryderyka Wielkiego. W owym czasie wytwarzano tu piwo puckie, słynne na całe Pomorze i nie tylko. 10 lutego 1920 odbyły się tu tzw. zaślubiny Polski z morzem z udziałem generała Hallera. Aż do 1926 Puck był jedynym polskim portem nad morzem (poza Gdańskiem). W tym samym roku miasto spotkała degradacja – zlikwidowano powiat pucki włączając miasto i okolice do powiatu morskiego z siedzibą w Wejherowie. W latach 1939–1945 miasto pod okupacją niemiecką. W1956 reaktywowano powiat pucki, który istniał do 1975 i ponownie od Obecnie miasto liczy 12 tysięcy mieszkańców i powoli odzyskuje swoje znaczenie na mapie Pomorza.

6 HOM w Pucku Harcerski Ośrodek Morski to obiekt mający szerokie możliwości realizowania żeglarskiej przygody. Część hotelowa z zapleczem gastronomicznym, flota jachtów balastowych, mieczowych i motorowych oraz remontowa hala szkutnicza stanowią jeden wzajemnie uzupełniający się organizm. Ośrodek położony w centrum miasta na plaży Zatoki Puckiej, pomiędzy portem jachtowym a rybackim, w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Budynek murowany z ekologicznym węzłem ciepłowniczym wykorzystującym odnawialne źródła energii /pompy ciepła i baterie słoneczne/, w którym przez cały rok może gościć w sumie 60 osób w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych. Ponadto w budynku znajduje się stołówka na 80osób, sala wykładowa dla 60 osób, sala szkoleniowa dla 40 osób, sala kominkowa dla 40 osób oraz kameralna salka konferencyjna dla 12 osób. Nad samym brzegiem zatoki Parasol- zadaszone miejsce na ognisko i drewniany pomost – keja.

7 Program Imprezy Piątek 1.X ~ Przyjazd i zakwaterowanie Gości ~...kolacja grillowa, konkursy żeglarskie i nie tylko. Sobota 2.X ~ 10.00Śniadanie ~ 17.00Regaty: dwie serie wyścigów po 2-3 biegi, z przerwą na lunch ~...Zakończenie sezonu żeglarskiego w Dystrykcie 2230: - podsumowanie sezonu, - ogłoszenie zwycięzców Regat, - uroczyste rozdanie nagród, - przyjęcie nowych żeglarzy do Floty, - wino, szanty, taniec i śpiew. Niedziela 3.X ~ 11.00Śniadanie ~ 11.30Pożegnanie Uczestników ~...Opcjonalna wycieczka na Półwysep Helski

8 Klasa PUCK Puck" jest to jola mieczowa z ożaglowaniem typu słup bermudzki konstrukcji Franciszka Lewińskiego przeznaczona jest do szkolenia i turystyki na wodach śródlądowych i morskich wodach wewnętrznych. O dużej dzielności, wygodzie, prostych rozwiązaniach technicznych, bardzo bezpieczna i niezatapialna Dane techniczne: Długość całkowita: 5.55 m Szerokość: 1.95 m. Zanurzenie: m. Ciężar całkowity: 230 kg Załoga: osób Wymiary ożaglowania: grot - 8,93m2 fok - 5,36m2

9 PUCK w akcji

10 Program Regat Sobota 2 październik ~ Przyjmowanie zgłoszeń, sprawdzanie dokumentów, losowanie łodzi ~ 11.30Odprawa sterników prowadzona przaz Sędziego Głównego; instrukcja żeglugi Rozpoczęcie I serii wyścigów Zakończenie I serii (2~3 biegi). Przerwa na lunch 15.00Rozpoczęcie II serii wyścigów Zakończenie rywalizacji Oficjalne ogłoszenie wyników przez Komisję Sędziowską.

11 Rotary i Rotaract Ścigajmy się razem! młodość czy doświadczenie?...

12 Akredytacja Koszt uczestniczenia w regatach wynosi: 290zł / osobę. Akredytacja obejmuje: - Uczestniczenie w Regatach. (łodzie klasy PUCK, komisja sędziowska, zabezpieczenie ratownicze, nagrody) - Opłatę startową. - Wyżywienie: piątek: kolacja grillowa, sobota: śniadanie, lunch, kolacja grillowa, niedziela: śniadanie. - Dodatkowe atrakcje. (konkursy i oprawę muzyczną imprez wieczornych) Akredytacja dla osób towarzyszących, nie uczestniczących w regatach wynosi: 190 zł / osobę.

13 Noclegi HOM w PUCKU: Typ pokojuIlość Cena 1-osobowy z łazienką 1 50zł - /doba/pokój 2-osobowy z łazienką 6 80zł - /doba/pokój 3-osobowy z łazienką 2 105zł - /doba/pokój 3-osobowy z umywalką* 3 90zł - /doba/pokój Pokój 4-osobowy* 3100zł - /doba/pokój Pokój 6-osobowy* 6120zł - /doba/pokój * wspólny węzeł sanitarny w korytarzu Inne lokalizacje: Hotel Velaves ResortWładysławowo Hotel WieniawaRekowo Górne

14 Organizatorzy Rotary Club Gdańsk – Sopot – Gdynia Kontakt: Zbigniew Wierowski Tel: HOM w Pucku Kontakt: Piotr Milewski Tel:


Pobierz ppt "Rotary Club Gdańsk – Sopot – Gdynia zaprasza. Regaty IYFR na zakończenie sezonu żeglarskiego 2010 Floty Giżycko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google