Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PATYCZAKI. Patyczaki to owady Owady: - owady to gromada stawonogów - owadów jest na świecie około 1 miliona! - owady żyją na lądzie i w wodzie - w Polsce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PATYCZAKI. Patyczaki to owady Owady: - owady to gromada stawonogów - owadów jest na świecie około 1 miliona! - owady żyją na lądzie i w wodzie - w Polsce."— Zapis prezentacji:

1 PATYCZAKI

2 Patyczaki to owady Owady: - owady to gromada stawonogów - owadów jest na świecie około 1 miliona! - owady żyją na lądzie i w wodzie - w Polsce najwięcej jest: motyli i chrząszczy

3 Charakterystyka patyczaków ● Owady roślinożerne ● Są aktywne nocą a w dzień śpią ● Wyglądają jak gałązki lub patyki ● Są koloru ciemnobrązowego lub ciemnozielonego ● Lubią wilgoć, chętnie zażywają kąpieli i piją wodę.

4 Co jedzą patyczaki? - zjedzą każdy listek który jest zielony! Lecz niektóre listki mogą mu zaszkodzić! - najbardziej lubią liście drzew owocowych, liście truskawek, trzykrotki, natki, liście jeżyn, malin, bluszczu lub róż, - w okresie zimowym liście roślin doniczkowych jak bluszcz pospolity, trzykrotka - Uwaga zanim dacie je swojemu zwierzątku należy je dokładnie umyć!

5 Patyczaki wykluwają się z jajeczek

6 Różne gatunki patyczaków STRASZYK KOLCZASTY - Dorasta do 10 cm (samica), 7 (samiec) - Ubarwienie tego straszyka jest żółto, szaro, brązowe, - na grzebiecie posiada dwa pasy malutkich 3 mm kolców - Owad wydziela nieprzyjemny zapach, gdy zostanie podrażniony.

7 Patyczak Rogaty - Samica dorasta do 11 cm a samiec do 9 cm. - Samiec ma dłuższe nogi od samicy - Zarówno dorosłe owady jak i małe jedzą prawie wszystko, ale tak jak w przypadku innych patyczaków najzdrowsza jest dla nich malina.

8 Straszyk australijski Samica dorasta do 12 cm, posiada gruby odwłok. Samica żyje 1 rok Samiec żyje dwa razy krócej niż samica i dorasta do 9 cm Samiec jest w porównaniu do samicy bardzo chudy, posiada skrzydła, bardzo dobrze lata. Dorosłym owadom najlepiej podawać liście malin lub dębu, jedzą bardzo dużo

9 Patyczaki indyjskie - Patyczak indyjski dorasta do 8 cm - Posiada barwę zielono oliwkową. - Samica żyje około 7, 8 miesięcy. - Samce indyjskie nie wystepują!

10 NASZE PATYCZAKI TO PATYCZAKI INDYJSKIE

11 Znajdź patyczaka :)

12

13

14

15

16

17

18 Patyczak peruwiński

19 Patyczaki nie gryzą:))))

20 Głowa patyczaka rogacza

21 KONIEC Dziękuję:)


Pobierz ppt "PATYCZAKI. Patyczaki to owady Owady: - owady to gromada stawonogów - owadów jest na świecie około 1 miliona! - owady żyją na lądzie i w wodzie - w Polsce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google