Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja z okazji czwartej rocznicy śmierci Księdza Prałata Franciszka Skorusy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja z okazji czwartej rocznicy śmierci Księdza Prałata Franciszka Skorusy."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja z okazji czwartej rocznicy śmierci Księdza Prałata Franciszka Skorusy

2 Posługa duszpasterska Księdza Prałata Franciszka Skorusy w naszej parafii

3

4 Każdy posługa duszpasterska księdza wiąże się z pozostawieniem po sobie wielu słów. Dziś chcemy na nowo przypomnieć sobie fragmenty nauk kierowane do nas przez Księdza Prałata Franciszka Skorusę podczas różnych uroczystości parafialnych

5 Bierzmowanie 24.04.1986

6 „Bierzmowanie w parafii to przypomnienie własnego przygotowania do tego Sakramentu i wezwanie do zweryfikowania własnej bliskości z Bogiem. To dobry moment dla rodzin i dla młodych do nawiązania z nimi wspólnoty wiary.

7 (4 maja 2006r. Słowa wprowadzenia Ks. Prałata przed udzieleniem Sakramentu Bierzmowania) (…) Tylko we wspólnocie wierzących człowiek może doświadczyć – że wiara jest czymś ważnym i trzeba czynić ją czymś własnym.”

8

9 „A co uczynić w nawracaniu się do Boga ?

10 Na Boga – prawdziwe światło, można czekać aż sięgnie naszego umysłu. Zamiast [jednak] czekać można przetrzeć szybę, by prawdziwe światło weszło do naszego wnętrza.

11 (9 luty 2005r. Kazanie podczas Środy Popielcowej) Zobaczymy wtedy całą prawdę o naszym istnieniu i osobie samym.”

12 Nawiedzenie Obrazu MB Częstochowskiej 17.10.1994

13 „Witam Cię Maryjo, jako z dawna Polski Królową, ale jeszcze gorącej, pobożniej – jako rodzicielkę Jezusa Chrystusa, zbawiciela świata.

14 Witam Cię razem z tymi, którzy tworzą wspólnotę tutejszej parafii, z ludźmi starszymi, spracowanymi, chorymi – bo przecież tacy zawsze się do Ciebie uciekali

15 Witam Cię z młodzieżą, by dziewczęta wiedziały, jak być panną czystą, by matki wiedziały jaką rolę Pan Bóg im wyznaczył. Witaj Maryjo – Królowo Polski – Amen.” (17 października 1994 r. Nawiedzenie kopii obrazu MB Częstochowskiej)

16 Prymicje 8.05.1997

17 (28 maja 1995r. Prymicje Piotra Bałtarowicza) „Służba kapłańska to trud wzmagania się przede wszystkim z samym sobą. Dziś czujesz radość rodziny parafialnej. W życiu będą chwile radości, ale i będą chwile, w których trzeba dźwigać Krzyż.”

18 Poświęcenie dzwonów 2000

19 (2 kwietnia 2000r. Dzień Bierzmowania i poświęcenia dzwonów) „Wdzięczni Bogu wszechmogącemu- sprawcy wszelkiego dobra wokół nas i w nas, wdzięczni ludziom, przez których Bóg działa i piszę historię naszego zbawienia”

20 Boże Ciało 2004

21 „Dzisiaj chcemy pójść w procesji […] ale najpierw powiedzmy sobie – kto nie spożywa Jego Ciała ten będzie chodził w ciemności i okaże się, że będzie czuć swoje potępienie.

22 (26 maja 2005r. Kazanie podczas Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej) Idźmy z Jezusem, by On szedł z nami każdą drogą.”

23 Pierwsza Komunia Święta 4.06.2006

24 (19 maja 2002 Kazanie podczas Pierwszej Komunii Świętej) „Czemu nie [wszyscy ludzie] idą za tą małą Hostią w której, jak my katolicy wierzymy, Bóg zamknął swą miłością do każdego człowieka.”

25 Święta Wielkanocne 4.04.2010

26 (27 marca 2005r. Kazanie na Wielkanoc.) „Każdy człowiek nie musi iść w cieniu śmierci przez chwile swego życia, bo możemy iść w świetle Zmartwychwstania Chrystusa i tego życzymy Wam drodzy bracia i siostry – Amen.”

27 Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej pamięci Księdza Prałata Franciszka Skorusy: www.franciszekskorusa.pl

28 Przygotowanie prezentacji: Paweł Dzieciaszek i Jan Inglot Opracowanie tekstów z kroniki parafialnej: Jan Inglot, Grzegorz Sobczak i Marcin Śliwa


Pobierz ppt "Prezentacja z okazji czwartej rocznicy śmierci Księdza Prałata Franciszka Skorusy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google