Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

5 grzechów rozmowy kwalifikacyjnej. GRZECHÓW ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ ROZMOWA KWALIFIKACYJNA – jeden z ważniejszych etapów procesu rekrutacyjnego, decydujący.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "5 grzechów rozmowy kwalifikacyjnej. GRZECHÓW ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ ROZMOWA KWALIFIKACYJNA – jeden z ważniejszych etapów procesu rekrutacyjnego, decydujący."— Zapis prezentacji:

1 5 grzechów rozmowy kwalifikacyjnej

2 GRZECHÓW ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ ROZMOWA KWALIFIKACYJNA – jeden z ważniejszych etapów procesu rekrutacyjnego, decydujący o zatrudnieniu lub odrzuceniu kandydata. W ciągu, czasami kilku minut, trzeba wywrzeć jak najlepsze wrażenie na rozmówcy. Uśmiech, otwartość, szczerość – to elementy rozmowy kwalifikacyjnej, które przekonają do nas przyszłego pracodawcę. A co może go zniechęcić? 5

3 1. SPÓŹNIENIE Przybycie na wyznaczone spotkanie w sprawie pracy po czasie, już na wstępie stawia nas w niekorzystnej sytuacji. Pracodawca oraz inni obecni podczas spotkania mogą odebrać to jako brak odpowiedzialności i szacunku. Dlatego, jeśli spotka Was nagłe, nieprzewidziane zdarzenie uniemożliwiające dotarcie na czas, warto skontaktować się z pracodawcą i uprzedzić o spóźnieniu.

4 2. NIEODPOWIEDNI STRÓJ Rekruter zajmujący się naborem na wolne stanowisko zwraca uwagę na wiele kwestii, ale z całą pewnością można stwierdzić, iż pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Pognieciona koszula, poplamiony krawat czy brudne buty mogą znacząco obniżyć szanse na zatrudnienie. Dlatego warto zadbać o schludny i elegancki ubiór, aby już na wstępie nie zrazić do siebie pracodawcy.

5 3. ZBYT MOCNY MAKIJAŻ Kolejnym błędem, popełnianym zwykle przez kobiety, jest zbyt mocny makijaż lub artystyczny nieład na głowie. I w tej kwestii warto zachować umiar.

6 4. MOWA CIAŁA Mimika, gesty również mogą wpłynąć na decyzję za lub przeciw rekrutera. Dlatego warto część uwagi poświęcić na kontrolę swoich ruchów. Podczas spotkania siedź prosto, nie baw się palcami lub dokumentami oraz utrzymuj kontakt wzrokowy z rozmówcą.

7 5. OCZERNIANIE BYŁYCH PRACODAWCÓW Bez względu na to, jakie mamy zdanie na temat pracodawcy, warto zachować je dla siebie, szczególnie to negatywne. Stawianie byłych szefów w złym świetle nie jest dobrym pomysłem. Oczerniając byłych współpracowników, robimy sobie, a nie im, zły PR.

8 Joanna Kuzub Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia PAMIĘTAJ!DETALE DECYDUJĄ O SUKCESIE!


Pobierz ppt "5 grzechów rozmowy kwalifikacyjnej. GRZECHÓW ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ ROZMOWA KWALIFIKACYJNA – jeden z ważniejszych etapów procesu rekrutacyjnego, decydujący."

Podobne prezentacje


Reklamy Google