Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIETA BOŻEGO NARODZENIA W SZWECJI „JUL” PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIETA BOŻEGO NARODZENIA W SZWECJI „JUL” PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy."— Zapis prezentacji:

1 ŚWIETA BOŻEGO NARODZENIA W SZWECJI „JUL” PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

2 Czas  Święta Bożego Narodzenia w Szwecji zaczynają się już pod koniec listopada.

3 Dekoracje  Szwedzi ozdabiają swoje domy na Święta: - Świecami - Krasnalami - Aniołkami - Domkami z pierników - Na drzwiach wiesza się wieńce wykonane z sosnowych i borówkowych gałązek

4 Potrawy  W święta na Szwedzkim stole można znaleźć: - Kiełbasy - Nóżki w galarecie - Salcesony - Klopsiki - Żeberka - Bożonarodzeniowa szynka podawana w całości - Śledzie na słodko

5 Tradycyjne potrawy  Tradycyjne potrawy tego Państwa to:  Lutfisk – suszona ryba, moczona w wodzie na parę dni przed świętami. Podaje się ją z beszamelem lub roztopionym masłem.  Pokusa Jonsona – zapiekanka z ziemniaków z anchois.  Pudding ryżowy z ciepłym mlekiem i cynamonem.

6 Prezenty  W Szwecji prezenty przynosi Św. Mikołaj, który jest krasnoludkiem.  Prezenty zostawia w skarpetach zawieszonych nad kominkiem. Zostawia tam też wierszyki i zagadki.

7 Święta Bożego Narodzenia  W Szwecjo święta Bożego Narodzenia są bardzo ciepłe i spędzane w rodzinnym gronie.  Modne są Julbord. Stoły z zadaniami świątecznymi. Ludzie zapraszani są przez firmy i instytucje, w kilka tygodnia przed świętami.

8 Ciekawostki  Bardzo popularne jest święto Św. Łucji, które obchodzimy 13 grudnia.  Pasterka odbywa się o 7 rano w święto Bożego Narodzenia  Wigilia rozpoczyna się od uroczystego obiadu. Następnie ogląda się TV i rozdaje prezenty. Dotyczy przedmiotu: edukacja wczesnoszkolna Typ szkoły/etap edukacyjny: szkoła podstawowa/edukacja wczesnoszkolna Opracowany przez: Marta Głodek Prawa autorskie: Miasto Interaktywne Sp. z o.o.


Pobierz ppt "ŚWIETA BOŻEGO NARODZENIA W SZWECJI „JUL” PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google