Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJĘ WYKONAŁY: JOANNA KĘDZIERSKA JUSTYNA KURIATA DOMINIKA KOWAL

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJĘ WYKONAŁY: JOANNA KĘDZIERSKA JUSTYNA KURIATA DOMINIKA KOWAL"— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJĘ WYKONAŁY: JOANNA KĘDZIERSKA JUSTYNA KURIATA DOMINIKA KOWAL
BYC JAK... AUDREY HEPBURN PREZENTACJĘ WYKONAŁY: JOANNA KĘDZIERSKA JUSTYNA KURIATA DOMINIKA KOWAL ZDJĘCIA : Anna Nowacka

2 Stylowo i ponad czasem – Czy nam się udało oceńcie sami...;)
AUDREY HEPERN Najpiękniejsza kobieta XX!!! wieku, ikona mody, której styl do dzisiaj pozostaje inspiracją zarówno dla kreatorów mody, jak i zwykłych śmiertelniczek. Prosta stylizacja, bez wybujałych wzorów, Klasyka w postaci: małej czarnej, spódnicy z wyższym stanem, czarnego golfu, perłowej biżuterii lub rękawiczek Wszystko doprawione eleganckim makijażem delikatnie podkreślonymi ustami i czarną kreską na górnej powiece. To styl ikony mody który chciałybyśmy odwzorować Stylowo i ponad czasem – Czy nam się udało oceńcie sami...;)

3 Trumman Capote (z książki „Śniadanie u Tiffany'ego”)
„Nie chcę niczego mieć, dopóki nie znajdę takiego miejsca, w którym ja i otoczenie będziemy do siebie pasować. Nie wiem jeszcze, gdzie to jest, ale wiem dokładnie, jak tam będzie. - Jak u Tiffany'ego.” Trumman Capote (z książki „Śniadanie u Tiffany'ego”) Jej kreacja w Śniadaniu u Tiffaniego zekranizowana w1961 roku jest jedną z najbardziej znanych i słynnych ról w historii kina amerykańskiego.

4 Niezapomniana kreacja Audrey Hepburn do dziś inspiruje świat mody
Dzięki niej prawie każda kobieta ma dzisiaj w swojej szafie małą czarną. Prostą, nieskomplikowaną sukienkę, która najczęściej kończy się w okolicach kolan. Została wylansowana przez Coco Chanel w 1926 roku. Dzięki ciemnemu kolorowi wszelkie plamy miały być niewidoczne, a prosty i uniwersalny krój miał pasować kobietom o zupełnie różnych typach sylwetki.

5 Dziś mała czarna należy do ponadczasowych i obowiązkowych pozycji w szafie każdej kobiety. Jest ona traktowana jako sukienka podstawowa. Dzięki różnym dodatkom może być rozbudowana bądź upraszczana, zależnie od okazji. Możemy nałożyć na nią żakiet, a staje się sukienką biznesową. Dobierając elegancką biżuterię np. długie perły i obuwie, tworzymy strój wieczorowy.

6 Spódnice Audrey szyte z koła i rozkloszowane sięgały za kolano
Spódnice Audrey szyte z koła i rozkloszowane sięgały za kolano. Zrobione były z gładkiego materiału lub mające delikatny wzór, obowiązkowo jasne. Jeśli sweter, to krótki, dopasowany kardigan z okrągłym dekoltem,bądź obcisły, czarny golf bez żadnych wzorów czy napisów. Pantofle raczej na niewielkim obcasie stały się znakiem rozpoznawalnym aktorki. O noskach spiczastych lub zaokrąglonych były niezastąpione.

7 Tego typu proste zestawienia aż proszą się o klasyczne dodatki
Tego typu proste zestawienia aż proszą się o klasyczne dodatki. Oprócz kapeluszy,czy pereł, mogą to być delikatne kolczyki lub nie krzykliwa sztuczna biżuteria dodająca stylowi odrobinę łobuzerii.

8 Klasyka jest ponad czasowa. Nigdy nie traci na popularności
Klasyka jest ponad czasowa. Nigdy nie traci na popularności. Styl Audrey Hepburn zaczął zachwycać 50 lat temu i wciąż jest widoczny na ulicach. Dodatki w stylu gwiazdy, to także rękawiczki. Najczęściej czarne, mogły występować również w beżu lub bieli. Dopasowane do wierzchniego okrycia. Kiedyś prawdziwa dama nie ruszała się bez nich z domu.

9 Każdy może czerpać inspirację ze stylu ikony mody lat 50!
Codzienny strój powinien być prosty i wygodny. Styl Audrey Hepburn mimo iż klasyczny daje wiele możliwości. Jedna z nich to na przykład dopasowane leginsy i klasyczna biała tunika wzbogacona nowoczesnymi akcentami. Subtelne kolczyki, łańcuszek i zaakcentowany pierścionek. Elementem dobrego smaku są odpowiednio zachowane proporcje. Powodzenia!

10 PODSUMOWUJĄC Styl Audrey Hepburn to przede wszystkim: - mała czarna - krótki sweter, obcisły kardigan lub czarny golf - spódnice za kolano, najczęściej rozkloszowane - biżuteria to perły, połyskujące kamienie, subtelne, nie krzykliwe - na dłoniach czarne rękawiczki - buty, najczęściej baleriny z okrągłymi noskami - dopasowane spodnie, czasami leginsy...

11 KONIEC DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "PREZENTACJĘ WYKONAŁY: JOANNA KĘDZIERSKA JUSTYNA KURIATA DOMINIKA KOWAL"

Podobne prezentacje


Reklamy Google